Jak vzbudit muže s nízkou hladinou testosteronu?

Published:

Testosteron je důležitý hormon pro zdraví a vitalitu mužů. Když hladina testosteronu klesá, může to mít negativní vliv na libido, hladinu energie, náladu a další. Nízká hladina testosteronu, známá také jako hypogonadismus, postihuje ve Spojených státech přibližně 2-6 milionů mužů. Pokud se váš partner potýká s nízkou hladinou testosteronu, existují účinné způsoby, jak mu můžete pomoci vzrušit se a vrátit do ložnice vášeň.

Jak vzbudit muže s nízkou hladinou testosteronu?

Pochopení dopadu nízké hladiny testosteronu

Než se pustíte do hledání řešení, je užitečné pochopit řadu příznaků spojených s nízkou hladinou testosteronu. I když se účinky liší, mezi běžné dopady patří:

 • Snížená sexuální touha - nízká hladina T je hlavní příčinou nízkého libida a erektilní dysfunkce u mužů. S menším množstvím testosteronu cirkulujícího v těle muži často pociťují opožděné libido a potíže s dosažením nebo udržením erekce.
 • Nízká energie - Únava a nedostatek energie jsou častými potížemi při nízké hladině testosteronu. Každodenní úkoly se mohou stát náročnějšími, s menším elánem a vitalitou.
 • Snížení svalové hmoty - Testosteron hraje klíčovou roli při budování a udržování svalové hmoty. Nízká hladina vede k úbytku svalové hmoty a menší sportovní zdatnosti.
 • Přibývání na váze - klesající hladina testosteronu je spojena se zvýšeným množstvím tělesného tuku a obtížnějším hubnutím. Změny životního stylu mohou pomoci proti tomu.
 • Emoční změny - u mužů s nízkým T se mohou vyskytnout změny nálady, jako je podrážděnost nebo deprese. Testosteron ovlivňuje oblasti mozku, které mají vliv na emoce.
 • Problémy se spánkem - špatný spánek je příčinou i důsledkem nízké hladiny testosteronu. Je důležité zabývat se zdravím spánku, abyste pomohli regulovat hladinu testosteronu.
 • Snížená hustota kostí - Testosteron podporuje hustotu kostních minerálů. Nízké hladiny mohou zvyšovat riziko osteoporózy.

Pokud se u vašeho partnera projevují některé z těchto příznaků, může být příčinou nízká hladina testosteronu. Dobrou zprávou je, že existují účinná řešení, a to jak lékařská, tak založená na životním stylu. Podpořit a vzrušit svého partnera je možné pomocí správných strategií.

Komunikace o nízkém T a jeho dopadech

Prvním krokem je otevřený a upřímný rozhovor o tom, jak klesající testosteron ovlivňuje vašeho partnera a váš vztah. Nízké libido často způsobuje, že se muži stahují z intimity. Může vyvolávat pocity trapnosti, studu nebo nedostatečnosti - zejména ve společnosti, která mužnost ztotožňuje s mužností.

Buďte soucitní a neobviňujte partnera. Nízká hladina testosteronu je zdravotní stav, ne volba. Dejte najevo, že jste na stejné lodi a chcete najít řešení. Naslouchejte pocitům a obavám svého partnera. Diskutujte o tom, jak změny ovlivňují vás oba, a zároveň znovu zdůrazněte svou přitažlivost a lásku.

I když je to obtížné, snažte se rozhovor vést pozitivně a zaměřte se na to, jak může větší intimita zlepšit váš vztah a kvalitu života. Nastavte tón, že tuto výzvu zvládnete společně a znovu získáte vášeň, kterou jste kdysi měli.

Konzultace s lékařem o možnostech léčby

Domluvte si schůzku s partnerovým lékařem a prodiskutujte s ním lékařské řešení nízké hladiny testosteronu. Krevní testy mohou potvrdit nízkou hladinu a určit příčinu, ať už jde o primární hypogonadismus nebo sekundární hypogonadismus.

Náhradní terapie testosteronem (TRT) může účinně obnovit hladinu testosteronu pomocí metod, jako jsou:

 • Injekce testosteronu - Pro TRT se běžně používají injekce podávané každé 1-2 týdny. Účinky trvají několik dní po každé injekci.
 • Transdermální testosteronové náplasti - Náplasti uvolňují testosteron přes kůži po dobu 24 hodin. Vyměňují se denně.
 • Testosteronové gely - Lokální gely poskytují denní dávky testosteronu absorbované přes kůži. Aplikují se jednou denně.
 • Testosteronové pelety - Pelety implantované pod kůži dodávají stabilní uvolňování testosteronu po dobu 3-6 měsíců. Je nutný jednoduchý zákrok.
 • Perorální testosteronové kapsle - denně užívané kapsle mohou obnovit testosteron, mohou však způsobit poškození jater.

Vedle TRT vám lékař může nabídnout rady ohledně změny životního stylu a léků na zlepšení erekce a libida. S postupující léčbou by měly příznaky vašeho partnera ustoupit, včetně oživení sexuální touhy a výkonnosti.

Změny životního stylu, které podporují zdravý testosteron

I když je léčba testosteronem účinná, důležitou roli v regulaci testosteronu hrají také životní návyky. Podpořte svého partnera při zavádění změn, jako jsou např:

Cvičení - Silový trénink pomáhá zvýšit hladinu testosteronu a zvrátit úbytek svalové hmoty v důsledku nízké hladiny T. Přínosné je také aerobní cvičení. Snažte se cvičit alespoň 30-60 minut denně.

Zdravá strava - Zaměřte se na potraviny příznivé pro testosteron, jako jsou ústřice, listová zelenina, tučné ryby, vejce, bobulovité ovoce a extra panenský olivový olej. Omezte cukr, nadměrné množství alkoholu a trans-tuky.

Regulace tělesné hmotnosti - nadbytek tělesného tuku způsobuje přeměnu testosteronu na estrogen. Snížení hmotnosti může zvýšit hladinu T.

Přestaňte kouřit - kouření doutníků nebo cigaret snižuje hladinu testosteronu. Přestat kouřit podporuje zdravý testosteron.

Snížení stresu - Chronický stres zvyšuje hladinu kortizolu, který snižuje hladinu testosteronu. Využívejte techniky zvládání stresu.

Správné spánkové návyky - spěte 7-9 hodin denně, vyhněte se nedostatku spánku a léčte poruchy, jako je spánková apnoe. Kvalitní odpočinek zvyšuje hladinu testosteronu.

Kombinací léčby a změny životního stylu se zvýší hladina testosteronu a vitalita vašeho partnera, což ho připraví na větší intimitu.

Smyslné doteky a masáže

Po vyřešení nízké hladiny T se můžete zaměřit na jemné a smyslné doteky, které pomohou probudit partnerčino libido. Začněte s mazlením, hlazením, líbáním a masáží celého těla. Vyvarujte se toho, abyste rovnou přešli ke stimulaci jeho penisu. Nechte vzrušení pomalu narůstat.

Vytvořte relaxační atmosféru pomocí tlumeného osvětlení, tiché hudby a vonných svíček. Použijte kvalitní masážní olej a hladce klouzejte rukama po partnerově těle. Vyjádřete svou touhu verbálně i neverbálně.

Zdržujte se a měňte tlak v erotogenních zónách, jako je krk, bradavky, spodní část zad, varlata a vnitřní strana stehen. Nechte partnera ponořit se do rozkoše z vašich šikovných doteků, aniž byste ho nutili k výkonu. Smyslná masáž může pomoci znovu aktivovat jeho smysly a znovu ho spojit s jeho sexualitou.

Vyzkoušení sexuálních hraček a příslušenství

Dalším způsobem, jak povzbudit libido vašeho muže, je představení sexuálních hraček a doplňků. Experimentujte s hračkami, jako jsou erekční kroužky, které mohou omezit průtok krve a zintenzivnit erekci. Existují také vibrátory, které se zaměřují na penis. Vybírejte si nastavitelné, dobíjecí modely s několika nastaveními.

Vzrušení můžete dále zvýšit zapojením dynamiky dominantního a submisivního partnera a sexuálního nábytku. Spoutejte svého partnera pomocí chlupatých pout nebo hedvábných kravat. Nebo ho nechte sedět v erotickém křesle, zatímco vy předvádíte erotický tanec a tanec na klíně. Zavázané oči mu pomohou ponořit se do fyzických pocitů.

Vnesením nových prvků můžete posunout scénář od konvenčního sexu. Tím se sníží tlak na výkon, když společně prozkoumáte erotické hry. Postupem času bude jeho sebevědomí a vzrušení dále stoupat.

Zahájení přírodní afrodiziaka a Libido Boosters

Kromě lékařských a mechanických zásahů mohou přírodní afrodiziaka pomoci stimulovat touhu zlepšením hladiny pohlavních hormonů a průtoku krve. Diskutujte o vyzkoušení doplňků zvyšujících libido, jako jsou např:

 • Zinek a hořčík - Podporuje tvorbu testosteronu a zdraví kardiovaskulárního systému.
 • DHEA - DHEA je hormonální prekurzor testosteronu, který s věkem klesá. Doplňky stravy mohou jeho hladinu zvýšit.
 • Pískavice řecké seno - Obsahuje sloučeniny, které pomáhají udržovat testosteron. Napodobuje estrogen a zvyšuje tak libido.
 • Ženšen - má sloučeniny zvané ginsenosidy, které zvyšují vzrušení, erekci a výdrž.
 • Kořen maca - tradiční afrodiziakum, které může zvyšovat libido tím, že zvyšuje hladinu testosteronu a estradiolu.
 • Tribulus terrestris - Zvyšuje testosteron, produkci spermií a vzrušení u mužů na základě omezených důkazů.
 • Ashwagandha - Adaptogenní bylina, která snižuje hladinu kortizolu, může zvyšovat hladinu testosteronu a zlepšovat sexuální funkce.

Před vyzkoušením doplňků se poraďte se svým lékařem, abyste zajistili bezpečnost a správné dávkování. I když nejsou všelékem, mohou v kombinaci se standardní léčbou poskytnout dodatečnou podporu.

Vzrušující sex s hraním rolí, erotikou a fantazií

Nepodceňujte sílu své představivosti, která může v partnerovi vzbudit zájem o sex. Vyjděte z běžných zvyklostí a prozkoumejte své fantazie a scénáře hraní rolí. Diskutujte o možnostech, které jste oba ochotni vyzkoušet. Mezi možnosti patří např:

 • Hraní rolí mezi učitelem a žákem
 • Hraní rolí lékaře a pacienta
 • Vzájemné svazování
 • Společné sledování nebo čtení erotiky
 • Vytváření romantických fantazií, kostýmů a prostředí

Utečte do intimních fantazií, kde nízké T není překážkou. Bavte se tím, že na sebe berete různé postavy a budujete sexuální napětí. Podle výzkumu společné sexuální fantazie a představy aktivují oblasti mozku, které se podílejí na sexuálním vzrušení. Kreativní hraní rolí poskytuje osvobozující odreagování.

Upřednostňování intimních, nesexuálních dotyků

Někdy je nejlepším přístupem ke zvýšení libida vyhnout se přímé sexuální stimulaci úplně. Místo toho se zaměřte na intimitu prostřednictvím aktivit, jako je např:

 • Mazlení bez nátlaku na sex
 • vzájemné masáže
 • Společné sprchování
 • Usínání ve vzájemném objetí
 • Lechtání zad a hlazení rukou/nohou během filmů
 • Pomalý intimní tanec

Prohlubte své emocionální spojení prostřednictvím pečujícího doteku. Často se tato vřelost v kombinaci s TRT a změnou životního stylu nakonec promítne do sexuálního zájmu. Ale nenuťte ho. Vychutnejte si intimitu v daném okamžiku, aniž by byl cílem pohlavní styk.

Podpora otevřené komunikace a blízkosti

Nízké libido často doprovází citové odtažení od partnera. Působte proti tomu aktivním pěstováním intimity. Dejte svému partnerovi pocit bezpečí prostřednictvím akcí, jako jsou např:

 • Slovní a fyzické projevy lásky
 • Zahájení smysluplných rozhovorů
 • Plánování pravidelných večerních schůzek
 • věnování plné pozornosti bez rozptylování
 • Aktivní naslouchání a kladení otázek
 • Říkat "Vážím si tě"

Dodejte svému partnerovi důvěru tím, že mu ukážete, jak moc vám na něm záleží. Citová intimita pomáhá udržet vztah, když sex upadá. Týmový přístup k výzvám posiluje vaše pouto, protože vzájemně podporujete své potřeby.

Kdy vyhledat poradenství

Pokud výše uvedené strategie nepomohou obnovit intimitu ani po několika měsících, zvažte konzultaci se sexuálním terapeutem nebo poradcem. Ti vám mohou pomoci:

 • Řešení psychologických překážek, jako je úzkost z výkonu, stud a napětí ve vztazích.
 • Zlepšení komunikace a emocionálního spojení
 • Zpracování pocitů smutku ze změn v sexuálním životě.
 • Začlenění všímavosti a relaxačních technik
 • Najděte nové cesty k potěšení mimo pohlavní styk

S odborným vedením a odhodláním obou partnerů můžete znovu zažehnout plamen, i když hladina testosteronu klesla. Vězte, že vždy existuje naděje díky mnohostrannému přístupu.

Klíčem je trpělivost a týmová práce

Nejdůležitějšími zásadami pro vzrušení muže s nízkým testosteronem jsou trpělivost a spolupráce. Mějte realistická očekávání ohledně doby potřebné k nápravě hormonální nerovnováhy a zvrácení příznaků narušujících sex. Důvěřujte však tomuto procesu.

Neúspěchy jsou normální. Neberte si nedostatek libida osobně. Neúspěchy berte jako zkušenost s učením a ne jako selhání, protože experimentujete s různými strategiemi. Vzájemně se podporujte při vzestupech i pádech a zároveň oslavujte každý krok vpřed.

Společným úsilím s využitím lékařské péče, životních návyků, intimních cvičení a otevřené komunikace můžete účinně vzbudit svého partnera a znovu objevit vzájemné uspokojení. Nízké T nemusí znamenat konec vašeho sexuálního života. Existuje nespočet způsobů, jak ve vašem vztahu podpořit vzrušení, vášeň a štěstí.

Často kladené otázky o vzrušení muže s nízkou hladinou testosteronu

Snažíte se vzbudit svého partnera, který má nízkou hladinu testosteronu? Zde jsou odpovědi na některé z nejčastějších otázek, jak znovu rozproudit váš sexuální život.

Jaké jsou první kroky při podezření na nízkou hladinu testosteronu?

Nejprve si otevřeně promluvte o příznacích vašeho partnera a o tom, jak ovlivňují váš vztah a sexuální život. Poté si domluvte schůzku s lékařem, abyste si nechali vyšetřit hladinu testosteronu vašeho partnera pomocí jednoduchého krevního testu. Pokud se nízká hladina T potvrdí, lékař s vámi může probrat možnosti léčby, například substituční terapii testosteronem.

Jak rychle funguje léčba testosteronem?

Záleží na metodě, ale většina mužů zaznamená zlepšení libida během 3-6 týdnů, s postupným zlepšováním v průběhu 3-6 měsíců. Nejrychleji působí injekce testosteronu. U perorálních forem se účinky mohou projevit až za 8 týdnů. Buďte trpěliví, protože obnovení hladin vyžaduje čas.

Co když samotná léčba testosteronem nezlepší náš sexuální život?

Zkuste kombinovat TRT se změnou životního stylu, jako je dieta, cvičení, zvládání stresu a zlepšení spánkových návyků. Zvažte přidání doplňků stravy nebo léků na zvýšení vzrušivosti. Diskutujte o zapojení hraček, hraní rolí nebo poradenství. Mnohostranný přístup se zabývá všemi možnými faktory ovlivňujícími libido.

Jak mohu svého partnera vzrušit, aniž by se cítil pod tlakem?

Začněte s pečujícími doteky, masážemi a mazlením, aniž byste zahájili pohlavní styk. Vytvořte intimní prostředí bez rušivých vlivů. Zapojte jeho mysl pomocí erotických knih, videí nebo fantazií. Nechte fyzické vzrušení postupně narůstat. Pokud není na sex připraven, neberte si to osobně. Soustřeďte se na potěšení a spojení.

Co když se můj partner intimnostem vyhýbá kvůli nízkému sebevědomí?

Klíčová je komunikace, trpělivost a soucit. Ujistěte ho, že ho považujete za atraktivního a že v tom jedete společně. Upřednostňujte citovou intimitu prostřednictvím aktivit, jako jsou rande. Zvažte poradenství, abyste si vybudovali důvěru a překonali psychologické překážky. Léčebné procedury také obnoví mužnost a pudovost.

Jak dlouho bychom se měli snažit, než začneme uvažovat o odborné pomoci?

Každý pár je jiný, ale pokud jste se snažili léčit nízké T po dobu 6 měsíců s omezeným zlepšením sexuálního života, může vám pomoci konzultace s lékařem nebo poradcem. Mohou identifikovat potenciální překážky a nabídnout specializovaná řešení, o kterých jste možná neuvažovali.

Je možné mít uspokojivý sexuální život i s nízkou hladinou testosteronu?

Rozhodně. I když nízká hladina T může bránit sexuálnímu apetitu, existuje mnoho způsobů, jak podpořit intimitu a potěšení. Upravte svá očekávání a rozšiřte svou definici sexu. Zaměřte se na kvalitně strávený společný čas. Klíčem je přizpůsobit se a udržet si fyzickou a emocionální blízkost i přes tyto změny.

Cesta ke vzrušení vyžaduje porozumění, trpělivost a týmovou spolupráci. Řešení však existují. Zůstaňte optimističtí a vězte, že nízká hladina testosteronu neznamená konec vaší vášně a spojení. Se správnou podporou se vám může sexuálně dařit i přes problémy.

Zaregistrujte do našeho zpravodaje a užijte 10% slevu na jednu vaši objednávku

Jaký produkt potřebuji?