Karlien Sleper

Monobob

Národnost
Dutch
Místo narození
Vaassen
Datum narození
11th January 1993
2019 La Plagne
1st place
2020 Park City
1st place
2020 La Plagne
2nd place
2021 Europe Cup Innsbruck
3rd place
2021 Europe Cup Königssee
8th place
2022 Beijing Winter Olympics
13-02-2022
instagram twitter youtube

Biografie

Počínaje rokem 2013 měla dvacetiletá Karlien jen slabou představu o tom, co očekávat od povolání Nizozemského vývojového týmu. Po dokončení prvního tréninku a několika fyzických testů viděl trenér dost - byla připravena začít pracovat jako bobistka.

Karlien trénovala tři měsíce a neustále zlepšovala své dovednosti, ale její bobová cesta skutečně začala, až když byla pozvána na 10týdenní soustředění do německého Winterbergu. Právě zde cvičila jako brzdařka ve dvoubobu – ale Karlien nebyla ve dvoubobu spokojená. A proto se stala dosud první holandskou monobobistkou.

Monobob vyžaduje bezkonkurenční disciplínu a odhodlání, zvláště když soutěžíte s mezinárodními protivníky. Vzhledem k tomu, že je monobob v Holandsku relativně neznámý sport, jsou zdroje na monoboby omezené. To ale Karlien nezabránilo v tom, aby se zaměřila na účast na zimních olympijských hrách v roce 2022 v Pekingu v Číně.

Karlien si udělala i přes svou relativně krátkou kariéru dobré jméno a v současné době bojuje o své místo na olympijských hrách. Po osmi letech krve, potu a slz chce ukázat světu, čeho je schopná, a odměnit se přitom letenkou do Pekingu.

Věta "dostaň se ze své komfortní zóny" skvěle popisuje Karlien, jelikož monobob je v její domovině, v Nizozemsku, poměrně neznámá disciplína.

"Dostaň se ze své komfortní zóny"

Jaký produkt potřebuji?