7 přírodních způsobů, jak zlepšit strukturu vlasů za pouhý týden

Published:

Máte problémy s nevýraznou a poškozenou strukturou vlasů? Hledáte způsob, jak dodat svým vlasům více objemu a pružnosti? Textura vašich vlasů má velký vliv na jejich vzhled a pocit. V tomto článku objevíte 7 účinných domácích prostředků, které přirozeně zlepší strukturu vašich vlasů během jediného týdne.

Zdravá a měkká struktura vlasů vám nejen zvýší sebevědomí, ale také usnadní jejich úpravu. Některé typy vlasů jsou sice dány geneticky, ale i tak existuje mnoho způsobů, jak můžete zlepšit strukturu svých vlasů bez ohledu na jejich typ. Ať už máte jemné, střední nebo hrubé vlasy, přečtěte si, jak získat nejlepší texturu vlasů!

7 přírodních způsobů, jak zlepšit strukturu vlasů za pouhý týden

Co je to textura vlasů a proč na ní záleží?

Struktura vlasů se týká tloušťky jednotlivých pramenů vlasů. Je určena tvarem vlasového folikulu a může být jemná, střední nebo hrubá. Hrubé vlasy jsou nejhrubší, střední vlasy mají vyváženou tloušťku a tenkost, zatímco jemné vlasy jsou nejtenčí.

Znalost přirozené struktury vlasů je důležitá, protože ovlivňuje, jaké vlasové produkty a účesy vám budou nejlépe vyhovovat. Například hrubé vlasy obvykle déle udrží kudrlinky a objem, zatímco jemné vlasy se mohou snadněji zatěžovat. Znalost struktury vlasů vám umožní používat techniky a produkty, které s přirozenou strukturou vlasů pracují, nikoliv proti ní.

Jak zjistit texturu vlasů

Před vylepšením textury vlasů je dobré znát svou současnou strukturu vlasů. Zde je rychlý způsob, jak to zjistit:

 • Vezměte jeden pramen suchých a čistých vlasů a podržte jej svisle mezi palcem a ukazováčkem.
 • Posuňte prsty po délce pramene.
 • Jemné vlasy jsou hladké a tenké
 • Střední vlasy jsou mírně hrbolaté
 • Hrubé vlasy jsou husté a drátovité

Své vlasy můžete také porovnat se známými strukturami - jemné jsou podobné dětským vlasům, zatímco hrubé spíše koňským. Vyzbrojeni těmito znalostmi se nyní můžete zaměřit na cílená řešení, abyste dosáhli své nejlepší textury.

7 domácích prostředků pro zlepšení textury vlasů

 1. Gel z aloe vera - mukopolysacharidy obsažené v aloe vera pomáhají posilovat a vyhlazovat strukturu vlasů. Naneste čistý gel z aloe a před umytím jej nechte 30 minut působit.
 2. Avokádová maska - Avokádo je plné mastných kyselin, které vlasy vyživují a zjemňují. Rozmačkejte zralé avokádo a před opláchnutím ho 15 minut vmasírujte do vlasů.
 3. Pivní oplach - slad a chmel obsažené v pivu pomáhají zhušťovat a zvětšovat objem vlasů. Vlasy umyjte šamponem, opláchněte a poté znovu opláchněte rovným pivem pokojové teploty.
 4. Oplachování rýžovou vodou - rýžová voda obsahuje aminokyseliny, které pomáhají obnovit poškozené vlasy a zlepšit jejich strukturu. Uvařte rýži ve vodě, sceďte ji a nechte vychladnout před použitím jako závěrečný oplach vlasů.
 5. Jablečný ocet - alfa-hydroxykyseliny obsažené v ACV pomáhají odstranit zbytky a utěsnit vlasové kutikuly pro hladkou strukturu. Zřeďte ACV ve vodě a nalijte na vlasy po umytí šamponem.
 6. Kokosový olej - Kokosový olej je vynikající pro snížení ztráty bílkovin a hydrataci vlasů. Vmasírujte kokosový olej do vlasů a před umytím si na noc nasaďte sprchovou čepici.
 7. Vejce - Vejce jsou skvělým zdrojem bílkovin pro posílení a zlepšení struktury vlasů. Připravte si vaječnou masku smícháním vajec, olivového oleje a jogurtu a naneste ji na 20 minut na vlhké vlasy.

Tipy pro udržení lepší textury vlasů

 • Používejte 1-2krát týdně hloubkovou masku na vlasy.
 • Vyhněte se nadměrnému mytí, maximálně 2-3krát týdně.
 • Nechte vlasy vyschnout na vzduchu místo fénování, abyste minimalizovali jejich poškození.
 • Použijte kartáč z kančích štětin, abyste rozvedli oleje od pokožky hlavy ke konečkům.
 • Pravidelné zastřihávání roztřepených konečků dříve, než se dostanou nahoru po vlasovém stvolu.
 • Chrání vlasy před tepelným stylingem a UV zářením
 • Jezte vyváženou stravu se zdroji bílkovin, které vyživují vlasy zevnitř.

Týdenní dodržování těchto domácích procedur spolu s tipy na údržbu vám pomůže zlepšit strukturu vlasů. Buďte trpěliví a dodržujte nápravu - zdravější a lesklejší struktura vlasů se nedostaví přes noc, ale výsledky stojí za to. Dejte sbohem nevýrazným vlasům a přivítejte své dosud nejlepší vlasy!

Jak mohu přirozeně zlepšit strukturu svých vlasů?

Existuje několik přírodních způsobů, jak zlepšit strukturu vlasů. Mezi nejúčinnější metody patří správná péče o vlasy, vyživování vlasů zdravými přípravky, správné mytí a sušení vlasů a znalost struktury vlasů.

Jaké faktory mohou změnit strukturu mých vlasů?

Strukturu vlasů mohou ovlivnit různé faktory, například genetika, životní prostředí, rutinní péče o vlasy, hormonální změny a věk. Tyto faktory mohou způsobit, že se textura vašich vlasů v průběhu času mění.

Jak poznám strukturu svých vlasů?

Při určování textury vlasů můžete zohlednit faktory, jako je průměr pramenů vlasů, přirozený tvar vlasů (kudrnaté, vlnité nebo rovné) a celkový stav vlasů. S určením typu vlasů vám může pomoci také konzultace s kadeřníkem nebo trichologem.

Mohu změnit strukturu vlasů?

Přestože strukturu vlasů nelze zcela změnit, existují způsoby, jak ji zlepšit. Dodržováním správné péče o vlasy, používáním vhodných produktů péče o vlasy a výživou vlasů můžete zlepšit vzhled a pocit z vlasů.

Za jak dlouho se zlepší struktura vlasů?

Doba potřebná ke zlepšení struktury vlasů se může lišit v závislosti na různých faktorech, včetně aktuálního stavu vašich vlasů, používaných metod a důslednosti jejich dodržování. Při důsledné péči však můžete začít pozorovat zlepšení textury vlasů již během týdne.

Jaké jsou různé typy textur vlasů?

Existují tři hlavní typy textur vlasů: jemné vlasy, střední vlasy a husté vlasy. Každý typ vlasů má své vlastní vlastnosti a vyžaduje specifickou péči pro udržení a zlepšení své struktury.

Jak mohu vlasy ozdravit a zlepšit jejich strukturu?

Aby byly vaše vlasy zdravější a měly lepší strukturu, můžete dodržovat zásady zdravé péče o vlasy, vyživovat vlasy výživnými přípravky, vyhýbat se tepelnému stylingu a drsným chemickým úpravám, chránit vlasy před poškozením vlivem životního prostředí a dodržovat vyváženou stravu pro celkové zdraví vlasů.

Může změna péče o vlasy ovlivnit strukturu mých vlasů?

Ano, změna péče o vlasy může mít vliv na strukturu vašich vlasů. Zařazením vhodných postupů péče o vlasy a používáním vhodných produktů můžete pozitivně ovlivnit strukturu a celkové zdraví svých vlasů.

Může se struktura mých vlasů časem přirozeně změnit?

Ano, je přirozené, že se struktura vlasů v průběhu času mění v důsledku faktorů, jako je stárnutí, hormonální změny a vnější vlivy. Přizpůsobením své péče o vlasy a správnou výživou vlasů můžete pomoci udržet a zvládnout všechny změny struktury vlasů.

Jaké jsou přírodní způsoby zlepšení struktury vlasů?

Existuje několik věcí, které můžete udělat přirozeně, abyste zlepšili strukturu svých vlasů. Patří mezi ně pravidelné mytí a úprava vlasů, používání přírodních olejů k hydrataci vlasů, minimalizace používání tepelných stylingových nástrojů, ochrana vlasů před poškozením sluncem a vyvážená strava, která podporuje zdravý růst a strukturu vlasů.

Zaregistrujte do našeho zpravodaje a užijte 10% slevu na jednu vaši objednávku

Jaký produkt potřebuji?