Jak spálit 1000 kalorií denně pomocí cvičení / tréninku?

Published:

Chcete zrychlit trénink a spálit 1000 kalorií denně? Spálení dalších 1000 kalorií denně vám pomůže urychlit hubnutí a zvýšit kalorický deficit pro efektivnější spalování tuků. Ačkoli se spalování 1000 kalorií během jediného tréninku může zdát pro někoho skličující, ve skutečnosti existuje mnoho dosažitelných způsobů, jak spálit více než 1000 kalorií denně prostřednictvím cvičení.

V tomto obsáhlém článku přesně rozebereme, kolik kalorií spálí populární cvičení za hodinu, jak bezpečně spálit 1000 kalorií denně prostřednictvím cvičebního režimu, uvedeme vzorové cvičební plány, které vám pomohou spálit až 1000 kalorií denně, a podělíme se o praktické tipy, které vám pomohou splnit váš cíl vysokého spalování kalorií. Pojďme se do toho ponořit!

Jak spálit 1000 kalorií denně pomocí cvičení / tréninku?

Stanovení denního cíle spalování kalorií

Před vytvořením cvičebního plánu na spálení 1000 kalorií denně je důležité zjistit, zda je to pro vás vhodný a udržitelný cíl. Zde je několik klíčových faktorů, které je třeba zvážit:

 • Aktuální úroveň kondice: Pokud s cvičením začínáte, vracíte se k němu po přestávce nebo jste se zranili, může být cíl 1000 kalorií/den na začátku nereálný. Nejprve si vybudujte základní úroveň kondice se zaměřením na důslednost a poté postupně zvyšujte náročnost.
 • Velikost těla: Větší těla přirozeně spalují více kalorií během tréninku než menší postavy. Dobrým měřítkem je vaše hmotnost - na každých 10 kg tělesné hmotnosti můžete očekávat, že při cvičení spálíte dalších 100 kalorií denně.
 • Strava a výživa: Abyste mohli bezpečně spálit 1000 kalorií denně, musíte se ujistit, že jíte dostatečně, abyste podpořili svůj trénink. Konzumace dostatečného množství zdravých kalorií a živin vás bude správně pohánět a pomůže vám zabránit vyhoření.
 • Odpočinek a zotavení: Při náročném tréninku je důležité naslouchat svému tělu a naplánovat si dostatečný odpočinek. Mezi tréninky vysoké intenzity si dopřejte řádnou regeneraci, abyste se vyhnuli přetrénování.

Snažte se najít takový bod, kdy je spalování 1000 kalorií denně pro vaše tělo náročné, ale zároveň dlouhodobě udržitelné. Buďte připraveni ji podle potřeby upravit podle toho, jak se cítíte. Nyní prozkoumáme, jak sestavit účinný tréninkový plán pro spalování 1000 kalorií.

Kolik kalorií spálí cvičení za hodinu?

Před vytvořením plánu, jak spálit 1000 kalorií denně, je dobré si uvědomit, kolik kalorií se při běžném cvičení spálí za hodinu. Zde je podrobný přehled:

 • Chůze - 155kilový člověk spálí za hodinu chůze mírným tempem 3,5 km/h přibližně 167 kalorií. Při rychlejší chůzi rychlostí 4,5 km/h spálí asi 314 kalorií za hodinu. Více kalorií spálíte, když při chůzi zvýšíte sklon terénu nebo si také obléknete zátěžovou vestu.
 • Jogging - při joggingu rychlostí 5 mil za hodinu spálí 155 kg vážící člověk přibližně 532 kalorií za hodinu. Při zvýšení tempa na 6 mil za hodinu spálíte asi 639 kalorií za hodinu. Čím rychleji běžíte, tím více kalorií spálíte.
 • Běh - při běhu rychlostí např. 8 mph spálíte za hodinu více kalorií. Běžec vážící 155 liber spálí při běhu za 8 minut přibližně 861 kalorií.
 • Plavání - očekávejte, že za hodinu plavání spálíte 409-716 kalorií v závislosti na vaší hmotnosti a úrovni námahy. Intenzita má velký vliv na množství spálených kalorií při plavání.
 • Jízda na kole - při běžné jízdě rychlostí 10 mil za hodinu spálíte přibližně 372 kalorií. Při rychlejší jízdě na kole rychlostí 12-14 mph se spalování zvýší na 594 kalorií za hodinu v závislosti na vaší hmotnosti.
 • Eliptický tr enažér - Hodinové používání eliptického trenažéru s vysokým odporem může spálit 737-840 kalorií za hodinu. Eliptický trenažér poskytuje jak kardio, tak tonizační účinky na spodní část těla.
 • Tréninky HIIT - Tréninky s vysokou intenzitou intervalů střídají intenzivní cvičení s obdobími regenerace. HIIT může díky efektu následného spalování spálit více než 1000 kalorií za hodinu.
 • Silový trénink - při zvedání závaží se během 30 minut silového tréninku spálí přibližně 112-224 kalorií v závislosti na cviku. Čím více svalů budujete, tím větší je potenciál spalování tuků.

Jak vidíte, nejméně kalorií spálí kardio cvičení s malým dopadem, jako je chůze, zatímco intenzivní cvičení celého těla, jako je HIIT, může spálit více než 1000 kalorií za pouhých 60 minut. Proto je HIIT jedním z časově nejefektivnějších způsobů, jak spálit více než 1000 kalorií denně.

Je možné (nebo bezpečné) spálit 1000 kalorií během jednoho tréninku?

I když je teoreticky možné, aby někteří velmi zdatní jedinci spálili 1000 kalorií během jediného 90-120minutového tréninku vysoké intenzity, pro většinu lidí se to obvykle nedoporučuje ani není udržitelné.

Snaha spálit 1000 kalorií během jednoho tréninku může rychle vést k přetrénování, vyhoření, zranění, únavě a může způsobit, že po zbytek dne nebudete dostatečně zásobovat své tělo. Vyžaduje téměř maximální úsilí po delší dobu, což většina začátečníků a středně pokročilých cvičenců nebude schopna bezpečně vydržet.

Bezpečnějším přístupem je spálit cílovou hodnotu 1000 kalorií kombinací kardio cvičení, silového tréninku a další aktivity během dne. Rozdělením tréninku se vyhnete přetěžování jedné části těla. Dává vám to také větší flexibilitu, abyste se mohli pustit do intenzivního tréninku, když se na něj cítíte, a zmírnit ho, když je to potřeba.

Pro většinu lidí, kteří chtějí spálit 1000 kalorií denně, je nejzdravější strategií snažit se o průměrné spalování kalorií pomocí 2-3 cílených tréninků denně doplněných dalším aktivním pohybem.

Kolik kalorií můžete spálit za den

Počet kalorií, které můžete reálně spálit za den, závisí především na vaší tělesné velikosti, intenzitě a délce tréninku, typu cvičení a úrovni úsilí.

Zde je hrubý odhad, kolik kalorií mohou lidé s různou hmotností spálit denně při cvičení:

 • 125 lb osoba: Spaluje přibližně 640-960 kalorií denně.
 • 155 lb osoba: Může spálit přibližně 800-1200 kalorií za den.
 • 185 lb osoba: Mohl by spálit 1000-1400 kalorií denně cvičením.
 • 225 lb osoba: Při denním tréninku může spálit 1200-1600 kalorií.

Tato rozmezí zohledňují rozdíly v intenzitě, délce a náročnosti tréninku. Jak vidíte, čím více vážíte, tím více kalorií přirozeně spálíte během tréninku. Je to proto, že k pohybu většího těla je zapotřebí více energie.

Výrazné spalování kalorií je však stále velmi možné u lehčích lidí, kteří intenzivně cvičí a budují značné množství svalů. volba kardio cvičení má také vliv na spálené kalorie, což prozkoumáme dále.

Jak vybrat nejlepší kardio cvičení pro spálení 1000 kalorií

Všechny druhy kardio cvičení vám pomohou spálit 1000 kalorií denně, ale některé jsou časově efektivnější než jiné. Zde jsou některé z nejlepších možností:

HIIT - vysoce intenzivní intervalový trénink funguje tak, že se střídají rychlé dávky intenzivního cvičení s krátkými přestávkami. HIIT maximalizuje EPOC (nadměrnou spotřebu kyslíku po cvičení), což je následné spalování, které se dostavuje ještě několik hodin po tréninku. Pouhých 30-40 minut HIIT může spálit více než 600-1000 kalorií.

Běh - Běh je jedním z nejúčinnějších cvičení na spalování kalorií. Při rychlosti 8 km/h můžete spálit více než 900 kalorií za hodinu. Pro větší spalování zařaďte i sprinty a běh do kopce. Nezapomeňte postupně zvyšovat kilometráž, abyste se vyhnuli zranění.

Plavání - voda klade náročný odpor, který zvyšuje spalování kalorií. Při silném tempu můžete za hodinu plavání spálit až 716 kalorií. Mimořádně účinné jsou také intervalové plavecké tréninky.

Skákání přes švihadlo - Skákání přes švihadlo je často přehlížený zabiják kardio spalovač kalorií. Očekávejte, že spálíte více než 800 kalorií za hodinu, zejména pokud zařadíte dvojité shyby a jejich variace. Je to také nenáročné cvičení.

Veslování - Veslování procvičuje ruce, nohy, jádro těla a kardio. Při udržování intenzivního tempa na veslařském trenažéru může osoba vážící 185 kg spálit více než 800 kalorií za hodinu.

Kettlebelly - cvičení s kettlebelly, jako jsou švihy, čistění a chvaty, poskytují obrovské spalování kalorií celého těla. Při prudkém švihu s kettlebell můžete spálit více než 13 kalorií za minutu.

Zkombinujte tyto nejlepší kardio cviky na spalování kalorií, abyste zdolali svůj denní cíl 1000 kalorií.

Silový trénink - základní složka pro spalování 1000 kalorií

Kardio je sice účinné pro okamžité spalování kalorií, ale není to jediná tréninková metoda, kterou byste měli zařadit, pokud chcete denně spálit 1000 kalorií. Silový trénink je nezbytný pro zvýšení celkového spalování kalorií několika klíčovými způsoby:

Budování svalů - čím více svalů máte, tím více kalorií vaše tělo nepřetržitě spaluje. S každým kilogramem nabraných svalů spálí vaše tělo v klidu až 50 kalorií denně navíc. Postupem času může získání několika kilogramů svalové hmoty zvýšit váš denní energetický výdej o stovky kalorií.

Zvyšuje EPOC - Silový trénink způsobuje menší efekt dodatečného spalování, který udržuje zvýšené spalování kalorií i po skončení tréninku. Tento efekt se ještě znásobí, když kombinujete silové pohyby s kardio cvičením.

Zlepšuje pracovní kapacitu - posilování vám umožní pracovat během kardio cvičení intenzivněji a déle, což vede k většímu výdeji kalorií. Silový trénink bojuje proti únavě a zlepšuje vytrvalost.

Zrychluje metabolismus - Těžké cviky, jako jsou dřepy, mrtvé tahy a bench press, zvyšují rychlost metabolismu ihned po tréninku. Váš metabolismus může zůstat zvýšený po dobu 24-48 hodin po tréninku.

Zaměřte se na 2-4 silové tréninky týdně, které doplní kardio cvičení. Volte celkové pohyby, jako jsou dřepy, výpady, kliky a shyby s použitím náročného odporu.

Tipy pro výživu při tréninku

Abyste mohli bezpečně spalovat 1000 kalorií denně, musíte jíst tolik, abyste podpořili svůj trénink. Zde je několik nejlepších výživových tipů pro cvičence s vysokým spalováním kalorií:

 • Denně přijímejte dostatečné množství kalorií, abyste neměli nedostatek paliva. Aktivní jedinci potřebují více kalorií, ne méně.
 • Jezte dostatečné množství sacharidů, abyste se mohli posilovat při tréninku. Dobrým výchozím bodem je přibližně 3-5 gramů sacharidů na kilogram. Sacharidy si načasujte podle tréninku.
 • Příjem bílkovin by měl být vyšší, přibližně 0,8-1 gram na kilogram, aby se obnovily a vybudovaly svaly. Důraz klaďte na libové bílkoviny, jako je kuřecí maso, ryby, řecký jogurt, vejce a proteinový prášek.
 • Zdravé tuky, jako je avokádo, ořechy, olivový olej a ořechová másla, regulují hormony a pomáhají vám zotavit se. Doporučuje se 20-30 % kalorií z tuků.
 • Každé 3-4 hodiny jezte směs komplexních sacharidů, libových bílkovin a zdravých tuků. To vám zajistí trvalou energii a stabilní hladinu cukru v krvi.
 • Dobře se hydratujte a denně vypijte asi polovinu své tělesné hmotnosti v uncích vody, při intenzivním tréninku i více.

Správná výživa doplní vaše energetické zásoby, takže vaše tělo bude mít dostatek zdrojů potřebných k tomu, aby zvládlo trénink s vysokým spalováním kalorií. Stejnou pozornost jako tréninku věnujte i stravě.

Ukázkové cvičení pro spálení 1000 kalorií za den

Pro představu, jak bezpečně sestavit trénink, abyste denně spálili více než 1000 kalorií, uvádíme tři vzorové cvičební plány s vysokým spalováním kalorií:

Vzorový tréninkový plán 1:

 • Ráno: 60minutový trénink HIIT: 800 kalorií
 • PREMIÉR: 60 minut silového tréninku: 300 kalorií
 • Denní aktivita: 30 minut chůze + chůze po schodech: 150 kalorií
 • Celkový počet spálených kalorií: 1250

Vzorový tréninkový plán 2:

 • Ráno: 30minutový trénink HIIT: 600 kalorií
 • Ráno: 30 minut běhu: 300 kalorií
 • PREMIÉR: 60 minutová lekce zumby: 600 kalorií
 • Denní aktivita: 30 minut chůze: 150 kalorií
 • Celkový počet spálených kalorií: 1650

Vzorový tréninkový plán 3:

 • Ráno: 45 minut silového tréninku: 220 kalorií
 • AM: 30 minut na eliptickém trenažéru: 370 kalorií
 • PREMIÉR: 60minutová hodina spinningu: 600 kalorií
 • Denní aktivita: 45 minut chůze: 250 kalorií
 • Celkový počet spálených kalorií: 1440

Jak vidíte, každý plán zahrnuje kombinaci náročného kardio tréninku, silového tréninku a dalších aktivit s nižší intenzitou během dne, jako je například chůze. Tím se vaše tělo důkladně procvičí, aniž by se přetěžovala jedna část, a rozdělí se spalování kalorií pro dosažení lepších výsledků.

Aktivity můžete libovolně kombinovat podle svých preferencí a dostupného vybavení, abyste si udrželi novou rutinu! Klíčem k úspěchu je důsledné používání různých vysoce intenzivních tréninkových metod.

10 nejlepších tipů, jak spálit 1000 kalorií denně

Nyní, když jste pochopili strategie cvičení, jak spálit více než 1000 kalorií denně, přinášíme vám několik dalších odborných tipů:

 1. Míchejte kardio tréninky - Pro maximální spalování kalorií střídejte HIIT, běh, jízdu na kole, plavání, skákání přes švihadlo a veslování.
 2. Zařaďte silový trénink - 2-4x týdně posilujte se zaměřením na cviky na celé tělo, jako jsou dřepy, mrtvé tahy a kliky. To posiluje svaly a zrychluje metabolismus.
 3. Vyzkoušejte nové lekce cvičení - klíčem k úspěchu je pestrost, takže navštěvujte různé lekce, jako je spinning, bootcamp, bojová umění, CrossFit atd. Instruktoři vás budou tlačit ven z vaší komfortní zóny.
 4. Každodenní chůze - Chůze je snadný způsob, jak během dne spálit více kalorií. Pořiďte si fitness tracker, který vás bude motivovat k delší chůzi.
 5. Zvolte náročný odpor - ať už zvedáte činky, nebo používáte kardio stroje, volte těžší odpor a vyšší rychlost, abyste maximalizovali výdej kalorií.
 6. Cvičeníráno - Cvičení hned ráno vede k většímu spalování tuků, protože vaše citlivost na inzulín je po celonočním půstu vyšší.
 7. Trénink 2krát denně - rozdělením tréninku na ranní kardio a pozdější silový trénink spálíte více kalorií.
 8. Zesilte svůj seznam skladeb - bylo prokázáno, že poslech energické hudby zvyšuje sportovní výkon a motivaci k většímu úsilí.
 9. Najměte si partnera pro zodpovědnost - Partner na cvičení nebo osobní trenér vám dodá vnější motivaci, abyste každý den splnili svůj cíl 1000 kalorií.
 10. Sledování pokroku - Sledování spálených kalorií pomocí sledovačů aktivity a předběžné plánování tréninků vás zbaví dohadů, takže se budete držet cíle.

Důsledné dodržování těchto strategií spolu se správnou výživou a odpočinkem umožňuje většině lidí bezpečně spálit 1000 kalorií denně prostřednictvím cvičení. Jen nezapomeňte naslouchat svému tělu a podle potřeby trénink upravit.

Podtrženo a sečteno, spalování 1000 kalorií denně

Spalování 1000 kalorií denně prostřednictvím cvičení je velmi dosažitelné, ale vyžaduje odhodlání, důslednost, tvrdou práci a chytré programování. Kombinací intenzivních kardio tréninků, odporového tréninku, aktivity během dne, správného doplňování paliva a odpočinku můžete tento ambiciózní cíl spalování kalorií naprosto splnit a překročit.

Jen nezapomeňte postupovat pomalu, abyste se vyhnuli přetrénování. Začněte přidáním jednoho vysoce intenzivního tréninku a pak postupně zvyšujte frekvenci, intenzitu a délku tréninku, jak se bude vaše kondice zlepšovat. Klíčem je trpělivost a důslednost - nečekejte, že hned spálíte 1000 kalorií denně. Ale vydržte a za chvíli budete spalovat kalorie jako profesionál!

Jaké jsou vaše nejlepší tipy pro dosažení cíle spálit více než 1000 kalorií při každodenním tréninku? Které cviky na spalování kalorií považujete za nejúčinnější?

Jaké cviky spalují nejvíce kalorií?

Mezi cvičení, při kterých se spaluje velké množství kalorií, patří běh, plavání, jízda na kole, cvičení HIIT a skákání přes švihadlo.

Kolik kalorií mohu spálit za den?

Počet kalorií, které spálíte za den, závisí na různých faktorech, jako je vaše hmotnost, metabolismus, úroveň aktivity a pohlaví. V průměru může člověk spálit asi 1500-2000 kalorií za den.

Je možné spálit 1000 kalorií za den?

Ano, kombinací intenzivního cvičení, jako je HIIT, běh nebo plavání, a vyvážené stravy je možné spálit 1000 kalorií za den.

Jak dlouho trvá spálení 1000 kalorií?

Doba potřebná ke spálení 1000 kalorií závisí na intenzitě cvičení. Cvičení s vysokou intenzitou, jako je HIIT nebo běh, vám pomůže spálit 1000 kalorií přibližně za 60-90 minut, zatímco méně intenzivní cvičení může trvat déle.

Který cvičební stroj nebo zařízení může pomoci spálit více kalorií?

Cvičební stroje, jako jsou běžecké pásy, eliptické trenažéry a stacionární kola, vám pomohou spálit více kalorií, protože zapojují více svalových skupin a poskytují vyšší intenzitu cvičení.

Jaké cviky mi pomohou spálit 1000 kalorií?

Mezi cvičení, která vám pomohou spálit 1000 kalorií, patří běh, plavání, jízda na kole, skákání přes švihadlo, cvičení HIIT a kruhový trénink.

Mohu spálit 1000 kalorií pomocí tréninku HIIT?

Ano, tréninky HIIT (High-Intensity Interval Training) jsou známé svým potenciálem spalování kalorií. Dobře navržený trénink HIIT vám může pomoci spálit až 1000 kalorií za kratší dobu ve srovnání s jinými cvičeními.

Jak mohu spálit 1000 kalorií bez cvičení?

Cvičení je sice nejúčinnějším způsobem spalování kalorií, ale kalorie můžete spalovat i během dne, a to tak, že zůstanete aktivní, zvýšíte svou NEAT (Non-Exercise Activity Thermogenesis) a budete přijímat méně kalorií prostřednictvím zdravé stravy.

Mohu spálit 1000 kalorií aerobním cvičením?

Ano, aerobní cvičení, jako je běh, jízda na kole, tanec nebo hodiny aerobiku, vám mohou pomoci spálit značné množství kalorií a přispět k dosažení cíle spálit 1000 kalorií za den.

Jak souvisí hubnutí se spalováním 1000 kalorií?

Hubnutí vyžaduje vytvoření kalorického deficitu, což znamená spálení více kalorií, než kolik jich spotřebujete. Spálení 1000 kalorií denně může přispět k tomuto kalorickému deficitu a pomoci při hubnutí.

Zaregistrujte do našeho zpravodaje a užijte 10% slevu na jednu vaši objednávku

Jaký produkt potřebuji?