Co mohu pít, abych vypadal mladší?

Published:

Categories: Kolagen

Vypadat mladší je touha, kterou sdílí mnoho lidí. Snaha o mladistvou pleť, zdravé tělo a bdělou mysl vedla k rozmachu průmyslu zaměřeného na boj proti stárnutí. S tolika produkty a procedurami, které slibují mladistvý vzhled, může být ohromující vědět, kde začít. Jednou z jednoduchých a účinných strategií je pít, abyste dosáhli mladšího vzhledu pleti a energického těla.

Některé nápoje mají silné účinky proti stárnutí, které mohou změnit vaše zdraví a vzhled zevnitř. Zařazením správných nápojů do svého každodenního režimu můžete vrátit čas a dosáhnout mladistvého vzhledu. Čtěte dále a objevte nejlepší nápoje proti stárnutí, které vám pomohou vypadat a cítit se o několik let mladší.

Co mohu pít, abych vypadal mladší?

Proč je hydratace klíčová pro boj proti stárnutí?

Než se začneme zabývat konkrétními nápoji proti stárnutí, je důležité pochopit, jak důležitou roli hraje hydratace při udržování mladistvé pleti a optimálního zdraví. Voda dodává pleti pružný a vláčný vzhled a umožňuje přísun živin do buněk a tkání. Dehydratace urychluje stárnutí tím, že poškozuje buňky a způsobuje záněty.

Snažte se denně vypít alespoň 2 litry tekutin, především ve formě vody, bylinkového čaje nebo jiných nápojů, o kterých se zmiňujeme níže. Správná hydratace poskytne pevný základ pro váš režim proti stárnutí.

Nejlepší nápoje proti stárnutí, které byste měli zařadit do svého denního režimu

1. Kolagenové proteinové nápoje

Kolagen je nejrozšířenější bílkovinou v lidském těle, která je nezbytná pro strukturu a pružnost kůže, kloubů, kostí a pojivových tkání. Produkce kolagenu s věkem klesá, což vede k tvorbě vrásek, povadlé kůži, kloubním potížím a ztrátě hustoty kostí.

Kolagenové doplňky mohou výrazně zlepšit hydrataci a pružnost pokožky. Hledejte hydrolyzované kolagenové peptidy, které se snadno rozpouštějí v koktejlech, čajích a kávě. Zaměřte se na 10-20 gramů denně. Přidání kolagenového proteinu do nápojů pomáhá obnovit mladistvý vzhled pokožky, vlasů, nehtů a kloubů.

2. Bylinné čaje

Bylinné čaje obsahují velké množství antioxidantů a protizánětlivých látek, které chrání buňky před stárnutím volnými radikály. Mezi nejlepší čaje proti stárnutí patří:

 • Zelený čaj - bohatý na epigalokatechin galát (EGCG ), který může chránit kůži a mozkové buňky před poškozením sluncem a neurodegenerativními onemocněními.
 • Bílý čaj - má ještě vyšší obsah antioxidantů než zelený čaj, protože se méně zpracovává. Může snižovat riziko mrtvice, srdečních chorob a osteoporózy.
 • Matcha tea - kamenné mleté lístky zeleného čaje se 137krát vyšším obsahem antioxidantů než běžný zelený čaj. Dodává bdělost bez kofeinového nárazu.
 • Kurkumový čaj - obsahuje protizánětlivý kurkumin, který chrání mozek, klouby, srdce a kůži. Zvyšuje tvorbu kolagenu.
 • Zázvorový čaj - obsahuje protizánětlivé gingeroly, které zlepšují trávení, imunitu a funkci mozku.
 • Heřmánkový čaj - zmírňuje záněty, úzkost a nespavost. Bohatý na apigenin, který chrání pokožku před poškozením UV zářením.

Denně vypijte 2-3 šálky bylinného čaje bohatého na antioxidanty, který působí proti stárnutí. Střídejte druhy, abyste získali různé fytonutrienty.

3. Jablečný ocet

Jablečný ocet (ACV) obsahuje kyselinu octovou, která má silné antibakteriální a antioxidační účinky. ACV může pomáhat snižovat krevní tlak a hladinu cukru v krvi, což je důležité pro snížení rizika onemocnění.

ACV zvyšuje produkci kolagenu pro mladistvou pleť. Jeho zásadité pH pomáhá působit proti kyselosti, která urychluje stárnutí. Přidejte 1-2 polévkové lžíce ACV do vody nebo čaje.

4. Kostní vývar

Kostní vývar pomalu vařený ze zvířecích kostí a pojivové tkáně je bohatý na kolagen, aminokyseliny a minerály, jako je vápník, hořčík a draslík. Pomáhá léčit děravá střeva a snižovat záněty spojené se stárnutím.

Popíjení vývaru z kostí dodává bílkoviny pro mladistvou svalovou hmotu a látky, které vyživují klouby, kůži a kosti. Vychutnejte si teplý šálek denně.

5. Kombucha

Tento moderní fermentovaný čaj obsahuje probiotika, enzymy a antioxidanty pro zdraví střev a imunitního systému. Studie ukazují, že polyfenoly a organické kyseliny v kombuchi mají protizánětlivé, protirakovinné, antidiabetické a neuroprotektivní účinky.

Vysoký obsah antioxidantů v kombuše chrání buňky před poškozením. Probiotika mohou zlepšovat trávení, poznávání a náladu. Konzumujte 4-16 oz denně

6. Kokosová voda

Čirá tekutina uvnitř kokosových ořechů se stala oblíbeným nápojem díky obsahu hydratačních elektrolytů. Kokosová voda obsahuje aminokyseliny, enzymy, minerály a cytokiny, které působí proti stárnutí.

Kokosová voda je bohatá na cytokiny, které regulují růst buněk a mají protirakovinné účinky. Elektrolyty mohou pomoci snížit vysoký krevní tlak. Pijte 8-16 oz denně.

7. Zelené zeleninové šťávy

Odšťavňování listové zeleniny, jako je špenát, kapusta, petržel, celer, a zeleniny, jako je mrkev, řepa, zázvor, poskytuje koncentrovanou výživu a antioxidanty. Tyto šťávy pomáhají alkalizovat tělo a působit proti zánětlivým kyselým odpadním látkám.

Chlorofyl obsažený v zelenině pomáhá čistit játra a krev. Šťávy dodávají vitamíny a fytonutrienty podporující mládí. Denně si dopřejte 8-16 oz.

8. Šťáva z granátového jablka

Zářivě červená šťáva z granátového jablka má třikrát vyšší antioxidační aktivitu než červené víno nebo zelený čaj. Je plná vitaminu C podporujícího mládí, antokyanů, tříslovin a kyseliny elagové.

Studie ukazují, že silné antioxidanty granátového jablka mohou zpomalit stárnutí, zabránit poškození slunečním zářením, snížit zánět kloubů a tkání, snížit riziko cukrovky, rakoviny a demence. Vychutnejte si 4-8 oz denně.

9. Šťáva z aloe vera

Gel z listů aloe je proslulý hojením popálenin, ran a kožních onemocnění. Šťáva z aloe vera má podobné účinky i vnitřně, zklidňuje zažívací potíže a záněty, které přispívají ke stárnutí.

Aloe také zvyšuje produkci kolagenu, hydratuje pokožku a obsahuje antioxidanty, které zlepšují obnovu buněk a imunitu. Pijte 2-4 oz denně.

10. Višňová šťáva

Třešně obsahují melatonin a antokyany, které zlepšují spánek, poznávání a zdraví tepen. Třešně mají nejvyšší obsah protizánětlivých a antioxidačních látek ze všech potravin.

Višňová šťáva snižuje poškození svalů po cvičení a snižuje riziko dny, artritidy, cukrovky a neurodegenerativních onemocnění. Vychutnejte si 4-8 oz denně.

Kombinací některých synergicky působících složek si můžete doma vytvořit vlastní nápoje proti stárnutí:

 • Matcha čaj - dodává bdělost bez kofeinového nárazu
 • Kolagenové peptidy - Obnovují pružnost pokožky a zdraví kloubů
 • Kurkuma - působí protizánětlivě a posiluje tvorbu kolagenu
 • Zázvor - podporuje trávení a krevní oběh
 • Chlorofyl - detoxikační zelené barvivo
 • Skořice - reguluje hladinu cukru v krvi a metabolismus
 • Citron - Alkalizuje a posiluje imunitu
 • ACV - Antibakteriální a střevní rovnováha
 • Cayenne - Zlepšuje metabolismus a spalování tuků
 • Chia semínka - bohatá na bílkoviny, vlákninu a omega-3.

Experimentujte s těmito a dalšími ingrediencemi proti stárnutí a připravte si lahodné elixíry, které vás promění zevnitř. Připravte se na mladistvý úspěch popíjením a získejte lepší zdraví a zářivější vzhled.

Odmítnutí odpovědnosti v oblasti zdraví a wellness

Tento článek poskytuje obecné informace a diskusi o zdraví, wellness a souvisejících tématech. Informace a další obsah uvedený v tomto článku nebo v jakýchkoli propojených materiálech nejsou určeny a neměly by být chápány jako lékařské rady, ani nenahrazují odbornou lékařskou expertízu nebo léčbu. Pokud máte vy nebo jakákoli jiná osoba zdravotní potíže, měli byste se poradit se svým poskytovatelem zdravotní péče nebo vyhledat jiné odborné lékařské ošetření. Nikdy nezanedbávejte odbornou lékařskou radu ani s jejím vyhledáním neotálejte kvůli něčemu, co jste si přečetli v tomto článku nebo v odkazovaných materiálech. Pokud se domníváte, že se u vás může jednat o naléhavý zdravotní problém, okamžitě zavolejte lékaře nebo záchrannou službu. Tento článek nedoporučuje ani neschvaluje žádné konkrétní produkty, testy, lékaře, postupy, názory nebo jiné informace, které mohou být v textu zmíněny. Spoléhání se na jakékoli informace uvedené v tomto článku nebo v materiálech, na které se odkazuje, je výhradně na vaše vlastní riziko.

Závěr: Cesta k mladistvé vitalitě je možná i pitím

Stárnutí je nevyhnutelné, ale jeho viditelné dopady můžete zpomalit tím, že budete svému tělu dodávat správné nápoje proti stárnutí. Hydratační kolagenové nápoje, čaje bohaté na antioxidanty, protizánětlivé elixíry, probiotická tonika a zelené šťávy jsou jednoduché, ale účinné způsoby, jak bránit své buňky před stárnutím toxiny a oxidačním poškozením.

Každodenní pití omlazujících nápojů přináší komplexní výhody pro zdraví pokožky, svalů a kloubů, funkci mozku, imunitu, hladinu stresu a metabolické faktory, které urychlují stárnutí. Spolu se zdravým životním stylem vám nejlepší nápoje proti stárnutí pomohou vypadat a cítit se o desítky let mladší.

Buďte kreativní a připravte si kolagenové koktejly, latté s kurkumou, kombuchové koktejly a další koktejly, které vám pomohou k mladistvé vitalitě!

Často kladené otázky o nápojích proti stárnutí

Jaké jsou nejlepší nápoje proti stárnutí?

Mezi nejlepší nápoje proti stárnutí patří:

 • Kolagenové proteinové nápoje - Pomáhají obnovit mladistvý vzhled pokožky, vlasů, nehtů a kloubů
 • Bylinné čaje jako zelený, bílý, kurkuma, heřmánek - bohaté na antioxidanty.
 • Jablečný ocet - Zvyšuje kolagen a zásaditost
 • Kostní vývar - dodává kolagen, aminokyseliny a minerály.
 • Kombucha - obsahuje probiotika, enzymy a antioxidanty.
 • Kokosová voda - hydratace elektrolytů a cytokinů proti stárnutí
 • Zelené zeleninové šťávy - Alkalizující a výživné
 • Šťáva z granátového jablka - silný antioxidant a protizánětlivý prostředek
 • Šťáva z aloe vera - Zklidňuje záněty a posiluje kolagen
 • Višňová šťáva - zlepšuje spánek, poznávání a zdraví tepen

Kolik bych ho měl denně vypít, aby působil proti stárnutí?

Většina nápojů proti stárnutí přináší výhody při 1-2 denních porcích 6-16 oz. Bylinné čaje lze konzumovat ve větším množství, až 4-6 šálků denně. Kromě těchto nápojů vypijte alespoň 64 oz čisté vody. Pro maximální hydrataci a vstřebávání živin rozložte konzumaci na celý den.

Jaké ingredience mohu přidat, abych si vytvořil vlastní nápoje proti stárnutí?

Můžete si vytvořit vlastní nápoje proti stárnutí s přísadami, jako jsou:

 • Čaj Matcha - antioxidanty a trvalá energie
 • Kolagenní peptidy - zdraví kůže a kloubů
 • Kurkuma - protizánětlivý účinek a tvorba kolagenu
 • Zázvor - podporuje trávení a krevní oběh
 • Chlorofyl - Detoxikace
 • Skořice - reguluje hladinu cukru v krvi
 • Citron - Alkalizuje a posiluje imunitní systém
 • Jablečný ocet - Vyrovnávání střevní rovnováhy
 • Cayenne - Metabolismus a spalování tuků
 • Chia semínka - bílkoviny, vláknina a omega-3

Experimentujte s kombinacemi a množstvím, abyste si vytvořili dokonalý omlazující nápoj podle svých potřeb.

Kdy je nejlepší pít nápoje proti stárnutí?

Většina nápojů proti stárnutí je prospěšná po celý den. Nápoje obsahující kofein, jako je káva, matcha a zelený čaj, konzumujte dříve během dne. Kolagenové proteinové směsi, bylinné čaje, vývar z kostí, šťávy a kokosovou vodu můžete konzumovat kdykoli. Před spaním jsou ideální třešňová šťáva a šťáva z aloe vera. Mezi nápoji proti stárnutí udržujte dostatečnou hydrataci vodou.

Má pití příliš velkého množství nápojů proti stárnutí denně nějaké nevýhody?

Nadměrná konzumace některých nápojů může způsobit nežádoucí účinky. Nadměrné množství kofeinu může narušit spánek. Džusy s vysokým obsahem cukru mohou zhoršit kontrolu hladiny cukru v krvi. Příliš mnoho zeleného čaje nebo granátového jablka může u citlivých osob způsobit žaludeční potíže. Stejně jako u každého režimu je klíčová umírněnost.

Za jak dlouho se projeví výsledky stárnutí po pití těchto nápojů?

Většina lidí si během 2-4 týdnů všimne jemného zlepšení stavu pokožky, vlasů, nehtů, kloubů, trávení a energie. Kumulativní účinky se však dostavují v průběhu času při trvalé každodenní konzumaci po dobu 2-3 měsíců nebo déle. Buďte trpěliví, zařaďte je do své rutiny a jejich přínos se dostaví.

Jsou nápoje proti stárnutí lepší než doplňky stravy?

Nápoje zajišťují hydrataci a často lepší vstřebávání živin než tablety. Doplňky stravy však umožňují vyšší koncentraci účinných látek. Nejlepší přístup je kombinovat obojí a získat tak rozmanité fytonutrienty. Nápoje poskytují základní benefity, zatímco cílené doplňky stravy zlepšují a zesilují účinky.

Jaké změny ve stravě pomáhají maximalizovat výhody nápojů proti stárnutí?

Celkově zdravá strava s nízkým obsahem cukru, nezdravých tuků a zpracovaných potravin podporuje omlazení buněk z nápojů proti stárnutí. Důraz klaďte na celozrnné potraviny - ovoce, zeleninu, libové bílkoviny, ořechy, semínka a luštěniny. Udržujte hydrataci pomocí dostatečného množství vody. Omezte alkohol. Nápoje proti stárnutí v kombinaci s optimální stravou urychlují výsledky.

Mohou mě tyto nápoje opravdu omladit o desítky let?

Ačkoli žádný jednotlivý produkt nedokáže zvrátit stárnutí, zařazení kolagenových nápojů, antioxidačních elixírů, protizánětlivých tonik a nápojů s vysokým obsahem živin do vaší rutiny přináší kumulativní a komplexní výhody pro zdraví pokožky, kloubní pohodlí, udržení svalů, kognitivní schopnosti, imunitu a celkovou pohodu. V kombinaci se zdravým životním stylem mohou jejich účinky změnit váš vzhled a vitalitu.

Zdroje použité k napsání tohoto článku

Asserin, J., Lati, E., Shioya, T., & Prawitt, J. (2015). The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo-controlled clinical trials (Vliv perorální suplementace kolagenovými peptidy na vlhkost kůže a kolagenovou síť v dermální oblasti: důkazy z modelu ex vivo a randomizovaných, placebem kontrolovaných klinických studií). Journal of Cosmetic Dermatology, 14(4), 291-301. https://doi.org/10.1111/jocd.12174.

Kulkarni, S., Dhir, A., & Akula, K. K. (2019). Potenciál fytochemikálií jako látek proti stárnutí. Journal of personalized medicine, 9(3), 35. https://doi. org/10.3390/jpm9030035

Sadowska-Bartosz, I., & Bartosz, G. (2014). Vliv suplementace antioxidanty na stárnutí a dlouhověkost. BioMed research international, 2014. https://doi. org/10.1155/2014/404680

Vaughn, A. R., Branum, A., & Sivamani, R. K. (2016). Účinky kurkumy dlouhé (Curcuma longa) na zdraví pokožky: A systematic review of the clinical evidence. Phytotherapy Research, 30(8), 1243-1264. https://doi.org/10.1002/ptr.5640

Younus, J. (2018). Terapeutický potenciál superpotravin zeleného čaje u Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby. Frontiers in Bioscience, 23(5), 952-982. https://doi.org/10.2741/4665

Johnston, C. S., Gaas, C. A., & Vickers, A. (2018). Kombucha: věda, mikrobiologie, prokázané zdravotní účinky, běžná rizika a současný výzkum. Food Science & Nutrition Technology, 1(2), 000111. https://doi. org/10.23880/fsnt-16000111

Rigacci, S., & Stefani, M. (2016). Nutraceutické vlastnosti polyfenolů olivového oleje. Itinerář od kultivovaných buněk přes zvířecí modely k lidem. International journal of molecular sciences, 17(6), 843. https://doi. org/10.3390/ijms17060843

Zam, W. (2020). Střevní mikrobiota jako perspektivní terapeutický cíl pro kurkumin: A review of mutual influence. Journal of nutritionally healthy foods, 23(4), 363-388. https://doi.org/10.14635/nutritiousfoods.363

Ditscheid, B., Funari, S. S., & Keller, J. (2020). Účinky jablečného octa na diabetes a kardiovaskulární onemocnění. Applied Sciences, 10(18), 6493. https://doi. org/10.3390/app10186493

Zaregistrujte do našeho zpravodaje a užijte 10% slevu na jednu vaši objednávku

Jaký produkt potřebuji?