Život bez nepohodlí

Úleva Informace

Žijte život, který jste vždy chtěli
Dopad bolesti a nepohodlí na náš život je pro každého z nás jiný, nicméně jeden faktor je pro nás všechny společný - narušení života, který chceme žít a neschopnost dělat věci, které milujeme. Toto nepohodlí, které každý den pociťujeme, může závažně ovlivnit kvalitu našeho života. Takto to ale být nemusí.

  • Různé typy bolesti
  • Akutní vs. chronická bolest: Jaký je mezi nimi rozdíl?
  • Signalizace mezi tělem a myslí
  • Nepohodlí: Jaké změny můžete udělat
  • Ingredience, které mohou pomoci

Naše doporučení

Různé typy bolesti

Nociceptivní
bolest

Most pain typically falls into one of two categories: nociceptive or neuropathic. The former usually derives from external stimuli (think stepping on a sharp object), while the latter involves issues with your body's nervous system.

Neuropatická
bolest

Akutní vs. chronická bolest:
Jaký je mezi nimi rozdíl?

Akutní

Šlápnutí na hřebík, naražení loktem o skříň či pořezání kůže - všechny tyto příklady spadají pod akutní bolest. Tento pocit obvykle trvá několik minut, ale v některých případech může trvat i 3 - 6 měsíců.

Chronická

Chronická bolest je daleko závažnější a obvykle neupadá ani po odstranění jasných spouštěčů. Tato bolest může být způsobena poškozením jakékoliv dráhy a nebo narušení jejich funkce. Často se jedná o vedlejší symptom některých zdravotních onemocnění.

Signalizace mezi
tělem a myslí

Bolest je reakce na škodlivý či nebezpečný podnět. Bolest nám připomíná, abychom se vzdálili od nebezpečných situací a pomáhá lidské rase přežít po miliony let. I když je bolest nepříjemný pocit, tak by se naše tělo nebylo schopno bez ní léčit a opravovat.

Nicméně pocity bolesti nemají přímou spojitost s naším mozkem, a to i přesto, jak okamžitý tento pocit je! Místo toho je bolest přenášena několika různými neurony a nervovými drahami, které vedou od místa bolesti až k našemu mozku a pak zpět.

Jak naše tělo zpracovává bolest?

Zpracovávání bolesti je prováděno dvěma klíčovými komponenty: páteřní míchou a thalamem. Páteřní mícha je nervové centrum, které je umístěno na konci páteře, zatímco thalamus je součástí středního mozku a je zodpovědný za organizaci signálů bolesti.

Jakmile jsou signály zorganizovány, tak se signál dostane do smyslové kůry (naše emoční odpověď na bolest), kde je rozluštěn a interpretován mozkovou kůrou (naše fyzická reakce na bolest).

Nepohodlí:
Jaké změny můžete udělat

Sebeléčba, jako je například meditace, doplňky stravy a změna životního stylu. Všechny tyto věci hrají důležitou roli ve zvládání bolesti.

Tyto malé kroky mohou často pozitivně ovlivnit kvalitu našeho života. I když se nepohodlí nemůžeme vyhnout, tak to nemusí znamenat, že jej nemůžeme zvládat.

Pohyb

Aktivní život nám pomáhá kontrolovat bolest.

Doplňky stravy

Vyzkoušejte přírodní doplňky stravy a komplementární léčbu.

Meditace

Zvládejte vaši naučenou odpověď na bolest.

Mluvte

Promluvte si o svých frustracích s ostatními lidmi.

Sdílejte

Nebojte se říct si o pomoc s bolestivými aktivitami.

Ingredience, které mohou pomoci

Kanabinoidy Kanabidiol (CBD), Kanabinol (CBN) Cibdol products that contain cannabinoids are: CBD Olej

Cibdol je zde, aby vám nabídl obsáhlé portfolio přírodních produktů, které vám pomohou se volně pohybovat.

Často Kladené Dotazy

Máte otázky ohledně úlevy od nepohodlí?

Nevíte, jak začít se zvládáním vašeho každodenního nepohodlí a nebo nevíte, jaké symptomy můžete očekávat? Prohlédněte si naši Encyklopedii, kde naleznete odpovědi na vaše otázky.
Co je to bolest?

Může se zdát, že s fyzickou bolestí se dá daleko lépe vypořádat, ale to nemusí nutně znamenat, že symptomy této bolesti jsou snadněji zvladatelné. Ve skutečnosti se léčba fyzické bolesti může značně lišit, jelikož každý člověk pociťuje bolest jinak. Práh bolesti je u každého člověka jiný a to znamená, že žádný příklad fyzické bolesti není stejný jako druhý i přesto, že mohou vypadat podobně.

Ať už se jedná o nociceptivní bolest (modřina či řezná rána), radikulární bolest (tlak) a nebo viscerální bolest (poškození vnitřních orgánů), existují desítky různých pocitů fyzické bolesti, z nichž každý má vlastní symptomy, techniky pro vypořádání se s bolestí a také léčbu. Naštěstí většina příkladů fyzické bolesti je akutní, což znamená, že jakmile dojde k vyléčení zranění, tak bolest odezní.

Nicméně se může stát, že fyzická bolest se stane bolestí chronickou a to obzvláště tehdy, pokud se jedná o zranění zad či krku. Ve skutečnosti každý pátý dospělý Evropan žije v konstantní bolesti. I když může být tato bolest ve většině případů zvládnutelná, to neznamená, že nemůže mít dopad na vaše sebevědomí či na kvalitu vašeho života.

Pokud trpíte akutní a nebo chronickou bolestí, tak vězte, že moderní medicína vám může pomoci. Ať už je to prostřednictvím různých technik, jako je meditace, doplňky stravy, cvičení či komunikace, existuje také mnoho dalších způsobů, jak žít plný život i s chronickou bolestí. Co se léčby týče, tak začátkem každé kvalitní léčby je přesná diagnóza. Nebojte se oslovit vašeho lékaře s vaším problémem a pokud je to možné, tak si veďte deník, kam budete zapisovat všechny bolesti, které pociťujete. Tímto zapisováním můžete vašemu lékaři pomoci s určením příčiny.

Pokud se chcete dozvědět více o různých typech bolesti, proč všichni vnímáme bolest jinak a jak se nejlépe vypořádat s chronickou bolestí, tak si přečtěte náš obsáhlý článek.

Co je to neuropatická bolest?

Bolest nervů, neboli neuralgie, je poruchou, která se velice obtížně léčí a která může mít vážný dopad na kvalitu života. V našem celém těle se nacházejí triliony nervů, díky čemuž je hledání příčiny neuropatické bolesti jako hledání jehly v kupce sena.

Bolest jako taková je poměrně jednoduchý koncept. Něco našemu tělu způsobí poškození a to na to reaguje. Nicméně neuropatická bolest zahrnuje nepohodlí, svědění, necitelnost či sníženou citlivost a to všechno je způsobeno narušením nervů, které jsou zodpovědné za přenos signálů pro bolest. Z tohoto důvodu je neuropatická bolest velice obtížně léčitelná, jelikož naše odpověď na bolest je velice komplexním problémem.

Neuropatická bolest je nejčastěji způsobena zraněním, onemocněním či infekcí. Bolest nervů zřídkakdy vzniká sama od sebe a pokud k ní dojde, tak bude spadat do jedné z těchto kategorií. Pokud se podaří definovat typ neuropatické bolesti, tak je možné izolovat toto narušení naší signalizace bolesti. Například fokální neuropatie cílí na naši hlavu, ruce, torzo a nebo nohy a obvykle se jedná o poškození jednoho nervu a nikoliv specifického nervového centra.

I když se někdy může zdát, že se neuropatická bolest nedá překonat, existuje několik technik, které přinášejí úlevu a také několik možností léčby. Bolest je možná sofistikovaným mechanismem, ale stejně tak máme i sofistikované léčby. Každý člověk má samozřejmě jinou odpověď na bolest a je důležité vyzkoušet několik možností léčby, dokud se nenarazí na tu, která nejlépe léčí dané symptomy. Nervové blokátory, fyzická terapie, doplňky stravy, léky či změna životního stylu, všechny tyto možnosti léčby mohou pomoci s návratem do aktivního a kvalitního života.

Pokud se chcete dozvědět více o odpovědi našeho těla na bolest, jak naše tělo zpracovává bolest či jak se žije s neuropatickou bolestí, tak si přečtěte náš detailní článek.

Co je to gastritida?

Gastritida postihuje 8 lidí z 1000 a jedná se tak o častou poruchu trávení, která narušuje každodenní život. Gastritida je způsobena zánětem v žaludku a symptomy tohoto onemocnění mohou zahrnovat lehkou nevolnost, ale také silné křeče či zvracení.

I když se může stát, že gastritida vznikne kvůli autoimunitnímu onemocnění, ke vzniku tohoto onemocnění mohou vést desítky látek. Mezi nejčastější příčiny patří nadměrné kouření, pití alkoholu či užívání proti-zánětlivých léků (NSAID). Všechny tyto věci mohou vést k poškození ochranné sliznice v našem žaludku. Toto poškození poté vede k tomu, že naše žaludeční šťávy začnou dráždit naši žaludeční stěnu.

Naštěstí je diagnóza gastritidy poměrně jednoduchá, jelikož k identifikaci potenciální příčiny stačí krevní test či test stolice. Nicméně v závislosti na přesné příčině gastritidy se liší i léčba. Pokud je tato nemoc způsobená výše zmíněnými spouštěči, pak často stačí pouze změnit životní styl. Nicméně pokud je tato nemoc způsobena bakteriemi či poruchou imunity, pak se nejčastěji využívá kombinace antacid, vitaminu B12, antibiotik a dalších léků.

Existuje mnoho praktických technik, které vám pomohou zlepšit váš život s gastritidou, jelikož i ta nejmenší změna může hodně zlepšit závažnost symptomů. Pokud máte podezření, že trpíte gastritidou, tak byste si vždy měli nejprve promluvit s vaším lékařem. Jakmile budete vědět, s čím máte tu čest, pak můžete přistoupit k různým technikám, jako je rozdělení jídel, užívání správných léků a doplňků stravy.

Pokud se chcete dozvědět více o gastritidě a přečíst si o jejích symptomech, potenciální léčbě a jak se s tímto onemocněním žije, tak si přečtěte náš obsáhlý článek.


Jaký produkt potřebuji?