Průzkum nejlepších a nejhorších měst pro spánek v USA

Published:

Abychom získali přehled o nejlepších a nejhorších městech pro spánek v USA, je třeba zvážit, jak může kvalitu našeho odpočinku ovlivnit řada faktorů. Tyto prvky významně ovlivňují kvalitu našeho nočního odpočinku - od geografických charakteristik až po světelné a hlukové znečištění.

V tomto příspěvku se dozvíte, proč jsou města jako Seattle na špičce žebříčku měst, která podporují zdravý spánek, zatímco ostatní města jsou na tom hůře. Prozkoumáme, jak různá prostředí - od rušných metropolí, jako je New York a Memphis, až po klidnější lokality, jako je Texas, San Diego a Colorado Springs - mohou zlepšit nebo narušit váš kvalitní noční odpočinek.

Probereme také praktické kroky ke zlepšení nočního režimu bez ohledu na to, kde žijete. Patří sem strategie pro řízení světla pomocí zatemňovacích závěsů nebo používání přístrojů pro potlačení rušivých zvuků. Dále se dotkneme zdravotních důsledků nekvalitního nebo nedostatečně dlouhého spánku, které by mohly být škodlivé, pokud by se přehlížely.

Ať už se chcete přestěhovat, nebo jste jen zvědaví, jak si vaše město stojí, pokud jde o příznivé prostředí pro klidný spánek, zůstaňte s námi a projděte si nejlepší a nejhorší města pro spánek v Americe.

nejlepší a nejhorší města pro spánek

Stav spánku v amerických městech

Pochopení stavu spánku v různých městech USA je komplexní záležitost, na kterou působí řada faktorů. Komplexní studie 360 Reviews časopisu U.S. News & World Report přinesla zajímavé poznatky o této problematice a identifikovala vzorce a společné rysy mezi spánkovými návyky obyvatel a dalšími zdravotními ukazateli, jako je cukrovka 2. typu, kvalita ovzduší, světelné znečištění, stresové faktory související s životními náklady, pracovní závazky a doba dojíždění.

Faktory ovlivňující spánek v různých městech

Různá města mají jedinečné charakteristiky, které mohou podporovat nebo naopak bránit správným spánkovým návykům jejich obyvatel. Například městské oblasti s vysokou úrovní hluku mohou lidem ztěžovat usínání nebo usínání po celou noc. Naopak oblasti s nižší kriminální aktivitou mohou vyvolávat pocit jistoty a bezpečí, který může vést ke zlepšení spánku.

Kvalita ovzduší hraje také zásadní roli při podpoře správné spánkové hygieny - čistší vzduch umožňuje snadnější dýchání během spánku, zatímco znečištěné prostředí může způsobovat dýchací problémy narušující zdravý odpočinek. [zdroj]

Vliv geografických charakteristik na spánek

Vliv přírody na naši pohodu nelze přeceňovat; geografické charakteristiky, které nás obklopují, také významně ovlivňují naši schopnost dosáhnout hlubokého klidného spánku. Oblasti obklopené vodními plochami nebo bujnou zelení často uvádějí vyšší míru spokojenosti s nočním režimem ve srovnání s těmi, kteří žijí uprostřed betonové džungle bez jakýchkoli přírodních prvků. [zdroj]

Kromě těchto fyzických aspektů ovlivňuje nadmořská výška také schopnost dostatečně se vyspat, protože má přímý vliv na hladinu kyslíku v těle, a tím nepřímo ovlivňuje celkový komfort během odpočinku. [zdroj]

Kromě environmentálních faktorů však finanční problémy vyplývající z vysokých životních nákladů v některých regionech přidávají další vrstvu stresu, která narušuje schopnost lidí dodržovat pravidelný zdravý režim spánku, což dále zdůrazňuje složitost tohoto problému. [zdroj]

Nejlepší města pro spánek

Dostatečné množství klidného spánku je základním prvkem pro udržení dobrého zdraví a pohody. Věděli jste, že vaše poloha může hrát významnou roli v kvalitě vašeho spánku? Některá města v USA byla oceněna za podporu zdravých spánkových návyků svých obyvatel.

Proč je Seattle skvělé město pro spánek

Klidná příroda v Seattlu a mírné podnebí jsou ideální destinací pro klidný spánek. Mírné klima také pomáhá udržovat optimální teplotu v místnostech, která je pro kvalitní odpočinek klíčová.

Další města s nejlepším hodnocením pro zdravý spánek

 • Filadelfie: Známá jako "město bratrské lásky", Filadelfie se díky svému závazku k iniciativám v oblasti veřejného zdraví zasloužila o zlepšení spánkového režimu svých obyvatel.
 • Miami: Přes rušný noční život Miami překvapivě podporuje dobré spánkové návyky svých obyvatel díky teplým teplotám po celý rok.
 • Detroit: Úsilí o revitalizaci města vedlo ke zlepšení životních podmínek v Detroitu, což pozitivně přispělo ke zlepšení kvality života občanů, včetně jejich schopnosti dosáhnout zdravého spánku.

Tato města nabízejí různé faktory, které přispívají k vytvoření prostředí podporujícího klidný spánek, od příznivých klimatických podmínek a zelených ploch snižujících úroveň stresu až po celospolečenské wellness programy zaměřené na fyzickou aktivitu, výživu a duševní zdraví. Přístup k produktům s CBD olejem, jako je Cibdol, může také pomoci při relaxaci před spaním, což v konečném důsledku vede ke zdravějšímu životnímu stylu a lepšímu usínání každou noc.

Samozřejmě ne každý má to štěstí, že bydlí v jednom z těchto nejlépe hodnocených měst. Je důležité, aby lidé bez ohledu na svou zeměpisnou polohu podnikli kroky, které jim zaručí, že budou mít dostatek kvalitního spánku. Zůstaňte naladěni na další tipy a triky.

Nejhorší města pro spánek

Zatímco v některých městech se dá skvěle usnout, v jiných je to pro spánek noční můra. Bohužel města jako Portland, Oakland, Pittsburgh, Fresno, Bakersfield, Detroit a Las Vegas patří do druhé kategorie. Obyvatelé těchto měst se potýkají s řadou problémů, které jim ztěžují potřebný spánek.

Výzvy v oblasti životního prostředí

Jedním z největších problémů, kterým tato města čelí, jsou environmentální faktory, které narušují spánek. Vysoká hladina hluku z automobilů a průmyslových zdrojů může ztěžovat usínání a spánek. Špatná kvalita ovzduší způsobená znečištěním může také ovlivnit zdraví dýchacích cest a narušit spánkový režim. Není divu, že se lidé v těchto městech celou noc převalují.

Sociálně-ekonomické otázky

Životní náklady mohou zatížit spánek a zhoršit stávající socioekonomické problémy. Vysoké životní náklady zvyšují stres, který narušuje schopnost lidí dostatečně se vyspat. K nedostatečnému odpočinku dále přispívá tlak na plnění pracovních povinností a dlouhé dojíždění. Je to začarovaný kruh, který je těžké přerušit.

Výzvy ve vysokých nadmořských výškách

Města ležící ve vyšších nadmořských výškách, jako je Denver, představují z hlediska kvalitního spánku jedinečnou výzvu. Podle výzkumů může pobyt ve vysokých nadmořských výškách vést k poruchám dýchání během spánku (známým také jako "spánková apnoe"), což vede k roztříštěnému a méně osvěžujícímu spánku. Děje se tak proto, že nižší hladina kyslíku ve vyšších nadmořských výškách může způsobit potíže s udržováním pravidelného rytmu dýchání během spánku - což vede nejen k rušení nočního klidu, ale i k možným dlouhodobým zdravotním problémům, pokud se to neřeší.

Zlepšení kvality spánku v těchto městech vyžaduje řešení těchto problémů jak na individuální úrovni prostřednictvím lepšího režimu spánku, tak na úrovni společnosti zavedením politik zaměřených na zlepšení celkových životních podmínek v těchto městských oblastech - ať už to znamená snížení hlukové zátěže nebo řešení tlaku na životní náklady.

Zlepšení noční rutiny v těchto jednoduchých krocích

Vytvoření konzistentního spánkového režimu je klíčem k optimalizaci nočního režimu pro kvalitní odpočinek. Nadace Sleep Foundation má několik vynikajících doporučení pro zlepšení kvality vašeho odpočinku.

Dodržování pravidelného času spánku a vstávání

Udržování stálého spánkového režimu je zásadní pro vytvoření pravidelného cirkadiánního rytmu. Tyto vnitřní tělesné hodiny regulují cyklus spánku a bdění a pomáhají nám cítit se během dne čilí a v noci ospalí. Tím, že budeme chodit spát a vstávat každý den ve stejnou dobu, můžeme své tělo naučit, aby tento přirozený rytmus lépe dodržovalo.

Studie publikovaná v časopise Sleep Medicine Reviews zjistila, že nepravidelný spánek je spojen s horšími studijními výsledky a opožděným cirkadiánním rytmem. Ať už jste ranní ptáče, nebo noční sova, klíčová je důslednost.

Řízení teploty prostředí pro spaní

Teplota prostředí, ve kterém spíte, může mít významný vliv na to, jak dobře si zdřímnete. Většině lidí se lépe usíná v chladnějším prostředí, protože pomáhá snižovat tělesnou teplotu, což je nezbytný krok pro zahájení spánku.

 • Ventilátory: Jednoduchý ventilátor může pomoci cirkulovat vzduch v místnosti, takže se bude zdát chladnější, než ve skutečnosti je.
 • Klimatizace: Pokud to váš rozpočet dovoluje, může být investice do klimatizace výhodná, zejména v teplých měsících, kdy teploty stoupají.
 • Chladicí podložky pod matrace: Můžete také zvážit zakoupení chladicích podložek pod matraci, které jsou navrženy tak, aby absorbovaly teplo z těla a poskytovaly pohodlný chladný povrch pro ležení.

Kromě těchto kroků dbejte na to, abyste spali alespoň sedm hodin denně, a to nejlépe s pomocí trackeru, který vám umožní efektivně řídit svůj cyklus, bez ohledu na to, kde žijete. K dispozici je několik aplikací, například Sleep Cycle, Pillow atd., které sledují délku a kvalitu spánku a poskytují přehled o tom, co může narušovat váš klidný spánek.

Řízení světelné expozice a rušení hlukem

Chcete spát jako miminko? Pak musíte zvládnout dva klíčové faktory, které mohou narušit váš spánek: vystavení světlu a rušení hlukem. Zde je návod, jak na to:

Účinnost zatemňovacích závěsů při snižování expozice světlu

Světlo může narušit vaše vnitřní tělesné hodiny a ztížit usínání. Investujte proto do zatemňovacích závěsů na okna v ložnici. Tyto speciálně navržené okenní závěsy blokují téměř veškeré venkovní světlo a vytvářejí ideální tmavé prostředí pro spánek i během dne nebo za jasného osvětlení města. Účinnost zatemňovacích závěsů je mezi odborníky na spánek široce uznávána. [zdroj]

Úloha bílého šumu při přehlušování rušivých zvuků

Další častou překážkou kvalitního spánku je rušení hlukem. V takových případech může být cenným nástrojem zvukový přístroj nebo aplikace, která přehrává bílý šum. Bílý šum funguje tak, že maskuje rušivé zvuky konzistentním okolním zvukem, který pomáhá uklidnit mozek a podporuje relaxaci. Na internetu najdete spoustu možností v různých cenových relacích v závislosti na funkcích, jako je ovládání hlasitosti, nastavení časovače atd. [zdroj]

Tipy pro omezení rušivých vlivů světla a hluku:

 • Udržujte ložnici bez zařízení: Udržujte chytré telefony, notebooky a tablety mimo prostor, kde spíte, abyste se vyhnuli vyzařování modrého světla v pozdních večerních hodinách, které může narušit produkci melatoninu, nezbytného hormonu pro zdravý spánkový cyklus. [zdroj]
 • Vytvoření relaxační atmosféry: Pomocí tlumeného osvětlení, tiché hudby a relaxačních vůní vytvoříte příznivou atmosféru pro uklidnění na konci dne a lepší noční odpočinek.
 • Začlenění přírodních prvků: Přidejte pokojové rostliny a přírodní tkaniny do výzdoby svého pokoje, abyste do něj vnesli pocit klidu a pohody, což pomůže snížit hladinu stresu a zlepšit celkovou kvalitu života, včetně spánku.

Pro dosažení optimálních podmínek pro spánek je zásadní řídit světlo i hluk, ať už bydlíte kdekoli. Podniknutí kroků ke kontrole těchto aspektů nepochybně povede k osvěžujícím a omlazujícím nocím.

Zdravotní důsledky nekvalitního nebo nedostatečně dlouhého spánku

Nedostatečný odpočinek může mít závažné důsledky pro naše kognitivní funkce a celkovou fyzickou pohodu.

Přímý dopad nedostatečného odpočinku na funkci orgánů

Nedostatečný odpočinek má přímý vliv na naše srdce, mozek a další životně důležité orgány. Pokud nemáme dostatek kvalitního spánku, nemohou tyto orgány optimálně plnit své funkce. Nadace Sleep Foundation upozorňuje, že delší období nedostatečného odpočinku může mít řadu následků, včetně kardiovaskulárních problémů, problémů s ledvinami, hypertenze, cukrovky a cévních mozkových příhod.

Špatný nebo nedostatečný spánek ovlivňuje také naše duševní zdraví, způsobuje výkyvy nálad, deprese, úzkostné poruchy, a dokonce vede ke zvýšenému riziku sebevraždy. Národní institut duševního zdraví (NIMH) spojuje chronickou nespavost s velkou depresivní poruchou, bipolární poruchou, ADHD, schizofrenií a dalšími psychiatrickými poruchami.

Důležitost upřednostňování přiměřené délky před krátkými intervaly intenzivní činnosti

V dnešním rychlém světě, kde je produktivita často ceněna nade vše, je snadné upadnout do pasti a domnívat se, že když budeme spát méně, budeme mít více času na plnění úkolů. Navzdory všeobecnému přesvědčení je dostatečné množství spánku ve skutečnosti prospěšnější než snaha stihnout další úkoly omezením odpočinku. Podle studie zveřejněné v časopise Journal of the National Sleep Foundation je spánek alespoň sedm hodin denně klíčový pro vytvoření stálého cirkadiánního rytmu, který pomáhá zajistit lepší produktivitu během bdění a také lepší fyzické a emocionální zdraví.

 • Dodržujte pravidelný čas vstávání do postele: To pomáhá regulovat vnitřní hodiny vašeho těla a může vám pomoci usnout a zůstat spát celou noc.
 • Vyhněte se kofeinu před spaním: V závislosti na tom, jak jste citliví na účinky kofeinu, se vyhněte kávě, čaji, čokoládě, limonádám a energetickým nápojům v pozdním odpoledni nebo večer, uvádí Mayo Clinic: Kofein může narušit vaši schopnost usnout.
 • Vytvoření prostředí Restful Environment: To může zahrnovat použití zatemňovacích rolet, špuntů do uší, přístroje pro regulaci hluku, zvlhčovače vzduchu, ventilátoru nebo čehokoli jiného, co přispěje k dobrému spánku v ložnici. Je důležité řídit vystavení světlu, zejména před spaním, protože je prokázáno, že ovlivňuje naše vnitřní tělesné hodiny, a tím narušuje normální vzorce.
 • Změny životního stylu: Podle zpráv z oddělení spánkové medicíny Harvard Medical School může výrazně zlepšit kvalitu a délku nočního spánku také konzumace zdravějších potravin, pravidelný pohyb a snížení hladiny stresu prostřednictvím aktivit, jako je jóga, meditace a techniky všímavosti.

Časté dotazy týkající se nejlepších a nejhorších měst pro spánek

Jaké je nejlepší město pro spánek?

Seattle je díky svému chladnému klimatu a progresivní zdravotní politice nejlepším městem pro spánek v USA.

Která města nejvíce spí?

Nejvíce hodin spánku podle CDC vykazují Colorado Springs, Boise a Portland.

Ve kterých městech se spí nejméně?

Podle studií mají velké metropole, jako je New York, Los Angeles a Houston, často kratší průměrnou dobu spánku.

Které město na světě je nejhůře vyspané?

Podle celosvětové studie společnosti SleepScore Labs drží tento nešťastný titul Tokio v Japonsku.

Chcete se dobře vyspat? Zvažte vyzkoušení produktů CBD nebo jiných prostředků na spaní od renomovaných značek a společností. Užitečné poznatky mohou přinést i osobní zkušenosti a anekdoty.

Závěr

Objevte nejlepší a nejhorší města pro spánek v USA a zjistěte, jak zlepšit kvalitu svého spánku bez ohledu na to, kde žijete.

Faktory jako zeměpisná poloha, hluk a světlo mohou ovlivnit náš spánek, ale pokud budeme dodržovat pravidelný spánkový režim, používat nástroje pro řízení teploty a investovat do zatemňovacích závěsů nebo přístrojů pro regulaci bílého šumu, můžeme spát lépe.

Věděli jste, že spánek je nezbytný pro naše fyzické i duševní zdraví? Je to pravda, a proto je důležité upřednostnit naše spánkové návyky.

 • Geografie: Zvažte proto investici do čističky vzduchu.
 • Hluk: Pokud žijete v hlučném prostředí, zkuste použít špunty do uší nebo přístroj pro potlačení hluku.
 • Světlo: Zkuste použít zatemňovací závěsy nebo masku na spaní.

Nezapomeňte, že kvalitní spánek je nezbytný pro naši celkovou pohodu, a proto neváhejte provést změny ve svém spánkovém prostředí, abyste zlepšili kvalitu svého spánku.

Zaregistrujte do našeho zpravodaje a užijte 10% slevu na jednu vaši objednávku

Jaký produkt potřebuji?