Jak hydratovat suché vlasy: Tipy, jak hydratovat vlasy ještě dnes.

Published:

Jsou vaše vlasy suché, lámavé a vypadají matně? Suché vlasy jsou častým problémem mnoha lidí, ale naštěstí existují způsoby, jak jim vrátit zdravý a hydratovaný vzhled.

V tomto obsáhlém průvodci se dozvíte, jaké jsou příčiny suchých vlasů, jak poznat, že jsou vaše vlasy suché, jaké jsou tipy pro hydrataci různých typů vlasů, jaké jsou nejlepší produkty pro navrácení vlhkosti a jak se vyhnout návykům, které mohou suchost vlasů zhoršit. Čtěte dále a dodejte svým vlasům potřebnou vlhkost!

Jak hydratovat suché vlasy: Tipy, jak hydratovat vlasy ještě dnes.

Co je příčinou suchých vlasů?

Než se pustíme do řešení, je dobré si uvědomit, co je příčinou suchých vlasů. Mezi hlavní viníky patří:

 • Nadměrné mytí - časté mytí šamponem zbavuje vlasy přirozených olejů, které je udržují hydratované. Většině uživatelů stačí mytí 1-2krát týdně.
 • Drsné šampony - Šampony s obsahem sulfátů mohou být pro suché vlasy příliš drsné. Vyberte si jemný, hydratační šampon.
 • Tepelný styling - Časté používání horkých nástrojů, jako jsou fény a žehličky, odpařuje z vlasů vlhkost. Pokud je to možné, nechte vlasy uschnout na vzduchu.
 • Sluneční záření - Sluneční UV paprsky poškozují vlasy a způsobují ztrátu vlhkosti. Chraňte vlasy kloboukem nebo šátkem.
 • Chlor - bazénová chemie odvádí vlhkost. Po plavání si vždy umyjte vlasy, abyste odstranili chlór.
 • Tvrdá voda - Minerální usazeniny z tvrdé vody se usazují na vlasech a způsobují jejich vysušení. Používejte sprchový filtr.
 • Poškození - Fyzická poškození, jako jsou roztřepené konečky, brání udržení vlhkosti. Pravidelně je zastřihujte, abyste si udrželi zdravé konečky.
 • Nesprávné kartáčování - kartáčování mokrých vlasů může způsobit jejich lámání. Na mokré vlasy vždy používejte hřeben se širokými zuby.
 • Věk - s přibývajícím věkem vlasy přirozeně ztrácejí vlhkost. Dbejte na hydrataci zralých vlasů.

Jak poznat, že jsou vaše vlasy suché a potřebují hydrataci?

Zajímá vás, zda vaše současná péče o vlasy zajišťuje jejich dostatečnou hydrataci? Zde je několik příznaků, které naznačují, že jsou vaše vlasy suché a potřebují hydrataci:

 • Krepatění a poletování vlasů - Nedostatek vlhkosti znamená, že vlasy jsou náchylné ke krepatění a statické elektřině.
 • Křehkost - Suché vlasy jsou často křehké a při kartáčování se snadno lámou.
 • Matnost - Dehydratované vlasy postrádají lesk a vypadají matně.
 • Obtížně se upravují - Suché vlasy nedrží účes a padají.
 • Nezvládnutelná struktura - vlasy se zdají být hrubé, drsné a nezvladatelné.
 • Rozštěpené konečky - Dehydratované konečky se štěpí a lámou.
 • Suchá pokožka hlavy - Napjatá a svědící pokožka hlavy je známkou toho, že vaše vlasy postrádají vlhkost.

Pokud máte některý z těchto problémů, je rozhodně na čase zvýšit hydrataci vašich vlasů.

Tipy pro hydrataci různých typů vlasů

Vlasy mají různou strukturu a hustotu, takže způsob jejich správné hydratace závisí na typu vlasů. Zde je několik tipů, jak dodat běžným typům vlasů vlhkost:

Jemné nebo řídké vlasy - Volte lehkou hydrataci, například bezoplachové kúry nebo přírodní oleje. Vyhněte se těžkým krémům nebo maskám, které jemné vlasy zatěžují.

Kudrnaté nebo vlnité vlasy - tyto typy vlasů potřebují extra hydrataci. Používejte husté, krémové bezoplachové přípravky a masky. Oleje také pomáhají uzavřít vlhkost.

Poškozené vlasy - Týdenní hloubková péče ošetřuje vysušené a poškozené vlasy. Kromě toho minimalizujte tepelný styling a chemickou úpravu.

Barvené vlasy - proti vysušujícím účinkům barvy na vlasy používejte každý týden hydratační masku na vlasy. Snižte teplotu při tepelném stylingu.

Zralé vlasy - Vyživujte stárnoucí vlasy hustými oleji a másly, které jim doplní ztracenou vlhkost. Vyhněte se nadměrnému mytí zralých vlasů.

Všechny typy vlasů - Mezi univerzální tipy patří používání šamponů bez drsných sulfátů, nechávání vlasů vyschnout na vzduchu, ochrana vlasů před slunečním zářením a chlorem a pití velkého množství vody pro zdravé vlasy.

10 tipů, jak dodat suchým a křehkým vlasům vlhkost

Jste připraveni vrátit svým suchým a poškozeným vlasům život? Zde je 10 nejlepších tipů, jak vlasy správně hydratovat a obnovit jejich zdravý lesk:

1. Méně časté mytí - omezte mytí na 1-2krát týdně, abyste zachovali přirozené oleje. Pokud se vlasy mastí, umyjte je v polovině týdne.

2. Používejte hydratační šampon a kondicionér - hledejte hydratační složky, jako je bambucké máslo, kokosový olej, arganový olej nebo marulový olej.

3. Týdenní hydratační maska na vlasy - Oživte vlasy 10-15minutovou maskou plnou výživných olejů, másel a zvlhčujících látek.

4. Aplikujte kondicionér - tento hydratační přípravek naneste na vlhké vlasy po každém mytí před úpravou.

5. Nechte vlasy uschnout na vzduchu - Pokud je to možné, nechte vlasy uschnout přirozeně, abyste zabránili ztrátě vlhkosti vlivem tepelného stylingu.

6. Před tepelným stylingem vlasy naolejujte - Pokud používáte horké nástroje, připravte vlasy pomocí séra nebo oleje na ochranu před teplem, abyste je dokonale hydratovali.

7. Přejděte na jemný, hydratační kartáč - kančí štětiny jsou ideální pro roztírání olejů z pokožky hlavy po stonku vlasů.

8. Chraňte vlasy před sluncem, vodou z bazénu atd. - Chraňte vlasy před vlivy prostředí, které způsobují jejich vysušení.

9. Pravidelné zastřihování - zastřihujte rozštěpy, abyste zabránili poškození a ztrátě vlhkosti po celém prameni vlasů.

10. Pijte hodně vody - hydratace podporuje zdravé a hydratované vlasy zevnitř.

Kombinací těchto tipů rehydratujete nedostatečně hydratované vlasy a obnovíte jejich přirozenou rovnováhu vlhkosti během chvilky.

https://www.cibdol.com/vitals/hair-complex

Nejlepší produkty pro hydrataci suchých vlasů

Používání správných přípravků pro péči o vlasy má velký vliv na obnovení vlhkosti vyprahlých pramenů. Zde jsou některé z nejlepších produktů pro hydrataci suchých a poškozených vlasů:

 • Hydratační šampon - hledejte hydratační přírodní složky, jako je aloe vera a esenciální mastné kyseliny. Vyhněte se sulfátům.
 • Kondicionér pro zvýšení hydratace - Vyberte si bohatý krémový přípravek, který vlasy obalí zvláčňujícími látkami a zajistí jejich hydrataci.
 • Bezoplachový kondicionér - poskytuje lehkou hydrataci, která nezatěžuje vlasy. Aplikujte na vlhké vlasy před úpravou.
 • Hloubková maska na vlasy - Týdenní masky intenzivně ošetřují a obnovují velmi suché a poškozené vlasy.
 • Olej nebo sérum na vlasy - oleje zajišťují hydrataci. Naneste několik kapek na suché konečky nebo na celé vlhké vlasy.
 • Ochrana před teplem - chrání vlasy před horkými stylingovými nástroji a zároveň v nich udržuje vlhkost.
 • Hydratační suchý šampon - hledejte přípravky s oleji a másly, které osvěží vlasy mezi jednotlivými mytími.
 • Zvlhčující sprej - spreje na bázi glycerinu a aloe obnovují vlhkost žíznivých pramenů vlasů.

Prevence suchých vlasů: návyky, kterým je třeba se vyhnout

Stejně důležité jako používání správných hydratačních přípravků je vyhýbat se špatným návykům, které mohou suchost vlasů zhoršovat. Dávejte si pozor na tyto chyby, které vysávají vlhkost:

 • každodenní mytí vlasů drsnými šampony
 • Sušení vlasů na vzduchu bez kondicionéru
 • uléhání do postele s mokrými vlasy (způsobuje tření a lámání)
 • Tepelný styling bez ochranného přípravku
 • Tření vlasů do sucha ručníkem (způsobuje krepatění a poškození)
 • Kartáčování mokrých vlasů (počkejte, až budou vlhké nebo suché)
 • Vystavování vlasů chlóru, slané vodě a slunci bez ochrany
 • Nadměrné používání horkých nástrojů, jako jsou kulmy a žehličky na vlasy.
 • Vynechání kondicionéru po umytí šamponem
 • Zapomínáte na časté zastřihávání (roztřepené konečky se lámou)

Vyhněte se těmto častým nástrahám, které vám pomohou udržet vlasy hydratované a zabránit jejich nadměrnému vysušování.

Závěr: Jednoduché způsoby hydratace vlasů

Klíčem k nápravě suchých a poškozených vlasů je důsledná hydratace. Jednoduché techniky, jako je méně časté mytí, používání hydratačních přípravků bez drsných složek, nechávání vlasů vyschnout na vzduchu a ochrana pramenů před poškozením, mohou obnovit vlhkost a zajistit, aby vaše vlasy vypadaly opět zdravě.

Důležité je také přizpůsobit režim vašemu typu a struktuře vlasů. To, co funguje na hydrataci jemných, rovných vlasů, může být příliš těžké pro husté, kudrnaté vlasy. Pomocí pokusů a omylů můžete určit správnou kombinaci produktů a návyků pro optimální hydrataci.

Nedovolte, aby vás vysušené vlasy zklamaly. Proveďte tyto tipy ještě dnes a vyživte své prameny, aby byly opět lesklejší a zářivější.

https://www.cibdol.com/vitals/hair-complex

Proč mám suché vlasy?

Suché vlasy mohou být způsobeny řadou faktorů, včetně nadměrného tepelného stylingu, nadměrného mytí, vystavení drsným chemikáliím a nedostatečné hydratace.

Jak mám vlasy hydratovat?

K hydrataci vlasů můžete použít různé metody, například hloubkovou péči, použití přírodních olejů, jako je kokosový nebo arganový olej, a kondicionérů.

Jak často si mám mýt vlasy?

Obecně se doporučuje mýt si vlasy každý druhý den nebo jednou za několik dní, aby nedošlo k odstranění přirozených olejů, které vlasy hydratují.

Mohu na barvené vlasy používat hydratační přípravky?

Ano, existuje několik hydratačních produktů určených speciálně pro barvené vlasy, které pomáhají obnovit vlhkost a zabránit vyblednutí barvy.

Co mohu udělat pro hydrataci svých vlasů?

Kromě používání hydratačních přípravků můžete vlasy hydratovat také pitím velkého množství vody, používáním zvlhčovače vzduchu v suchém prostředí a vyhýbáním se nadměrnému tepelnému stylingu.

Jak mám upravovat vlasy, aby se nevysušovaly?

Abyste předešli vysušování, je nejlepší vyhýbat se tepelným stylingovým nástrojům, používat ochranné účesy, které minimalizují tření a lámání, a při používání tepelných nástrojů používat sprej na ochranu před teplem.

Jak mohu ochránit konečky vlasů před vysoušením?

Pravidelné zastřihování konečků vlasů, používání vlasového oleje nebo séra na konečky a vyhýbání se nadměrnému kartáčování nebo česání může pomoci ochránit konečky před vysoušením.

Je lepší vlasy sušit vzduchem nebo fénem?

Sušení na vzduchu je obecně pro vlasy vhodnější, protože minimalizuje poškození teplem. Pokud však musíte vlasy fénovat, použijte nižší teplotu a sprej na ochranu před teplem.

Jak často bych měl/a používat vlasové přípravky?

Záleží na typu a stavu vašich vlasů. Obecně platí, že používání hloubkové péče jednou týdně nebo jednou za dva týdny může pomoci udržet vaše vlasy hydratované.

Mám si během spánku zakrýt vlasy?

Zakrytí vlasů hedvábným nebo saténovým šátkem nebo použití hedvábného nebo saténového povlaku na polštář může pomoci zabránit ztrátě vlhkosti a minimalizovat tření během spánku.

Zaregistrujte do našeho zpravodaje a užijte 10% slevu na jednu vaši objednávku

Jaký produkt potřebuji?