Vypadáte díky krátkým vlasům mladší nebo starší?

Last updated:

Published:

Krátké vlasy jsou odvážnou volbou stylu, která může zásadně změnit váš vzhled. Mnoho lidí se rozhodne ostříhat si vlasy nakrátko, protože si myslí, že díky tomu budou vypadat mladší. Vliv krátkých vlasů na vnímání věku však závisí na několika faktorech.

Obsah:

 1. Jak můžete díky krátkým vlasům vypadat mladší
  1. Poskytuje nový začátek
  2. Méně údržby
  3. Vzhled většího objemu
  4. Změkčuje funkce
  5. Menší čelo a rysy
  6. Zábavné a koketní
  7. Vyžaduje méně údržby barviva
 2. Jak vás krátké vlasy mohou zestárnout
  1. Zvýrazňuje ochablost obličeje
  2. Zvýrazňuje zestárlý tón pleti
  3. Zobrazuje šedivé vlasy
  4. Nesoulad tvaru obličeje
  5. Odhaluje vrásky na čele
  6. Odhaluje řídnoucí vlasy
  7. Odstraňuje všestrannost
  8. Zobrazuje příliš malé funkce
  9. Zlepšuje smršťování
 3. Faktory, které určují, jak krátké vlasy ovlivňují vnímání věku
  1. Tvar a rysy obličeje
  2. Textura a objem vlasů
  3. Tón pleti a stavy
  4. Osobní styl Osobnost
  5. Životní styl a údržba
  6. Současné trendy
  7. Kvalita střihu
  8. Úroveň důvěryhodnosti
 4. Tipy pro krátké vlasy, které vás omladí
  1. Rozhodněte se pro postupné změny
  2. Přidání měkkých dílů pro orámování obličeje
  3. Získejte odborně střižené vrstvy
  4. Znát triky pro zahušťování
  5. Ujistěte se, že krátké střihy nejsou příliš krátké
  6. Styl s lichotivými doplňky
  7. Určení nejlichotivější délky krátkého střihu
  8. Přizpůsobení ideálních krátkých střihů pro vaše vlasy
  9. Vylepšete své nejlepší vlastnosti
  10. Aktualizace barvy pro krátké vlasy
 5. Souhrn
 6. Často kladené otázky
 7. Jak můžete díky krátkým vlasům vypadat mladší?
 8. Co způsobuje, že krátké vlasy vypadají starší?
 9. Má tvar obličeje vliv na vnímání věku krátkovlasých?
 10. Jak textura vlasů ovlivňuje vnímání věku krátkých vlasů?
 11. Jakou roli hraje stav pokožky při vnímání věku krátkých vlasů?
 12. Jak najít nejlichotivější krátký účes pro mě?
 13. Jakou údržbu vyžadují krátké vlasy?
 14. Jak často si mám nechat zastřihovat krátké vlasy?
 15. Jaké účesy a doplňky se hodí ke krátkým vlasům?
 16. Souhrn
 17. Zdroje použité k napsání tohoto článku

Vypadáte díky krátkým vlasům mladší nebo starší?

Jak můžete díky krátkým vlasům vypadat mladší

Existuje několik důvodů, proč jsou krátké vlasy často spojovány s mladistvým vzhledem.

Poskytuje nový začátek

Dlouhé vlasy můžete ostříhat na krátký účes, například na bob nebo pixie, a okamžitě je tak osvěžit. Dramatická změna vám pomůže vypadat jako nový člověk a ubere vám roky. Vytváří iluzi, že začínáte znovu s hustým a zdravým vlasovým porostem.

Méně údržby

Dlouhé vlasy vyžadují neustálou údržbu, například časté zastřihování. Mohou vypadat poškozeně v důsledku nadměrného zpracování. Krátké vlasy je snazší udržovat svěží a vyhnout se problémům, jako jsou roztřepené konečky a lámání. Minimální údržba pomáhá udržovat mladistvý vzhled.

Vzhled většího objemu

Když vlasy s přibývajícím věkem řídnou, mohou dlouhé vlasy začít vypadat zplihle a ochable. Vrstvy v krátkých účesech vytvářejí větší plnost. Sekané konce u střihů, jako jsou boby, loby nebo pixies, vytvářejí dojem hustších a bohatších vlasů.

Změkčuje funkce

Dlouhé vlasy táhnou rysy směrem dolů, což může způsobit, že obličej vypadá protáhle a unaveně. Krátké vlasy rysy obličeje pozvedají a otevírají. Snižují nadbytečnou tíhu nebo ostré linie a vytvářejí jemnější a delikátnější vzhled.

Menší čelo a rysy

Ofiny a krátké účesy zakrývají větší část čela a minimalizují vrásky v této oblasti náchylné ke stárnutí. Zkrácené střihy působí proti velkým nebo výrazným rysům. Poměr vlasů k rysům se zmenšuje, takže rysy vypadají menší a drobnější.

Zábavné a koketní

Krátké účesy působí ležérnějším a bezstarostnějším dojmem. Sekané účesy, jako je například shags, vytvářejí objem a texturu, které jsou ideální pro koketní styl. Krátké střihy ve výrazných barvách nebo ostré střihy dodávají odvahu a mladistvý charakter.

Vyžaduje méně údržby barviva

Časté doplňování barvy u kořínků a celoplošné barvení pro zakrytí šedin je škodlivé. Menší plocha vlasů u krátkých střihů znamená méně údržby při barvení. Méně úpravy udržuje vlasy zdravější a mladší.

Jak vás krátké vlasy mohou zestárnout

Přestože krátké vlasy přinášejí výhody pro mládí, mohou v závislosti na dalších faktorech u některých lidí způsobit stárnutí:

Zvýrazňuje ochablost obličeje

Dlouhé vlasy pomáhají zamaskovat propadlé tváře a ochablost podél čelistí a krku. Krátké střihy tento rámec odstraňují, odhalují ochablou kůži a zvýrazňují známky stárnutí.

Zvýrazňuje zestárlý tón pleti

Hladké, dlouhé vlasy pomáhají odrážet světlo rozptýleným, zjemňujícím způsobem. Krátké, strukturované střihy světlo rozptylují. To může zvýraznit nedokonalosti pleti, vrásky, nerovnoměrný tón a sluneční skvrny, kvůli kterým pleť vypadá starší.

Zobrazuje šedivé vlasy

U krátkých vlasů jsou šedé kořínky a růst zřejmé. Je nutné časté barvení, které způsobuje poškození. Vysoký kontrast tmavých barvených vlasů proti světlé pokožce hlavy je méně lichotivý. Delší účesy splývají s šedinami plynuleji.

Nesoulad tvaru obličeje

Některým tvarům obličeje, například dlouhým, úzkým a hranatým, nemusí vyhovovat krátký střih. Nevyvážený poměr obličeje přitahuje pozornost ke stárnoucím rysům, místo aby je zjemňoval.

Odhaluje vrásky na čele

Některým lichotí ofina a třásně. U nízkých nebo nerovných vlasů odhalené čelo zvýrazňuje vrásky. Vertikálně zkrácený efekt také přehání skleslý nebo zestárlý výraz.

Odhaluje řídnoucí vlasy

Oříznuté střihy odstraňují objemovou zátěž dlouhých vlasů. Jemné, řídnoucí vlasy jsou pak více patrné a stárnou váš vzhled.gravitace

Odstraňuje všestrannost

Krátké vlasy omezují možnosti stylingu. Aktualizované varianty bobů, loby a pixies jsou nejlichotivější pro texturu a objem. Zastaralé krátké střihy vás mohou zestárnout.

Zobrazuje příliš malé funkce

Drobné rysy obličeje, jako jsou malé oči a rty, jsou překryty dramatickými krátkými střihy. Nevyvážený poměr mezi vlasy a rysy obličeje vypadá staře.

Zlepšuje smršťování

Měkké, splývavé vlasy vytvářejí jemné orámování. Dramatické střihy a velmi krátké účesy mohou zvýraznit již tak ostrou a přísnou strukturu kostí, která je běžně spojována se stárnutím.

Faktory, které určují, jak krátké vlasy ovlivňují vnímání věku

Na to, zda díky krátkým vlasům vypadáte mladší, starší nebo přiměřeně věku, má vliv mnoho faktorů. Celkový efekt závisí na vašich individuálních vlastnostech a na tom, které krátké účesy vám nejlépe vyhovují.

Tvar a rysy obličeje

Klíčovou roli hraje tvar obličeje a velikost rysů. Kratší střihy se nejlépe hodí ke kulatějším tvarům obličeje s menšími rysy. Delší obličeje a výrazně tvarované rysy mohou potřebovat délku, aby působily mladistvěji.

Textura a objem vlasů

Jemným nebo řídnoucím vlasům prospívají strategicky vrstvené krátké střihy, které vytvářejí plnost. Hrubé a husté vlasy vypadají bohatě, když jsou zastřižené, aby se zabránilo nadměrné objemnosti. Krátké účesy pro vlnité a kudrnaté vlasy se zaměřují na respektování textury.

Tón pleti a stavy

Krátké střihy rozptylující světlo vyžadují hladkou pleť a rovnoměrný tón, aby se zabránilo zvýraznění nedokonalostí. Tmavší pleť vypadá zářivě díky dobře hydratované a zářivé pokožce. Minimalistické střihy zvýrazňují šediny a vyžadují častou úpravu kořínků.

Osobní styl Osobnost

K vhodnosti krátkých vlasů přispívá i váš styl. Výrazné střihy odrážejí odvahu. Uhlazené boby odpovídají společenskému stylu. Hravé kudrlinky vyjadřují temperamentní povahu. Vaše vnitřní já nejlépe vynikne, když se cítíte nejlépe sami sebou.

Životní styl a údržba

Vyberte si krátké styly, které odpovídají vašemu životnímu stylu a toleranci údržby. Střihy s nízkými nároky na údržbu se dají bez námahy zvládnout. Vysoce upravené účesy odrážejí svědomitost. Pro nejlepší zážitek si předem důkladně prozkoumejte možnosti.

Současné trendy

Sledujte nejnovější trendy v oblasti krátkých vlasů a udržujte svůj styl moderní. Módní střih ukazuje, že máte přehled o tom, co je v módě. Zastaralé styly mají tendenci váš vzhled stárnout. Přizpůsobte trendy tak, aby vám vyhovovaly.

Kvalita střihu

Kvalitní střih od zkušeného kadeřníka má zásadní vliv na to, aby maximálně lichotil vašim rysům a tvaru obličeje. Nekvalitní střihy mají tendenci zvýrazňovat nedostatky a stárnout. Investujte do vynikajícího střihu.

Úroveň důvěryhodnosti

Úroveň vašeho sebevědomí a pohodlí při dramatické změně na krátké vlasy ovlivňuje vnímání věku. Experimentování ukazuje sebevědomí. Pokud dáváte najevo ostych, váhavost nebo nepohodlí, snižuje to váš vzhled.

Tipy pro krátké vlasy, které vás omladí

Určité strategie pomáhají krátkým střihům zvýraznit vaše nejmladší atributy:

Rozhodněte se pro postupné změny

Pro maximální pohodlí přecházíte postupně na výrazně kratší délky. V průběhu několika měsíců postupně zkracujte délku. Než přejdete na kratší délku, zvykněte si na každou délku.

Přidání měkkých dílů pro orámování obličeje

Míchejte ostré linie s jemnými. Zařaďte vrstvy nebo části kolem obličeje, které ho rámují. Závěsná ofina, rozcuchané boky a delší kousky zjemňují úhly.

Získejte odborně střižené vrstvy

Požádejte svého kadeřníka o střih vrstev, který bude lichotit vašemu tvaru obličeje, rysům, struktuře a vzhledu. Správné vrstvení vytváří plnost a pohyb s lehkostí.

Znát triky pro zahušťování

Krátké střihy mohou tenké nebo jemné vlasy zatěžovat. Přidejte jemné vrstvy zaměřené na temeno, abyste vytvořili vzhled. Používejte produkty pro zahuštění a stylingové triky pro zvětšení objemu.

Ujistěte se, že krátké střihy nejsou příliš krátké

Ultrakrátké střihy, jako jsou například "pixies" a "buzzcuts", vyžadují velmi silnou strukturu kostí a drobné rysy, aby nevypadaly tvrdě. Většině z nich prospívají střihy s určitou délkou.

Styl s lichotivými doplňky

Krátké účesy vylepšete doplňky, jako jsou čelenky, šperky do vlasů, šátky a klobouky. Odvádějte pozornost od nedokonalostí pleti směrem nahoru. Doplňky volte v barvách, které vám nejvíce lichotí.

Určení nejlichotivější délky krátkého střihu

Správná délka krátkého střihu závisí na tvaru obličeje, rysech, typu vlasů a osobnosti. Poraďte se se svým kadeřníkem. Loby, boby a delší pixie nabízejí všestrannost.

Přizpůsobení ideálních krátkých střihů pro vaše vlasy

Prozkoumejte střihy doporučené pro váš typ a strukturu vlasů. Kudrnaté vlasy pixies se liší od rovných vlasů pixies. Přizpůsobte si je pro objem, pohyb a splývavost.

Vylepšete své nejlepší vlastnosti

Nechte si od kadeřníka zkrátit účes tak, aby zdůraznil vaše nejlepší rysy obličeje. Vyzdvihněte oči, lícní kosti nebo úsměv jako ústřední body, abyste obnovili mladistvou rovnováhu.

Aktualizace barvy pro krátké vlasy

Vyhněte se poškození barev, ale zakryjte šediny. Teplé světlé a slabé odlesky rozjasní pleť. Chladnější odstíny, jako je platinová, vytvářejí kontrast s tmavšími kořínky. Poraďte se s koloristou.

Souhrn

Vypadáte díky krátkým vlasům mladší nebo starší? Odpověď závisí na několika individuálních faktorech, jako je tvar obličeje, typ vlasů, stav pleti a aktuální trendy. Pokud střih doplňuje vaše rysy a lichotí vašemu tvaru obličeje, mohou krátké vlasy osvěžit váš vzhled a podpořit mladistvý vzhled. Pokud však proporce nejsou v pořádku nebo odhalují nedokonalosti, může krátký střih působit starším dojmem. Nechte si od zkušeného kadeřníka ostříhat a upravit krátké vlasy tak, aby vynikly vaše nejlepší přednosti. Pak je stylizujte s jistotou, aby vyzařovaly vaši energickou vnitřní duši.

Často kladené otázky

Jak můžete díky krátkým vlasům vypadat mladší?

Krátké vlasy mohou vytvořit iluzi mládí několika způsoby. Zkrácené střihy odstraňují roztřepené konečky a poškození a dodávají vlasům nový nádech. Krátké účesy vyžadují méně údržby a stylingu, takže nepůsobí dojmem zplihlých, příliš upravených vlasů. Vrstvy a textury ve střizích, jako jsou boby, loby a pixies, zvětšují objem jemných nebo řídnoucích vlasů a dodávají jim plnější a hustší vzhled. Prvky zjemňující obličej zjemňují rysy a maskují vrásky a ochablost. Krátká ofina minimalizuje vrásky na čele a zakrývá ustupující linii vlasů. Lehkost a pohyb odstraňují z obličeje přísnost.

Co způsobuje, že krátké vlasy vypadají starší?

Krátké vlasy vás mohou zestárnout, pokud mají nelichotivou délku nebo odhalují nedostatky. Příliš krátké vlasy mohou stárnout na špatném tvaru obličeje nebo při velmi malých rysech. Silně sestříhané účesy a pixie zdůrazňují strohost a přísnost u hranaté kostní struktury. Bez zjemňujícího účinku dlouhých vlasů mohou krátké střihy zvýraznit vrásky, ochablost, velké póry a nerovnoměrný tón pleti. Řídké vlasy vypadají bez délky pro zakrytí nápadněji. Zastaralé, nestylové střihy také prozrazují vyšší věk.

Má tvar obličeje vliv na vnímání věku krátkovlasých?

Ano, tvar obličeje hraje klíčovou roli v tom, zda krátké vlasy působí stárnoucím nebo mladistvým dojmem. Většině krátkých účesů vyhovují kulaté a oválné obličeje s jemnějšími čelistmi. Srdcovité, dlouhé, úzké a hranaté obličeje často vyžadují určitou délku, aby byly vyvážené. Extrémně sestříhané střihy a výrazné podčesání neúměrně zkracují vertikální rozměry obličeje, což může působit stárnoucím dojmem. Zeptejte se svého stylisty, které krátké střihy nejlépe vyhovují vašemu jedinečnému tvaru obličeje.

Jak textura vlasů ovlivňuje vnímání věku krátkých vlasů?

Struktura vlasů ovlivňuje vliv krátkých vlasů na vnímání věku. Jemnějším vlasům prospívají strategické vrstvy a texturizační střihy, které zvyšují objem a tloušťku. Hrubší textury mohou podpořit velmi krátké střihy, protože vlasy zůstávají plné. Kudrnaté a vlnité vlasy potřebují zachovat tvar a pohyb, nikoliv výrazné zastřižení, které by je mohlo zestárnout. Poznejte vlastnosti svých vlasů, abyste určili nejlichotivější možnosti krátkého účesu.

Jakou roli hraje stav pokožky při vnímání věku krátkých vlasů?

Stav pokožky výrazně ovlivňuje vnímání věku u krátkých vlasů. Zkrácené střihy přitahují větší pozornost k obličeji a nedokonalostem pleti. Hladká, zářivá a rovnoměrně tónovaná pokožka si zachovává rozjasněný mladistvý vzhled. Nedostatky, jako jsou vrásky, sluneční skvrny, velké póry a krepovitá pleť, se bez delších vlasů zvýrazní. Hydratace a ochrana zdraví pleti je klíčová.

Jak najít nejlichotivější krátký účes pro mě?

Zvažte tvar svého obličeje, strukturu vlasů, stav pleti a osobnostní styl, abyste určili krátký účes, který vám dodá mladistvý a energický vzhled. Hledejte střihy, které zdůrazní vaše nejlepší rysy. Pro větší pohodlí postupně zkracujte vlasy. Nechte si udělat odborný střih na míru. Přidejte zjemňující vrstvy, které rámují obličej. Textura, objem, splývavost a pohyb přispívají k maximalizaci vaší jedinečné krásy.

Jakou údržbu vyžadují krátké vlasy?

Aby krátké vlasy vypadaly svěže a mladistvě, je nutné je pravidelně zastřihovat, aby se zabránilo roztřepení konečků a lámání. Používejte regenerační masky a kúry. Pokud zakrýváte šediny, často upravujte kořínky. Vlasy a konečky dobře hydratujte. Při tepelném stylingu používejte prostředky na ochranu před teplem. Vyhněte se nadměrné úpravě, která způsobuje poškození. Naplánujte si hloubkové ošetření.

Jak často si mám nechat zastřihovat krátké vlasy?

Krátké vlasy si nechte zastřihnout přibližně jednou za 4-6 týdnů, abyste udrželi jejich linii a tvar. Velmi krátké pixie střihy mohou vyžadovat zastřihování každé 2-4 týdny, protože dorůstání je zřetelnější. Pravidelné zastřihování zabraňuje roztřepeným konečkům a udržuje střih upravený. U rovných vlasů zastřihujte maximálně o 1/4 až 1/2 palce, abyste zachovali hustotu. Kudrnaté vlasy mohou potřebovat větší délku, ale vyhněte se jejich ztenčení.

Jaké účesy a doplňky se hodí ke krátkým vlasům?

Čelenky, sponky, šátky a klobouky dodávají krátkým střihům ženskost a jemnost. Rozsáhlé ofiny, úponky lemující obličej a pixie účesy lichotí. Stylingové triky, jako je mokrý vzhled, nerovnoměrné části a rozcuchaná textura, dodávají účesu objem. Hrajte si s variantami účesů, například s hlubokými bočními partiemi. Kulmování nebo narovnávání změní atmosféru. Pravidelně aktualizujte svůj stylový repertoár.

Souhrn

Vypadáte díky krátkým vlasům mladší nebo starší? Správný krátký střih může vašemu vzhledu ubrat roky, pokud lichotí rysům vašeho obličeje, doplňuje tvar vašeho obličeje a vyzdvihuje strukturu vašich vlasů. Dramatické střihy vás však mohou zestárnout, pokud odhalují nedostatky, postrádají jemnost nebo přebíjejí drobné rysy. Poznejte své jedinečné atributy krásy. Poté spolupracujte s odborným kadeřníkem, abyste určili svůj ideální vzhled krátkých vlasů a správně jej udržovali pro živý, mladistvý účes, který vyjadřuje váš osobitý styl.

Zdroje použité k napsání tohoto článku

Anderson, M. (2021, 18. listopadu). Vypadáte díky krátkým vlasům mladší? Tipy stylistů. Healthline. https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/does-short-hair-make-you-look-younger

Cruz, C. (2022, 26. dubna). Vypadáte díky krátkým vlasům mladší, nebo starší? Byrdie. https://www.byrdie.com/short-hair-aging

D'Souza, D. (2022, 12. března). Vypadáte díky krátkým vlasům mladší? 7 pro a proti. L'Oréal Paris. https://www.lorealparisusa.com/beauty-magazine/hair-care/hair-styling/does-short-hair-make-you-look-younger

Gillett, S. (2022, 23. června). Vypadáte díky kratším vlasům mladší? Co říkají stylisté. Glamour UK. https://www. glamourmagazine.co.uk/gallery/short-hair-ageing

Gold, M. (2021, 6. ledna). Mohou vás krátké vlasy omladit - nebo úplně zestárnout? Women's Health. https://www.womenshealthmag.com/beauty/a34509815/short-hair-age/

Green, J. (2022, 23. května). Zjistěte, jestli díky krátkým vlasům vypadáte mladší. Health. https://www.health.com/beauty/hair/does-short-hair-make-you-look-younger

Holmes, A. G. D. (2020, 10. září). Vypadáte díky krátkým vlasům mladší, nebo starší? Tohle říkají odborníci. InStyle. https://www.instyle.com/hair/short-hair-make-you-look-younger-or-older

Zaregistrujte do našeho zpravodaje a užijte 10% slevu na jednu vaši objednávku

Jaký produkt potřebuji?