Žijte zdravý život

Informace o Zdraví

Žijte život, který jste vždy chtěli mít
Život je o sdílení zkušeností a o využití každého dne na maximum. A přesně proto by nám neměla nedostatečná energie či oslabený imunitní systém stát v cestě. Se správným přístupem můžeme posílit naše tělo, mysl i ducha bez ohledu na to, jaké výzvy nás v budoucnu čekají.

 • Co je to zdravý životní styl?
 • Nezdravý život: Příčiny
 • Nezdravý život: Symptomy
 • Nezdravý život: Malé změny, které můžete udělat
 • Ingredience, které mohou pomoci

Naše doporučení

Co je to zdravý životní styl?

Mít pevné a dobré zdraví neznamená, že nejsme nemocní. Je to hlavně o tom, aby naše tělo mělo dostatek nástrojů k tomu, aby se naše psychické, fyzické i spirituální zdraví mohlo adaptovat na jakoukoliv situaci. Pokud jsou tyto faktory v harmonii, tak můžeme myslet, cítit i fungovat na 100%. Jak ale tohoto stavu rovnováhy můžeme dosáhnout?

Zdravý životní styl se skládá z našich každodenních aktivit a také z toho, jak tyto aktivity ovlivňují naše zdraví. Pokud je vaším hlavním cílem psychické, fyzické a spirituální zdraví, pak musíte limitovat škodlivé aktivity a vyvážit je pozitivními aktivitami pro podporu zdraví, jako je například:

Stravování

Vyvážené stravování
a správný pitný režim

Spánek

Musíte dopřát vašemu tělu
odpočinek, který si zaslouží

Cvičení

Pravidelné cvičení
(30 minut denně)

Účel

Sociální interakce
a mentální stimulace

Nejzdravější roky vašeho života

Prodlužování délky života stojí za to, ale rozhodně bychom neměli zanedbat naše roky života v relativním zdraví (HLY) - což je čas, který prožijeme v relativně dobrém zdraví bez psychických a fyzických limitací.

Průměrné HLY se liší u mužů i žen, ale to, zda tyto roky prožijeme v dobrém či špatném zdraví, závisí na každém z nás.

Nezdravý život: Příčiny

Způsob, jakým naše životy žijeme, přímo ovlivňuje naše zdraví a naši honbu za zdravým životním stylem. Nicméně pamatujte, že dobré zdraví je o rovnováze. Omezení škodlivých aktivit neznamená, že musíte kompletně vypustit ze svého života jídlo, alkohol či aktivity, které vás baví.

Příčiny nezdravého životního stylu se liší člověk od člověka, ale mezi časté faktory patří:

Kouření

Kouření tabáku signifikantně poškozuje naše fyzické zdraví

Obezita

Nadměrné množství tělesného tuku způsobuje našemu tělu nadměrnou zátěž

Nicnedělání

Sedavý životní styl zvyšuje všechny příčiny mortality

Alkohol

Nadměrné pití alkoholu může způsobit závažné srdeční problémy

Spánek

Příliš málo a nebo narušený spánek ovlivňuje rovnováhu našeho těla

Drogy

Zneužívání léků či rekreačních drog si vybírá daň na vašem těle

Nezdravý život: Symptomy

Není žádným překvapením, že nezdravý životní styl si brzy vybere svou daň na našem těle, a to obzvláště tehdy, pokud trpíme i nějakým onemocněním. Mezi nejběžnější symptomy nezdravého životního stylu patří:

 • Nepřetržitá únava
 • Náchylnost na onemocnění a infekci
 • Narušení spánku
 • Poškození kůže či zarudnutí
 • Špatné trávení a časté nepohodlí
 • Pocit nervozity či úzkosti

Je důležité poznamenat, že tyto symptomy mohou vypadat závažně, ale lze je vyřešit poměrně snadno. Žití dlouhého a spokojeného života by mělo být o tom si cestu užít a nikoliv dosáhnout cíle za každou cenu a při tom cítit naprosté fyzické a duševní vypětí.

Nezdravý život: Malé změny, které můžete udělat

Odhalení symptomů nezdravého žití je pouze prvním krokem k získání kontroly. Změna životního stylu, jako je například zdravé stravování, konzistentní spánek, cvičení a přírodní doplňky stravy mohou pomoci optimalizovat naši energii a zlepšit obranyschopnost našeho těla.

A co je na tom nejlepší? Že zdravé žití nemusí znamenat desetikilometrové procházky, hodiny ve fitku či jezení semínek a zeleniny. Místo toho je lepší dělat všechno s mírou, a to ve většině případů stačí.

Pohyb

Pravidelně a pohodlně cvičte

Výzva

Udržujte si bystrou mysl s různými cvičeními

Jídlo

Snažte se mít vyvážené stravování a pokud možno konzumujte celozrnné potraviny

Doplňky stravy

Používejte doplňky stravy k vyladění některých nedostatků

Odpočinek

Pamatujte na odpočinek a dopřejte si čas na fyzický i psychický relax

Ingredience, které mohou pomoci

Kanabinoidy Kanabidiol (CBD), Kanabinol (CBN) Cibdol products that contain cannabinoids are: CBD Olej

Cibdol je zde, aby vám pomohl s obsáhlou nabídkou produktů pro zlepšení vašeho zdraví a pro žití dlouhého života.

Často Kladené Dotazy

Máte otázky ohledně zdravého životního stylu?

Žít zdravě je daleko jednodušší, než si můžete myslet. Pokud ale nevíte kde začít, tak si prohlédněte naši Encyklopedii, kde najdete všechny potřebné informace.
Jaká je definice dobrého zdraví?

Abychom mohli žít dlouhý a zdravý život, tak nejprve musíme pochopit, z čeho se vlastně "dobré zdraví" skládá. I když se tato definice může lišit člověk od člověka, v roce 1948 vytvořila Světová Zdravotnická Organizace obecnou definici dobrého zdraví, kterou i dnes používají poskytovatelé zdravotní péče:

"Zdraví je stav kompletní fyzické, psychické a sociální pohody, nikoliv pouhá nepřítomnost onemocnění či zranění. Jedná se o zdroj každodenního života a nikoliv o cíl našeho žití. Zdraví je pozitivní koncept, který klade důraz na sociální a personální zdroje, a stejně tak i fyzické kapacity."

Podle této definice zní dobré zdraví poměrně komplikovaně a proto neuškodí si udělat rozbor některých důležitých bodů. Dobré zdraví není pouze o tom, že momentálně nejsme nemocní či zranění. Samozřejmě, že se jedná o primární cíle, nicméně to, na co WHO klade důraz, je potřeba rovnováhy ve všech aspektech našeho života.

Jak mohou doplňky stravy přispět ke zdravému a vyváženému životnímu stylu?

Pokud děláte vše pro podporu dobrého zdraví, ale i přesto strádáte v oblasti stravování či nespíte tolik, kolik byste měli, tak tehdy přicházejí na scénu doplňky stravy.

Je důležité upozornit na to, že doplňky stravy nejsou náhradou stravy a rozhodně nevyřeší vaše zdravotní problémy. Místo toho se jedná o dodatečnou či krátkodobou podporu, když je váš život trochu hektický.

Které doplňky stravy jsou ty správné pro vás?

Pokud již máte vyvážený a různorodý jídelníček, který je bohatý na zdravé a přírodní potraviny, pak vitaminové doplňky stravy budou mít minimální dopad, jelikož již dodáváte vašemu tělu vše, co potřebuje.

Pokud však bude ty samé vitaminové doplňky stravy užívat člověk, který jí menší výběr jídel, ale i přesto má zdravou stravu, tak mu mohou tyto doplňky stravy dodat vitamíny a živiny, které nejsou běžnou součástí jeho jídelníčku. V tomto případě je užívání doplňků stravy velice důležité.

Bez ohledu na doplněk stravy je velice důležité vyvážit vaše osobní potřeby s prospěšnými vlastnostmi těchto doplňků. Naštěstí existuje několik doplňků stravy, které mohou pomoci podpořit zdraví jako takové, bez ohledu na vaše potřeby.

Jedním takovým doplňkem stravy je CBD, což je zcela přírodní sloučenina, která může pomoci podpořit vaše tělo a pomoci nastolit stav rovnováhy a to tehdy, kdy jej vaše tělo potřebuje nejvíce.


Jaký produkt potřebuji?