Pro lepší a delší spánek

Informační Stránka o Spánku

Bez ohledu na vaše koníčky, práci či závazky, všichni lidé na světě potřebují jednu věc - spánek.
Kvalitní spánek nám pomůže zvládat každý den a zaručí, že naše tělo a mysl si pořádně odpočinou.

 • Co je to kvalitní spánek?
 • Problémy se spánkem: Příčiny
 • Problémy se spánkem: Symptomy
 • Problémy se spánkem: Malé změny, které můžete udělat
 • Ingredience, které mohou pomoci

Naše doporučení pro lepší spánek

Fall Asleep (Meladol)
(402)
€ 25.00
Directly available
NAKOUPIT TEĎ
Complete Sleep
(222)
€ 39.95
Directly available
NAKOUPIT TEĎ

Co je to kvalitní spánek?

Bez ohledu na to, kolik vám je let, naše potřeba spánku nikdy nezmizí. Místo toho se postupem let stává kvalitní spánek náročným, ale nezbytným cílem pro dlouhý život.

Spánek je nezbytný pro psychickou i fyzickou pohodu a mnoho lidí si neuvědomuje, že spánek je tvořen několika fázemi. Zatímco všechny čtyři fáze spánku jsou nezbytné pro naše zdraví, třetí fáze (hluboký spánek) je nejdůležitější pro pocit odpočatosti a pro naše zdraví.

Kolik spánku vlastně potřebujeme?

Obecná doporučení ohledně délky spánku jsou následující:

Je důležité zmínit, že spánek je individuální a výše zmíněná doporučení jsou pouhým návodem. Ideální délka spánku bude záviset na vašem zdraví, životním stylu a na dalších faktorech.

Problémy se spánkem:
Příčiny

Usínání by mělo být jednoduché. Zkrátka položíte hlavu na polštář a jednoduše usnete. Nakonec se probudíte poté, co budete krásně odpočati a připraveni. Realita je ale často velice odlišná.

Následující faktory mohou potenciálně ovlivnit naši schopnost rychle a snadno usínat:

Jídlo

(Nadměrné tuky a cukry)

Kofein

(Obzvláště večer)

Stres

(Či jiné psychologické problémy)

Světlo

(Modré světlo z elektronických zařízení)

Hluk

(Disturbance v průběhu celé noci)

Čas

(Nepravidelná pracovní doba)

Problémy se spánkem:
Symptomy

Naneštěstí je v naší společnosti téměř nemožné v noci kompletně vypnout. Zatímco mnoho lidí se nedostatkem spánku moc netrápí, pokud takovýmto nedostatkem dlouhodobě trpíte, může to vést k závažným problémům. Konzistentní a dlouhodobý nedostatek kvalitního spánku může vést k následujícím problémům:

 • Kardiovaskulární onemocnění
 • Cukrovka
 • Obezita
 • Deprese
 • Slabá motivace
 • Problémy se soustředěním

Nejhorší na tom je, že tyto symptomy jsou pouhý začátek. Nedostatek spánku v kombinaci se sedavým životním stylem, jídelníčkem bohatým na tuky či s kouřením může dramaticky snížit vaši délku života.

Problémy se spánkem:
Malé změny, které můžete udělat

Všichni víme, že kvalitní spánek je nezbytný pro naše zdraví. Kolik spánku bychom ale každou noc měli mít? A co dělat, abych zlepšil/a svou situaci?

Za předpokladu, že nemáte žádné zdravotní komplikace, pak kvalitu spánku rozhodně zlepšíte zdravým a vyváženým životním stylem.

Malé změny ve vaší každodenní rutině mohou velice rychle vést k lepší kvalitě spánku. Mezi tyto změny například patří:

Cvičení

Lehké cvičení (30 minut denně)

Stravování

Včetně celozrnných potravin

Pravidelnost

Konzistentní čas usínání a probouzení

Doplňky stravy

Melatonin, levandule & heřmánek

Komfort

Pohodlná postel a tichá ložnice

Ingredience, které mohou pomoci

Cannabinoids Cannabidiol (CBD), Cannabinol (CBN) Cibdol products that contain cannabinoids are: CBD Oil CBN Oil Fall asleep Fall asleep capsules Stay asleep capsules Complete sleep
Botanicals Lavender, Chamille, Hop, 5-HTP Cibdol products that contain Botanicals are: Stay asleep capsules Complete sleep
Other Melatonin Cibdol products that contain Melatonin are: Fall asleep Fall asleep capsules

Cibdol má k dispozici širokou nabídku přírodních produktů, které mohou zlepšit kvalitu vašeho spánku.

Často Kladené Dotazy (FAQ)

Máte otázky ohledně spánku?

Kvalitní spánek je nezbytný pro naše zdraví, ale všichni máme různé potřeby. Pokud se chcete dozvědět více o spánku, tak navštivte naši obsáhlou Encyklopedii.
Co je to cirkadiánní rytmus?

Cirkadiánní rytmus je přirozený proces, který vaše tělo využívá k regulaci funkcí, jako je spánek, trávení, uvolňování hormonů a tělesná teplota. Tento proces je založen na kontaktu se světlem a každý člověk má jiný cirkadiánní rytmus podle toho, jaký má spánkový cyklus a životní styl. Abyste mohli dokončit plný spánkový cyklus, tak musíte mít vyvážený cirkadiánní rytmus. Přečtěte si více o cirkadiánním rytmu.

Jaké jsou různé fáze spánku?

Spánek se skládá ze čtyř fází: usínání, lehký spánek, spánek pomalých vln a REM spánek. Obvyklý spánkový cyklus trvá asi 90 - 120 minut a většina lidí zvládne během jedné noci dokončit 4 až 5 cyklů. Žádnou fázi nelze přeskočit a tudíž jsou dostatek spánku a správná spánková hygiena nezbytné pro správné fyzické a psychické zdraví. Přečtěte si více o spánkových fázích zde.

Co je to spánková hygiena?

Spánková hygiena znamená, že si člověk vytvoří životní prostředí a styl, které podporuje potřebu vašeho těla spát. Mezi obvyklé příklady patří konzistentní spánkový rozvrh, nulová rozptýlení v ložnici a relax před spaním. Správná spánková rutina je nezbytná pro dostatek kvalitního spánku. Více o spánkové hygieně se můžete dozvědět zde.

Kolik spánku ve skutečnosti potřebujeme?

Každý člověk potřebuje jiné množství spánku. Toto množství ovlivňují různé faktory jako věk, množství aktivity a zdravotní problémy. Obecně řečeno, lidé starší 18 let by měli spát alespoň 7 hodin denně. Nejdůležitější je naslouchat potřebám svého těla a upravit spánkový cyklus podle těchto potřeb. O spánku se můžete dozvědět více zde.

Jaké následky s sebou nese nekvalitní spánek či nespavost?

Pravidelné narušení spánku s sebou přináší mnoho problémů, jako je například únava, podrážděnost, neschopnost se soustředit a denní únava. Je běžné zažít kombinaci těchto symptomů. I když přímo neohrožují vaše zdraví z krátkodobého hlediska, dlouhodobé problémy se spaním a nespavost s sebou nesou mnoho zdravotních problémů. O nespavosti si můžete přečíst zde.

Jaké jsou následky spánkové deprivace?

Nekvalitní spánek souvisí s desítkami závažných zdravotních problémů, jelikož naše tělo potřebuje spánek k opravě buněk, ke zpracování informací a k obnově energie. Dlouhodobá spánková deprivace s sebou přináší problémy s pamětí, změny nálad, oslabenou imunitu, tloustnutí, zvýšený krevní tlak apod. Jednoduše řečeno, bez spánku nemůže naše tělo správně fungovat. O spánkové deprivaci si můžete přečíst zde.


Jaký produkt potřebuji?