Nejnovější blogy | Page 3

  • Bolí jóga na začátku?

    November 5, 2023

    Jogisté, kteří začínají cvičit, často zpočátku pociťují bolestivost nebo nepohodlí, protože tělo se přizpůsobuje novým pozicím. To je normální, ale ostrá bolest znamená, že jste zašli příliš daleko. Předcházejte zraněním tím, že budete navštěvovat lekce pro začátečníky, používat rekvizity a upravovat pozice. Flexibilitu budujte postupně, aniž byste ji vynucovali. Při důsledném a uvědomělém...

  • Co je zákon karma jógy?

    November 5, 2023

    Karma jóga je cesta nesobeckého jednání bez touhy po osobní odměně. Jednáním s odevzdaností, vyrovnaností a čistými úmysly rozplétáme karmické vazby, které vytvářejí utrpení. Karma jóga mění motivaci od sobectví k nesobeckosti prostřednictvím vědomé služby druhým. Je-li jakákoli práce vykonávána s oddaností, stává se obětním cvičením, které nás spojuje s božstvím projevujícím se v každém okamžiku. Trpělivost a oddanost pomáhají začlenit filozofii karmajógy do každodenního života.

  • Co si mám vzít na sebe na první hodinu jógy?

    November 5, 2023

    Pro první lekci jógy si vyberte pružné a prodyšné materiály, které umožňují snadný pohyb. Dobře fungují přiléhavé legíny nebo sportovní kalhoty s přiléhavým svrškem odvádějícím vlhkost. Vyhněte se omezujícímu, příliš složitému nebo rušivému oblečení. Jednoduché, pevné kousky udržují pozornost na cvičení, ne na oblečení. Oblečení na jógu nemusí být drahé značkové oblečení. Stačí cenově dostupné aktivní oblečení, které umožňuje pohyb. Nepřemýšlejte nad svým oblečením na jógu. Oblečte si to, co je vám příjemné a podporuje vnitřní klid.

  • Mohu se jógu naučit sám?

    November 5, 2023

    Joga přináší obrovské výhody, ale její lekce mohou být nákladné a nepohodlné. Dobrá zpráva? Je zcela možné začít cvičit jógu doma jako začátečník bez učitele. Investicí do výukových materiálů, vytvořením vyhrazeného prostoru, pomalým začátkem s jemnými pozicemi, nasloucháním svému tělu a důsledností se lze časem naučit správnou formu sólo. Pro bezpečné samostatné cvičení ctěte své limity, používejte rekvizity a zpočátku se vyhýbejte pokročilým pozicím.

  • Můžete cvičit jógu bez instruktora?

    November 5, 2023

    Přínosy jógy pro psychiku i tělo lze zažít při domácím cvičení pod vlastním vedením bez přítomnosti instruktora. Jako začátečník se naučte správné zarovnání, začínejte pomalu s jemnými pozicemi, používejte rekvizity, vyhýbejte se pouze pokročilým formám. Vedení učitelem má sice svou hodnotu, ale s opatrností si můžete bezpečně užívat pohodlí, úspory nákladů a terapeutických účinků sólové jógy. Vytvořte si prostor, vybudujte si sestavu, najděte inspiraci a postupně se rozvíjejte. Naslouchejte svému tělu a zaměřte se na základy.

  • Měli byste cvičit jógu na lačno?

    November 4, 2023

    Cvičení jógy před snídaní má některé výhody, jako je stimulace trávení a spalování přebytečných tuků, ale také značná rizika, jako jsou závratě, nevolnost a zranění. Zda je pro vás jóga na lačno vhodná, závisí na vašem zdravotním stavu, stylu jógy, úrovni zkušeností a typu postavy. Věnujte pozornost signálům svého těla během jógy na lačno a po ní. Pro většinu lidí je ideální lehká svačina 30-60 minut před cvičením jógy, která jim dodá energii a pohodlí během cvičení.

  • Proč se po józe cítím tak dobře?

    November 4, 2023

    Joga je kombinací fyzických pozic, hlubokého dýchání a meditace, která přináší psychické i fyzické výhody, po nichž se budete cítit skvěle. Snížením hladiny stresových hormonů a zvýšením hladiny endorfinů dochází k přirozenému zlepšení nálady. Jóga posiluje sebepřijetí, disciplínu, všímavost, vnitřní klid a propojení. Soustředění se dovnitř vytváří přirozené opojení, protože získáváte moudrost a učíte se zbavovat soudů a přistupovat k životním požadavkům z klidného, vyrovnaného místa.

  • Mám cvičit jógu ráno nebo večer?

    November 4, 2023

    Tento článek porovnává ranní a večerní jógu. Mezi výhody ranní jógy patří zvýšení energie, produktivity a metabolismu, zatímco večerní jóga navozuje hlubší relaxaci a lepší spánek. Ideální čas pro jógu závisí na úrovni energie, povinnostech, tréninkovém plánu, potřebě flexibility, časovém rozvržení práce a rodiny, chronotypu a celkové důslednosti....

Jaký produkt potřebuji?