6 osvědčených strategií, jak zhubnout 2 kila týdně: tipy pro bezpečné hubnutí

Published:

Chcete hubnout rychlostí dvě kila týdně, abyste dosáhli své cílové hmotnosti? Ztráta dvou kilogramů týdně je pro většinu lidí realistická a dosažitelná, pokud se provádí prostřednictvím zdravé stravy a změny životního stylu. V tomto článku se dozvíte, jak přesně zhubnout dvě kila týdně bezpečným a udržitelným způsobem.

6 osvědčených strategií, jak zhubnout 2 kila týdně: tipy pro bezpečné hubnutí

Proč se snažit zhubnout 2 kila za týden

Pro mnoho lidí, kteří chtějí shodit přebytečný tělesný tuk, je vhodným a bezpečným cílem zhubnout jedno až dvě kila týdně. Toto množství poskytuje dostatečnou motivaci díky tomu, že při každém vážení vidíte stálý pokrok, aniž by se jednalo o příliš agresivní nebo nereálné tempo úbytku.

Rychlé snížení hmotnosti extrémním omezením kalorií se může vymstít, protože způsobí úbytek energie, svalové hmoty a nedostatek živin. Zvyšuje se také pravděpodobnost, že po ukončení neudržitelných metod opět přiberete. Na druhou stranu příliš pomalé hubnutí může ztížit dodržování nezbytných změn životního stylu. Cílem je úbytek dvou kilogramů tuku týdně, čímž se dosáhne správné rovnováhy.

Snížení váhy o dvě kila týdně vede v průměru k úbytku 8-10 kilogramů za měsíc. Za tři měsíce byste při tomto tempu hubnutí mohli zhubnout 25 liber. Takový úbytek hmotnosti stačí k tomu, abyste začali pozorovat znatelné zlepšení svého vzhledu, energetické úrovně, kardiovaskulárního zdraví a metabolických ukazatelů, jako je krevní tlak, hladina cukru v krvi a cholesterolu.

Nezapomeňte však, že hubnutí tímto tempem vyžaduje odhodlání, důslednost a vytrvalost. Trvalou změnou chování se dvě kila týdně mohou stát dosažitelným dlouhodobým cílem.

Kolik kalorií snížit, abyste ztratili 2 libry týdně

Abyste úspěšně zhubli, musíte přijímat méně kalorií, než kolik jich vaše tělo spálí v rámci bazálního metabolismu a jakékoli fyzické aktivity. Tento kalorický deficit nutí vaše tělo využívat uložený tělesný tuk jako palivo, což vede k úbytku hmotnosti.

Chcete-li zhubnout jednu libru týdně, potřebujete denní kalorický deficit 500 kalorií. Chcete-li zhubnout dvě kila týdně, musí se deficit zvýšit na 1000 kalorií denně. To znamená buď snížení příjmu kalorií, zvýšení spalování kalorií cvičením, nebo kombinaci změn ve stravování i cvičení.

O tom, kolik kalorií musíte denně sníst, abyste zhubli o dvě kila týdně, rozhoduje několik faktorů:

 • Aktuální hmotnost - těžší jedinci potřebují k udržení hmotnosti více kalorií, takže mohou mít větší deficit.
 • Výška - Vyšší jedinci obecně potřebují více denních kalorií než nižší lidé.
 • Stáří - s přibývajícím věkem se přirozeně zpomaluje metabolismus, takže se snižuje potřeba kalorií.
 • Pohlaví - Muži mají často rychlejší metabolismus a více svalové hmoty než ženy.
 • Úroveň aktivity - aktivnější jedinci spalují více kalorií každodenním pohybem a cvičením.
 • Svalová hmota - čím více svalů máte, tím vyšší je vaše denní spalování kalorií.

Zjistit, kolik kalorií denně potřebujete, může být složité. Online kalkulačky TDEE (celkový denní energetický výdej) vám pomohou odhadnout udržovací kalorie pro hubnutí na základě vašich jedinečných statistik a úrovně aktivity. Snížením výsledku o 500-1000 kalorií získáte rozmezí deficitu potřebného ke zhubnutí dvou kilogramů týdně.

Například 40letý muž, který měří 180 cm, váží 200 kg a cvičí 3-5 dní v týdnu, může mít TDEE kolem 3000 kalorií. Aby zhubl o dvě kila týdně, musel by denně přijímat 2000 nebo méně kalorií. Tím by dosáhl deficitu 1000 kalorií potřebného k tomu, aby každý týden shodil dvě kila tuku.

Jakmile zhubnete, budete muset přepočítat TDEE a upravit příjem, protože vaše kalorická potřeba a deficit se sníží. Pravidelné sledování rychlosti úbytku a úprava cílové hodnoty kalorií zajišťuje trvalý pokrok.

Jak vytvořit denní deficit 1000 kalorií

Abychom to shrnuli, k tomu, abyste zhubli dvě kila týdně, potřebujete každý den navíc 1000 kalorií nad rámec udržovací potřeby. Zde jsou uvedeny nejúčinnější způsoby, jak tento deficit uskutečnit:

Snížení příjmu potravy - Pro většinu lidí je nejjednodušší snížit příjem kalorií prostřednictvím změny stravy. Snížení současného příjmu o 500-1000 kalorií denně prostřednictvím uvědomělého stravování, přípravy jídel a kontroly porcí může pomoci vytvořit potřebný deficit. Jen neomezujte kalorie příliš agresivně, což se může vymstít. Konzumace alespoň 1200 kalorií denně jako žena a 1500 jako muž umožňuje získat dostatečnou výživu.

Zintenzivněte kardio cvičení - Aerobní aktivity, jako je chůze, běh, jízda na kole a plavání, jsou vynikající pro spalování kalorií a přispívají k vašemu dennímu deficitu. Zaměřte se na 150-300 minut středně náročné kardio aktivity týdně, abyste cvičením spálili další kalorie. Jednoduchým způsobem, jak začít, jsou každodenní rychlé procházky.

Přidejte silový trénink - zvedání činek a cvičení s vlastní vahou posiluje svaly, které podporují metabolismus. Svaly navíc zvyšují klidové spalování kalorií 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Zaměřte se na 2-3 silové tréninky týdně jako doplněk ke kardio cvičení. Nejúčinnější jsou kombinované zdvihy, jako jsou dřepy, mrtvé tahy a tlaky.

Kombinace stravy a cvičení - Pro většinu lidí je dlouhodobě udržitelné vytvořit deficit 500-750 kalorií příjmem potravy a poté spálit zbývajících 250-500 kalorií pomocí kardio a silového tréninku. Tento umírněný přístup zabraňuje drastickým změnám.

Sledování příjmu kalorií - Pomocí aplikace sledujte svá jídla a celkové množství kalorií po dobu několika týdnů. Tato zodpovědnost vám pomůže zajistit, abyste si udrželi potřebný denní deficit 1000 kalorií pro shození dvou kilogramů týdně, dokud se konzumace menšího množství kalorií nestane zvykem.

Přesné vážení potravin - měření porcí pomocí váhy na potraviny odstraňuje dohady a vede k lepším výsledkům při hubnutí. Možná budete překvapeni, kolik kalorií ve skutečnosti přijímáte, pokud potraviny nevážíte.

10 nejlepších tipů pro bezpečné hubnutí 2 liber každý týden

Pokud chcete úspěšně a trvale zhubnout dvě kila týdně, zde je několik tipů, kterými se můžete řídit:

1. Získejte souhlas lékaře - ujistěte se, že míra úbytku hmotnosti je pro vaši situaci vhodná, zejména pokud máte zdravotní potíže ovlivněné hmotností, jako je cukrovka nebo srdeční onemocnění. Projednejte akční plán.

2. Upřednostněte výživu - při snižování kalorií klaďte důraz na celozrnné, minimálně zpracované potraviny, jako je zelenina, ovoce, libové bílkoviny, luštěniny, celozrnné výrobky a zdravé tuky. Tím získáte více živin a uspokojení.

3. Hlídejte si velikost porcí - používejte menší talíře, vážte potraviny a snižte velikost porcí o 25-50 %. Snížení porcí je snadný způsob, jak snížit množství kalorií.

4. Omezte kalorie v tekutinách - držte se vody a neslazených nápojů a omezte limonády, džusy, kávové nápoje a alkohol, abyste ušetřili kalorie v jídle.

5. Zvyšte příjem bílkovin - konzumace 20-30 gramů bílkovin během jídla a svačin pomáhá kontrolovat hlad a zároveň hubnout díky jejich sytícím účinkům. Vybírejte libové maso, vejce, řecký jogurt a fazole.

6. Doplňtezeleninu - Zaměřte se na nízkokalorickou zeleninu, jako je brokolice, květák, špenát a mrkev, abyste získali větší objem a živiny bez nadbytečných kalorií.

7. Jednou týdně se zvažte - když se jednou týdně postavíte na váhu, můžete v případě potřeby upravit příjem kalorií tak, abyste stále ztráceli přibližně dvě kila týdně. Nebuďte posedlí číslem.

8. Dostatek spánku - Snažte se spát 7-9 hodin kvalitního spánku za noc. Dobrý odpočinek pomáhá kontrolovat chuť k jídlu a hormony hladu, které mohou sabotovat úsilí o hubnutí.

9. Zvládejte stres - vysoký stres vede ke zvýšené hladině kortizolu a bezmyšlenkovitému přejídání. Udělejte si čas na péči o sebe a najděte si zdravé prostředky k odbourání stresu, jako je chůze, jóga nebo meditace.

10. Buďte trpěliví! Držte se změn týden po týdnu, i když se váha občas zastaví. Důvěřujte procesu a výsledkem vaší tvrdé práce bude dlouhodobý úbytek zhruba dvou kilogramů týdně.

Jak dlouhodobě zhubnout 2 kila týdně

Klíčem k hubnutí dvou kilogramů týdně po dobu několika měsíců nebo let jsou udržitelné a udržitelné změny životního stylu. Zde jsou realistické strategie:

 • Postupně snižujte denní množství kalorií o 250-500 pomocí rozvážného stravování, přípravy jídel a výběru potravin bohatých na živiny. Malé škrty se sčítají.
 • Omezte stravování mimo domov na jeden až dva případy týdně, abyste lépe kontrolovali kalorie, tuky a porce v porovnání s jídlem v restauraci.
 • Připravte si doma chutná a jednoduchá jídla, jako jsou hranolky, jídla z plechu a recepty z jednoho hrnce. Domácí vaření umožňuje kontrolovat, co jíte.
 • Místo chipsů, sušenek a sladkostí svačte ovoce, zeleninu, ořechy, semínka, řecký jogurt a vařená vejce, abyste snížili množství kalorií.
 • Pijte vodu před jídlem, dávejte přednost vodě před sladkými nápoji a omezte alkohol. Zůstaňte dobře hydratovaní.
 • Nastavte si konzistentní spánkový režim a večer se efektivně ukládejte ke spánku. Vypněte elektroniku více než 30 minut před spaním, abyste dosáhli lepší kvality spánku.
 • Přidejte kardio a silový trénink 4-5 dní v týdnu. Snažte se dosáhnout více než 150 minut středně náročného cvičení týdně, abyste podpořili svůj deficit.
 • Používejte fitness tracker nebo aplikaci pro sledování kroků, aktivních minut, vzdálenosti a spálených kalorií a snažte se pomalu zvyšovat denní pohyb a aktivitu.
 • Najděte si postupy zvládání stresu, jako je hluboké dýchání, psaní deníku nebo meditace, které vám vyhovují. Snížení stresu snižuje hladinu kortizolu a emočního přejídání.
 • Obklopte se přáteli a rodinou, kteří vás podporují, a diskutujte s nimi o své cestě za hubnutím. Pozitivní sociální vztahy vám dodají odvahu.
 • Každý týden sledujte rychlost úbytku a v případě potřeby upravte kalorie tak, abyste dlouhodobě ztráceli přibližně dvě kila týdně. Klíčem je důslednost.

Podtrženo, sečteno

Vytvoření denního kalorického deficitu 1000 kalorií kombinací změn ve stravování a zvýšené fyzické aktivity povede u většiny lidí k úbytku přibližně dvou kilogramů týdně. Každý den sníte o 500-1000 kalorií méně, což tělu umožní zbavit se přebytečného tuku na energii.

Přidáním 150-300 minut kardio cvičení střední intenzity spolu se dvěma až třemi tréninky silového tréninku dosáhnete dalšího spalování kalorií, abyste se dostali do cílového rozmezí dvou kilogramů úbytku hmotnosti týdně. Klíčem k úspěchu je však nalezení takového způsobu stravování a cvičení, který dokážete dodržovat po neomezenou dobu, nikoliv pouze po dobu několika týdnů. Pro dlouhodobý úspěch musí být váš životní styl udržitelný.

S odhodláním, důsledností a trpělivostí je pro většinu lidí dosažitelným cílem zhubnout přibližně dvě kila týdně, a to díky mírnému snížení množství kalorií a zvýšené aktivitě. Jen nezapomeňte postupně měnit jídelníček a životní styl, zaměřit se na výživu, dostatek spánku a zvládání stresu a důsledně dodržovat nové zdravé návyky. Spolu s pravidelným vážením a sledováním pokroku začnete výsledky na váze pozorovat během chvilky!

Shrnutí:

 • Úbytek 1-2 kg týdně je reálný díky zdravé stravě a úpravě životního stylu. To zajišťuje stabilní pokrok bez extrémních opatření.
 • Ke zhubnutí dvou kilogramů týdně potřebujete denní kalorický deficit 1000 kalorií, který vznikne snížením příjmu potravy a/nebo spálením dalších kalorií cvičením.
 • Bezpečnost by měla být vaší prioritou číslo jedna. Nechte si to schválit od lékaře, zůstaňte hydratovaní, neomezujte kalorie a poslouchejte své tělo.
 • Trvalé změny, jako je kontrola porcí, příprava jídel, upřednostňování bílkovin a zeleniny, více aktivity a spánku a zvládání stresu, vám pomohou dlouhodobě zhubnout dvě kila týdně.
 • Důležitá je trpělivost a důslednost. Týden co týden se držte změn životního stylu, abyste dosáhli úbytku hmotnosti přibližně o dvě kila týdně. Sledujte rychlost hubnutí a podle potřeby ji upravte, abyste dosáhli svého cíle.

Jaký je doporučený cíl hubnutí za týden?

Doporučeným cílem hubnutí je zhubnout přibližně dvě kila týdně. To je považováno za bezpečný a dosažitelný cíl.

Jak mohu zhubnout dvě kila týdně?

Chcete-li zhubnout dvě kila týdně, musíte vytvořit kalorický deficit přibližně 1000 kalorií denně. Toho lze dosáhnout kombinací snížení kalorického příjmu a zvýšení fyzické aktivity.

Co je to kalorický deficit?

Kalorický deficit je stav, kdy přijímáte méně kalorií, než vaše tělo potřebuje k udržení aktuální hmotnosti. Tento deficit nutí vaše tělo využívat uložený tuk jako zdroj energie, což vede k úbytku hmotnosti.

Kolik kalorií bych měl denně zkonzumovat, abych zhubnul dvě kila týdně?

Chcete-li zhubnout dvě kila týdně, měli byste se snažit přijímat přibližně o 500 kalorií denně méně, než vaše tělo potřebuje. Tím vznikne kalorický deficit 3500 kalorií týdně, což se rovná úbytku dvou kilogramů.

Jaké jsou strategie pro vytvoření kalorického deficitu?

Mezi strategie, jak dosáhnout kalorického deficitu, patří snížení velikosti porcí, omezení vysokokalorických a zpracovaných potravin, zvýšení příjmu ovoce a zeleniny a pravidelné cvičení.

Je možné zhubnout dvě kila týdně pouze pomocí diety?

I když strava hraje při hubnutí významnou roli, kombinace zdravého stravovacího plánu s pravidelnou fyzickou aktivitou je nejúčinnějším způsobem, jak zhubnout dvě kila týdně a udržet si dlouhodobý pokles hmotnosti.

Jak dlouho bude trvat, než zhubnete dvě kila týdně?

Zhubnout dvě kila týdně trvá obvykle přibližně 4-8 týdnů, v závislosti na vaší počáteční hmotnosti a míře odhodlání dodržovat plán hubnutí.

Mohu zhubnout více než dvě kila týdně?

I když je možné zhubnout více než dvě kila týdně, obecně se to nedoporučuje, protože rychlé hubnutí může být neudržitelné a může vést ke ztrátě svalové hmoty nebo jiným zdravotním komplikacím. Pro dlouhodobý úspěch je důležité usilovat o rovnoměrný a postupný úbytek hmotnosti.

Jaké jsou výhody hubnutí dvou kilogramů týdně?

Snížení hmotnosti o dvě kila týdně může přinést různé výhody, jako je zlepšení kardiovaskulárního zdraví, zvýšení hladiny energie, zlepšení sebevědomí a snížení rizika chronických onemocnění spojených s obezitou.

Měl bych se poradit s lékařem, než se pokusím zhubnout dvě kila týdně?

Před zahájením jakéhokoli programu hubnutí je vždy dobré poradit se s lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní potíže nebo si nejste jisti, jaký postup je pro vás nejvhodnější. Váš lékař vám může poskytnout individuální vedení a zajistit, aby byl váš plán hubnutí bezpečný a vhodný pro vaše individuální potřeby.

Zaregistrujte do našeho zpravodaje a užijte 10% slevu na jednu vaši objednávku

Jaký produkt potřebuji?