• Spermidin
 • Spermidin
 • Spermidine
 • Spermidin
 • Spermidin
 • Spermidine

Spermidin

€ 29.95
Ihned dostupné
Amount:
 

Podpořte svou touhu po dlouhém a zdravém životě spermidinem, přirozeně se vyskytující sloučeninou, která hraje slibnou roli ve výzkumu dlouhověkosti. Spermidin podporuje desítky buněčných funkcí v těle, ale jeho hladina se s přibývajícím věkem přirozeně snižuje, a proto je jeho doplňování nezbytné. Právě v tomto případě mohou vysoce kvalitní doplňky stravy od společnosti Cibdol posílit vaše tělo zevnitř a podpořit molekulární dráhy, které ovlivňují stárnutí.

Popis
Informace
Popis

Udělejte z dlouhověkosti prioritu

Spermidin, přirozeně se vyskytující polyamin, se rychle stává slibnou sloučeninou pro dlouhověkost. Poprvé byl objeven v roce 1678 a od té doby byl nalezen po celém těle. Ovlivňuje buněčné funkce, jako je růst, proliferace a dokonce i stabilita. Naštěstí existuje řada vnějších zdrojů spermidinu, které mohou pomoci udržet jeho vrozenou hladinu v těle. Ať už prostřednictvím změny stravy nebo vysoce kvalitních doplňků stravy od společnosti Cibdol, tajemství dlouhého a zdravého života může pocházet ze silného a čistého spermidinu.

Co je spermidin?

Spermidin je polyamin, třída sloučenin, která moduluje buněčné funkce, jako je apoptóza, buněčná proliferace a buněčný růst. Tyto molekuly jsou neuvěřitelně univerzální, protože se mohou navázat prakticky na jakoukoli buňku v těle. Některé výzkumy totiž naznačují, že spermidin neovlivňuje pouze specifické orgány, jako jsou střeva, mozek a játra, ale může poskytovat obecný účinek na buněčnou kondici a funkci. Tento vliv na celé tělo zaujal výzkumníky po celém světě a tato sloučenina hraje ústřední roli ve výzkumu dlouhověkosti.

Dlouhý a zdravý život

Touha žít dlouhý a zdravý život je dnes větší než kdy jindy. Bez ohledu na životní styl nebo preference by mnozí z nás uvítali možnost trávit více času činnostmi, které máme rádi, a s lidmi, na kterých nám záleží. Vědci a nadšenci pro wellness se proto často obracejí k přírodním látkám, aby podpořili již tak vyvážený životní styl. I když nelze popřít, že správná strava a pravidelný pohyb jsou pro dlouhověkost zásadní, není na škodu mít podporu v podobě slibných látek, jako je spermidin.

Jaké potraviny mají vysoký obsah spermidinu?

Spermidin se sice vyskytuje v celém těle, ale s přibývajícím věkem se jeho hladina snižuje. Naštěstí je několik potravin přirozeně bohatých na spermidin a zvýšení jeho příjmu by mohlo posílit vliv této sloučeniny na celé tělo. Mezi potraviny, na které je třeba se zaměřit, patří:

 • Sýry: Největší přínos pro využití nejvýznamnějšího množství spermidinu v sýrech mohou mít zrající výrobky. I nadále je důležité užívat sýry jako součást vyvážené stravy, ale až budete příště konzumovat čedar nebo parmezán, možná podpoříte přirozené hladiny spermidinu ve svém těle.
 • Zelenina: Není žádným překvapením, že k cestě za dlouhověkostí patří konzumace několika porcí ovoce a zeleniny. Část tohoto prospěchu však může být způsobena množstvím spermidinu v zelenině, jako jsou houby, brokolice a zelená paprika.
 • Obiloviny: Pokud vaše vybrané obiloviny obsahují pšeničné klíčky nebo pohanku, jsou jedním z nejbohatších dostupných zdrojů vnějšího spermidinu. Ve skutečnosti mnoho doplňků stravy se spermidinem (včetně doplňků stravy Cibdol) používá jako prvotřídní zdroj přírodní pohanku.

Zvýšení příjmu výše uvedených potravin může pomoci posílit přirozenou hladinu spermidinu ve vašem těle. Zaměřit se výhradně na konkrétní skupiny potravin však není vždy snadné ani vhodné. Tehdy se mnoho lidí obrací k denní suplementaci, aby vyplnili mezery ve výživě.

Jakou roli hraje spermidin?

Velká část úlohy spermidinu v blahobytu se týká jeho vlivu na mechanismy stárnutí a další buněčné funkce. Neočekávejte však, že dojde k definitivním změnám. Podle předběžných výzkumů mohou malé změny probíhající hluboko v těle postupně ovlivňovat oblasti, jako je paměť, záněty a kůže.

 • Dlouhověkost: Zatímco dlouhověkost obecně znamená prodloužení délky života, na buněčné úrovni se konkrétněji týká omezení mechanismů, které naše buňky brzdí nebo poškozují. Abychom prodloužili dlouhověkost, musíme najít způsob, jak toto přirozené odbourávání zpomalit nebo dokonce zastavit, a to často začíná zkoumáním základní součásti našich buněk - mitochondrií.

I tato "elektrárna" našich buněk je náchylná k problémům a někdy mohou mitochondrie zmutovat, což vede k poklesu funkčnosti buněk. Zajímavé je, že spermidin může pomáhat stabilizovat nebo chránit mitochondrie, což z něj činí sloučeninu s velkým významem pro budoucí výzkum dlouhověkosti.

 • Paměť: Další nedílnou součástí role spermidinu ve stárnutí a dlouhověkosti je regulace autofagie - procesu, při kterém jsou mrtvé nebo nemocné buňky použity jako palivo pro tvorbu nových buněk. Tento proces probíhá nepřetržitě bez našeho zásahu, ale některé studie naznačují, že spermidin může pomáhat regulovat autofagii, což vede k zajímavým vyhlídkám v oblasti mozkové spasticity a neurodegenerativních onemocnění.
 • Kůže: Souvislost mezi spermidinem a mladším vzhledem pokožky se může točit kolem jeho podpory tvorby kolagenu a elastinu. Obě tyto látky jsou nedílnou součástí zdraví kůže a nejenže podporují zdravý vzhled kůže, ale také vedou ke zlepšení struktury kůže, čímž poskytují silnější bariéru proti nemocem a infekcím.

Jaké jsou vedlejší účinky spermidinu?

Vzhledem k tomu, že spermidin je sloučenina přirozeně se vyskytující v těle, vykazuje tento všestranný polyamin jen málo známých nežádoucích účinků. Ať už se jedná o potraviny nebo doplňky stravy, spermidin je dobře snášen, to však neznamená, že byste ke konzumaci neměli přistupovat s rozvahou. Je mnohem lepší používat spermidin jako doplněk zdravého a vyváženého životního stylu než jako jeho náhradu. Proto je rozumné začít s nízkou dávkou a postupně zvyšovat příjem, abyste omezili případné vedlejší účinky.

Inovace a dlouhověkost se střetávají

Abychom vám pomohli co nejlépe využít obrovský vliv spermidinu, odborně jsme zapouzdřili 1 mg do každé z našich snadno polykatelných kapslí. Spermidin od společnosti Cibdol, získaný z prvotřídní přírodní pohanky, slibuje inovativní a všestranný přístup k wellness, který je vynikajícím doplňkem stávajících doplňků stravy.

Navíc jsme zajistili, že každé balení obsahuje měsíční zásobu spermidinových doplňků, aby bylo dávkování jednoduché. Můžete si tak vychutnat rozsáhlý vliv vysoce kvalitního spermidinu bez obav, že by vám zážitek kazily nežádoucí přídavné látky nebo chemikálie.

Jak používat spermidin Cibdol

Pro dosažení nejlepších výsledků užívejte 2 kapsle denně se sklenicí vody nebo džusu. Nepřekračujte doporučenou dávku. Spermidin je vynikajícím doplňkem stávajících doplňků stravy.

Je bezpečné užívat spermidin denně?

Vzhledem k tomu, že se spermidin přirozeně vyskytuje v těle i v několika druzích potravin, je riziko nežádoucích vedlejších účinků neuvěřitelně nízké. Zdá se, že je dobře snášen, a to i v případě, že je konzumován jako koncentrovaný doplněk stravy. Pokud však máte obavy ze zvýšení příjmu spermidinu, poraďte se o nich s lékařem nebo lékařkou, kteří vám poradí v konkrétním případě.

Informace
Dávkování 1 capsule / 2 x a day
Množství 60 kapslí
Skladování Na suchém, temném a chladném místě
CBD No
Jaký produkt potřebuji?