10 různých způsobů, jak spálit 500 kalorií za hodinu.

Published:

Chcete spálit 500 kalorií za hodinu? Hledáte nejlepší trénink, při kterém spálíte 500 kalorií? S rostoucí mírou obezity hledá mnoho lidí účinné způsoby, jak spálit kalorie a zhubnout. Spálení dalších 500 kalorií denně vám může pomoci zhubnout přibližně kilo týdně!

Proč je užitečné vědět, jak rychle spálit 500 kalorií?

V tomto článku najdete 10 skvělých možností, jak spálit 500 kalorií za méně než 60 minut. Uděláme si přehled různých tréninků, podrobně popíšeme, kolik kalorií spálí každý z nich za hodinu, a vysvětlíme, jak maximalizovat spalování kalorií. Čtěte dále a dozvíte se, jak spalovat kalorie a zlepšovat své zdraví cvičením!

Proč je užitečné vědět, jak rychle spálit 500 kalorií?

Spálit 500 kalorií za hodinu se může zdát jako hodně, ale při správném typu cvičení je to velmi dobře proveditelné. Vědět, jak rychle spalovat kalorie, je užitečné z několika důvodů:

 • Může vám pomoci splnit cíl kalorického deficitu při hubnutí. Chcete-li zhubnout jednu libru týdně, potřebujete deficit 3500 kalorií. Spálením 500 kalorií navíc denně tento deficit vytvoříte.
 • Krátké, intenzivní cvičení spaluje více kalorií za minutu než cvičení s nižší intenzitou. Můžete spálit více kalorií za kratší dobu.
 • Cvičení s vysokým spalováním kalorií zlepšuje kardiovaskulární kondici a buduje svaly spalující kalorie. To zvyšuje váš metabolismus, takže spalujete více kalorií po celý den.
 • Sledování spálených kalorií během cvičení vám pomůže zjistit, zda vytváříte deficit potřebný ke snížení hmotnosti.
 • Když víte, při jakém tréninku spálíte nejvíce kalorií, můžete během cvičení maximalizovat množství spálených kalorií.

Kolik kalorií spálíte za hodinu cvičení?

Počet kalorií, které spálíte za hodinu, závisí na druhu cvičení, vaší hmotnosti a intenzitě cvičení. Zde je hrubý odhad kalorií spálených za hodinu pro osobu vážící 155 kg:

 • Chůze: 300 kalorií
 • Jogging: 500-600 kalorií
 • Plavecká kola: 500 kalorií
 • Jízda na kole: 400 kalorií
 • Cvičení HIIT: 600-800 kalorií
 • Silový trénink: 250-400 kalorií

Těžší lidé spálí při stejném výkonu více kalorií. Obecně však platí, že nejvíce kalorií za hodinu spálí vysoce intenzivní kardio a kruhový trénink celého těla.

10 způsobů, jak spálit 500 kalorií za méně než 60 minut

Zde je 10 skvělých tréninků, které vám pomohou spálit 500 kalorií za méně než hodinu:

1. Uběhněte 3-4 míle

Při běhu se spálí hodně kalorií za krátkou dobu. Při tempu 10 minut na míli spálí 155kilový člověk přibližně 100 kalorií na míli. Takže při běhu na 4 míle za 40 minut spálí přibližně 500 kalorií.

2. Cyklistika nebo veslování po dobu 50 minut

Při jízdě na kole i veslování se rychle spalují kalorie. Při intenzivní jízdě na kole nebo intenzivním veslování po dobu 50 minut lze spálit více než 500 kalorií. Chcete-li spálit více, zařaďte intervaly s vysokým odporem a rychlostí.

3. Plavecké okruhy po dobu 60 minut

Hodinové plavání koleček se střední intenzitou pomůže většině lidí spálit více než 500 kalorií. Kombinace plavání volným stylem a prsa je zajímavá.

4. Vydejte se na hodinu spinningu nebo cyklistiky, která vám rozproudí srdce

Na hodinách spinningu nebo vysoce intenzivní cyklistiky se často spálí více než 700 kalorií za hodinu. Rychlé tempo, stoupání a intervaly zvyšují tepovou frekvenci a zajišťují maximální spalování kalorií.

5. Švihadlo na 30-45 minut

Skákání přes švihadlo je velmi účinný kalorický blaster. Za necelých 30 minut rychlého skákání přes švihadlo můžete spálit více než 500 kalorií. Pro udržení vysoké intenzity používejte intervalový trénink.

6. Vyzkoušejte kickbox nebo kardio kickbox

Údery, kopy a atletické pohyby při kickboxu ničí kalorie. Vydejte se na lekci kickboxu s vysokým obsahem energie nebo si zacvičte intervaly kickboxu na těžkém pytli a spalte až 800 kalorií za hodinu.

7. Cvičení na běžeckém pásu HIIT

HIIT (vysoce intenzivní intervalový trénink) je rychlý způsob spalování kalorií. Krátké sprintové intervaly na běžeckém pásu mohou spálit více než 700 kalorií za pouhých 30-40 minut. Sprintujte 30 sekund a poté 90 sekund regenerujte.

8. Navštivte vysoce intenzivní spinningovou lekci

Hodiny spinningu využívají intervaly intenzivní jízdy na kole s přestávkami na zotavení. Při udržování zvýšené tepové frekvence během 50minutových lekcí lze spálit až 750 kalorií.

9. Absolvujte tvrdý kruhový trénink

Kruhový trénink kombinuje posilování s kardio intervaly, jako je skákání přes švihadlo, veslování a švihy s kettlebell. Spaluje tuky a udržuje vysoký metabolismus během tréninku i po něm.

10. Hrajte basketbal, fotbal nebo raketové sporty

Při sportu s vysokou intenzitou lze spálit až 800 kalorií za hodinu. Neustálý pohyb, sprint a používání svalů spaluje megakalorie!

5 tipů, jak spálit co nejvíce kalorií za hodinu

Zde je několik tipů, které vám pomohou maximalizovat spalování kalorií, abyste mohli spálit 500 kalorií za méně než hodinu:

 • Zařaďte HIIT: Vysoce intenzivní intervalový trénink spaluje více kalorií než rovnoměrné kardio. Střídejte intenzivní zátěž s krátkými přestávkami.
 • Používejte hlavní svalové skupiny: Cvičení celého těla, jako jsou burpees a kettlebell swings, spalují více kalorií než izolované pohyby.
 • Zůstaňte hydratovaní: Dehydratace snižuje výkonnost při cvičení, takže spalujete méně kalorií. Pijte vodu před, během i po cvičení.
 • Používejte správnou formu: Správná forma vám umožní cvičit déle a intenzivněji a zvýšit tak kalorický výdej.
 • Intenzita monitoru: Používání monitoru srdečního tepu vám pomůže udržet vysokou úroveň intenzity pro maximální spalování kalorií.

Závěr: Spálení 500 kalorií je zcela proveditelné

Spálení 500 kalorií za méně než hodinu je náročný, ale dosažitelný cíl pro většinu relativně zdatných lidí. Klíčem k maximalizaci spalování kalorií je používání chytrého programu, který kombinuje HIIT, cviky na celé tělo a složené pohyby.

Důsledné spalování 500 kalorií denně vytváří 3500 kalorií týdně, které jsou potřebné pro úbytek 1 libry tuku týdně. Vyberte si tedy trénink, který vás baví, a připravte se na pocení, spalování kalorií a tvarování štíhlé postavy!

Zde jsou hlavní poznatky:

 • Nejvíce kalorií za hodinu spálí vysoce intenzivní kardio a kruhový trénink celého těla.
 • Běh, jízda na kole, plavání a tréninky HIIT jsou skvělé pro rychlé spálení 500 kalorií.
 • Využívejte intervalový trénink, cvičení velkých svalových skupin a správnou formu pro maximalizaci spalování kalorií.
 • Spálení 500 kalorií denně vám pomůže zhubnout asi 1 libru týdně.
 • Sledování spálených kalorií během cvičení pomáhá udržovat kalorický deficit.

Vyzkoušejte tedy jeden z těchto účinných tréninků na spalování kalorií a během chvilky spálíte 500 kalorií!

Otázka: Jakými 10 různými způsoby spálíte 500 kalorií za hodinu?

Odpověď: Zde je 10 různých způsobů, jak spálit 500 kalorií za hodinu:

Otázka: Jak mohu odhadnout počet kalorií spálených během tréninku?

Odpověď: Existují různé vzorce a online kalkulačky, které umožňují odhadnout počet kalorií spálených během tréninku. Tyto výpočty berou v úvahu faktory, jako je vaše tělesná hmotnost, intenzita cvičení a doba trvání tréninku.

Otázka: Jaké jsou zábavné způsoby, jak spálit 500 kalorií?

Odpověď: Mezi zábavné způsoby, jak spálit 500 kalorií, patří tanec, účast na skupinové lekci fitness, sport, plavání a jízda na kole.

Otázka: Jak dlouho trvá spálení 500 kalorií?

Odpověď: Doba, za kterou spálíte 500 kalorií, závisí na intenzitě cvičení a vaší tělesné hmotnosti. Průměrně je ke spálení 500 kalorií zapotřebí přibližně 60 minut středně intenzivního až intenzivního cvičení.

Otázka: Které cviky pomáhají spálit 500 kalorií za 30 minut?

Odpověď: Vysoce intenzivní tréninky, jako je kruhový trénink, běh, kickbox a intervalový trénink, vám pomohou spálit 500 kalorií za pouhých 30 minut.

Otázka: Mohu spálit 500 kalorií denně, abych zhubl?

Odpověď: Spalování 500 kalorií denně prostřednictvím cvičení a dodržování zdravé stravy vám může pomoci vytvořit kalorický deficit a potenciálně vést ke snížení hmotnosti v průběhu času.

Otázka: Jak mohu při cvičení spálit více kalorií?

Odpověď: Chcete-li během cvičení spálit více kalorií, můžete zvýšit intenzitu tréninku, zařadit intervalový trénink, přidat odporový trénink a věnovat se aktivitám, při kterých se zapojují velké svalové skupiny.

Otázka: Kolik kalorií spálíte při chůzi na běžeckém pásu?

Odpověď: Počet kalorií spálených při chůzi na běžeckém pásu závisí na faktorech, jako je vaše tělesná hmotnost, rychlost chůze a sklon. V průměru můžete za hodinu svižné chůze na běžeckém pásu spálit přibližně 500 kalorií.

Otázka: Jaká další cvičení mi pomohou spálit 500 kalorií?

Odpověď: Kromě výše uvedených cvičení patří mezi další aktivity, které vám pomohou spálit 500 kalorií, veslování, skákání přes švihadlo, turistika a eliptický trenažér.

Otázka: Je možné po tréninku pokračovat ve spalování kalorií?

Odpověď: Ano, po tréninku je možné pokračovat ve spalování kalorií. Tomuto jevu se říká "efekt následného spalování" nebo "nadměrná spotřeba kyslíku po cvičení" (EPOC). Vysoce intenzivní tréninky a silový trénink mohou zvýšit rychlost metabolismu ještě několik hodin po cvičení, což vede k dalšímu spalování kalorií.

Zaregistrujte do našeho zpravodaje a užijte 10% slevu na jednu vaši objednávku

Jaký produkt potřebuji?