8 základních tipů pro lepší soustředění při hraní her

Published:

Odhalení plného potenciálu při hraní her je pro každého hráče, který se snaží zvýšit svůj výkon, zásadní. Abyste maximalizovali svůj herní výkon, je nezbytné optimalizovat různé aspekty života a herního nastavení, které jsou nezbytné pro úspěch v moderním herním prostředí. V tomto příspěvku na blogu se budeme zabývat několika klíčovými oblastmi, které mohou výrazně zlepšit váš herní zážitek.

Probereme, jak může investice do kvalitního vybavení, jako jsou sluchátka s potlačením hluku a ergonomické židle, znamenat při hraní akčních videoher velký rozdíl. Dále prozkoumáme, jak může optimalizace stravy pomocí potravin podporujících mozek pomoci udržet zvýšenou pozornost během dlouhých sezení.

Kromě těchto praktických tipů se dozvíte o doplňcích stravy, jako jsou nootropika a adaptogeny, které mohou zvýšit úroveň koncentrace při hraní videoher. Zabýváme se také rituály před hraním, jako je meditace nebo poslech motivační hudby, které by mohly zlepšit udržení pozornosti během hraní.

V neposlední řadě zdůrazňujeme, že je důležité stanovit si konkrétní cíle v rámci každého herního sezení pomocí technik SMART, řídit své prostředí tak, aby vás co nejméně rozptylovalo, plánovat pravidelné přestávky, abyste předešli vyhoření, a dávat pozor na rizika opakovaného přetěžování spojená s dlouhodobým hraním.

8 Essential Gaming Focus Tips for Enhanced Performance

Investujte do kvalitního herního vybavení

Chcete-li ve hrách vyniknout, je nutné investovat do vysoce kvalitního vybavení, které zlepší váš celkový zážitek a pomůže vám podat lepší výkon. Kvalitní náhlavní souprava s funkcí potlačení šumu je pro úspěšné herní nastavení nezbytná. Ta poskytují pohlcující zvuk, takže se můžete plně soustředit na hru, aniž by vás rozptylovaly vnější zvuky.

Kromě sluchátek hraje ergonomická židle významnou roli při udržování správného držení těla během dlouhých herních sezení. Pohodlné sedadlo pomáhá minimalizovat pravděpodobnost, že budete mít problémy se zády, a umožňuje vám soustředit se na herní činnost. Na internetu najdete různé možnosti ergonomických herních židlí, které vyhovují různým rozpočtům a preferencím.

 • Sluchátka s potlačením hluku: Vyberte si pár s vynikající kvalitou zvuku a účinným potlačením hluku pro optimální herní zážitek.
 • Ergonomické židle: Při výběru židle vhodné pro vaše potřeby hledejte nastavitelnou výšku, bederní opěrku a polstrované područky.

Tyto investice výrazně zlepší vaše soustředění během herních sezení a zároveň zajistí pohodlí po celou dobu delšího hraní her, například produkty Cibdol nabízejí výhody CBD oleje, jako je zvýšená relaxace, která může hráčům dále pomoci udržet úroveň koncentrace v průběhu času.

Investice do kvalitní herní výbavy je nezbytná pro pohlcující a pohodlný zážitek z hraní. Chcete-li maximalizovat svůj herní výkon, je rozumné zhodnotit vliv výživy na vaše kognitivní schopnosti a úroveň energie.

Optimalizace stravy pro lepší soustředění

Čistá strava hraje zásadní roli při udržování optimálního soustředění během herních sezení. Konzumace potravin bohatých na živiny, které podporují zdraví mozku, vám může poskytnout výhodu potřebnou k dosažení vynikajících výsledků v jakékoli hře. Zařazením potravin podporujících mozek a vyhýbáním se svačinám, které ničí energii, se připravíte na úspěch.

 • Zařaďte do jídelníčku potraviny podporující mozek, jako jsou borůvky a vlašské ořechy: Tyto superpotraviny jsou bohaté na antioxidanty, vitamíny a zdravé tuky, které podporují kognitivní funkce. Jejich přidáním do každodenních jídel nejen zlepšíte svůj celkový zdravotní stav, ale také zvýšíte mentální jasnost během hraní.
 • Vyhněte se sladkým svačinám a kofeinovým kolapsům: Přestože může být lákavé sáhnout po sladké pochoutce nebo dalším šálku kávy, když se dostaví únava, tyto možnosti často vedou ke krátkodobému nárůstu energie a následnému poklesu. Místo toho si raději vyberte zdravější alternativy, jako je ovoce nebo bylinkový čaj, které vám dodají trvalou energii bez negativních vedlejších účinků.

Udržování vyvážené stravy je zásadní nejen pro hráče, ale i pro každého, kdo se chce během dne optimálně soustředit. Další tipy, jak výživa ovlivňuje kognitivní výkon, najdete v tomto komplexním průvodci potravinami, které zvyšují koncentraci.

Optimalizací stravy pro lepší soustředění si můžete dodat duševní jas a energii. Pokud se přesuneme k doplňkům stravy, které mohou pomoci dále zlepšit koncentraci, prozkoumáme nootropika a adaptogeny.

Zvažte doplňky pro zvýšení koncentrace

Zatímco zdravá strava je pro udržení soustředění během hraní her zásadní, některé doplňky stravy mohou kognitivní funkce a soustředění ještě více podpořit. Tyto přírodní posilovače vám mohou poskytnout výhodu potřebnou k dosažení vynikajících výsledků ve vašich oblíbených hrách. Před zařazením jakéhokoli doplňku do svého životního stylu je důležité poradit se s lékařem.

Nootropika pro zlepšení duševní jasnosti

Nootropika, známá také jako "chytré drogy", jsou látky, které zvyšují výkonnost mozku tím, že zlepšují paměť, kreativitu nebo motivaci. Bylo zjištěno, že nootropika, jako je L-theanin (obsažený v zeleném čaji), Bacopa monnieri a Rhodiola rosea, zlepšují kognitivní schopnosti a soustředění.

Adaptogeny jako Ashwagandha nebo Rhodiola Rosea

Adaptogeny jsou byliny, které pomáhají tělu přizpůsobit se stresu a podporují celkovou pohodu. Dva běžné adaptogeny prospěšné pro hráče jsou ashwagandha a rhodiola rosea. Bylo zjištěno, že ashwagandha snižuje hladinu úzkosti a zároveň zvyšuje produkci energie; rhodiola rosea zase pomáhá bojovat proti únavě a zlepšuje duševní výkonnost ve stresových podmínkách.

Zařazení těchto doplňků do denního režimu by mohlo zvýšit úroveň koncentrace během intenzivních herních sezení. Před zařazením nových doplňků do svého životního stylu se vždy poraďte s lékařem.

Suplementace může být účinný způsob, jak dát své pozornosti rozpětí výtah při hraní, ale je důležité najít správný doplněk pro vás. Ke zlepšení soustředění při hraní videoher může přispět také zavedení rituálů před hraním, jako je meditace a poslech motivační hudby nebo podcastů.

Consider Supplements to Boost Concentration

Zavedení rituálů před hraním

Vytvoření předherních rituálů vám může pomoci dát vaší mysli signál, že je čas soustředit se na hlavní úkol - výhru. Důsledné rutinní postupy vytvářejí důvěrnou známost, která vám umožní snadněji vstoupit do "zóny" při každém hraní. Začlenění aktivit, jako je meditace nebo poslech motivačního obsahu, může výrazně zlepšit soustředění a výkon během herních sezení.

Meditace nebo dechová cvičení pro relaxaci

Bylo prokázáno, žemeditace zlepšuje soustředění a snižuje hladinu stresu, což z ní činí vynikající rituál před hraním. Cvičení všímavosti před zahájením herního sezení pomáhá vyčistit mysl od rušivých vlivů a připravit vás na optimální výkon. Stejně tak dechová cvičení podporují uvolnění tím, že snižují srdeční tep a zklidňují nervy.

Poslech motivační hudby nebo podcastů

Naladění motivačních hudebních playlistů nebo podcastů s inspirativními poselstvími vám může zvednout morálku a povzbudit vás do dalšího úkolu. Vyberte si takový zvukový obsah, který bude rezonovat s vašimi osobními preferencemi a bude vás při přehrávání inspirovat k soustředěnému myšlení.

 • Vytvořte si seznam skladeb, které vám dodají energii a nebudou vás rozptylovat.
 • Vybírejte podcasty, ve kterých se probírají témata jako psychická odolnost, odhodlání nebo příběhy o úspěchu špičkových hráčů.
 • Vyhněte se příliš stimulující hudbě, která může vést k nadměrnému vzrušení namísto udržení soustředění.

Hraní videoher vyžaduje vysokou úroveň vizuální pozornosti a trvalého soustředění. Zde je několik dalších tipů, které vám pomohou udržet pozornost:

Vyberte si akční videohry

Bylo prokázáno, že hraní akčních videoher zlepšuje mozkovou aktivitu a zvyšuje vizuální pozornost. Akční hry vyžadují rychlé reflexy a rozhodovací schopnosti, což se může projevit ve zvýšené pozornosti v jiných oblastech života.

Přestávky

Během dlouhých herních sezení je důležité dělat přestávky, abyste předešli vyhoření a udrželi si soustředění. Když si každou hodinu uděláte 10-15minutovou přestávku, pomůže vám to načerpat síly a vrátit se ke hře s novou energií.

Vyhněte se rozptýlení

Minimalizujte rozptylování při hraní vypnutím oznámení na telefonu a počítači. Najděte si pro hraní klidné místo, kde vás nebude rušit hluk zvenčí ani lidé.

Zůstaňte hydratovaní a vyživovaní

Pití vody a zdravé svačiny vám pomohou udržet si soustředění a energii během dlouhých herních seancí. Vyhýbejte se sladkým nápojům a svačinám, které mohou způsobit kolaps a vést ke snížení soustředění.

Začleněním těchto tipů do svého herního zážitku a zavedením předherních rituálů můžete zlepšit svou schopnost věnovat pozornost a soustředit se, což povede k lepšímu výkonu a příjemnějšímu hernímu zážitku.

Zavedení rituálů před hraním je důležitým krokem k zajištění úspěšného hraní. Stanovením konkrétních cílů v rámci každé herní relace můžete lépe soustředit své úsilí a maximalizovat výsledky svého hraní.

Stanovení konkrétních cílů v rámci každého herního sezení

Pro udržení nadšení a pozornosti při hraní je důležité stanovit si přesné cíle pro každé sezení. Tento přístup vám umožní sledovat váš pokrok a identifikovat oblasti, které je třeba v průběhu hraní zlepšit. Rozdělením větších cílů na menší, splnitelné úkoly můžete efektivně pracovat na zvládnutí hry.

 • Rozdělte větší cíle na menší splnitelné úkoly: Místo toho, abyste se snažili dosáhnout širokého cíle typu "zlepšit svůj celkový výkon", rozdělte ho na lépe splnitelné cíle, jako je "zvýšit poměr zabití a smrti o 10 %" nebo "dokončit tuto úroveň bez úmrtí". Tím se úkol stane méně skličujícím a poskytne jasnou cestu vpřed.
 • Používejte techniky stanovení cílů SMART (specifické, měřitelné, dosažitelné, relevantní a časově omezené): Ujistěte se, že vaše herní cíle jsou dobře definovány pomocí kritérií SMART. Například: "Za dvě hodiny dokončím tři vedlejší úkoly s alespoň 80% úspěšností."

Dosažení těchto malých milníků nejen zvýší vaši sebedůvěru, ale také vám pomůže soustředit se na to, co je třeba v rámci každé herní relace zlepšit. Nezapomeňte, že trénink dělá mistra - proto si stále stanovujte nové výzvy.

Stanovení konkrétních cílů v rámci každého herního sezení je skvělý způsob, jak se soustředit a pokročit v dosahování větších herních cílů. Řízením herního prostředí můžete dále zvýšit účinnost této techniky vytvořením atmosféry, která podporuje produktivitu.

Stay Hydrated and Nourished

Správa herního prostředí

Dobře organizované herní prostředí bez rozptylování může výrazně ovlivnit vaši schopnost soustředit se. Ujistěte se, že vaše nastavení je čisté, bez nepořádku a optimalizované pro maximální soustředění během hraní. Pokud věnujete čas vytvoření prostoru vyhrazeného pro hraní her, budete schopni udržet lepší soustředění a zlepšit celkový výkon.

Udržování uklizeného pracovního prostoru s minimem rušivých prvků

Udržování pořádku na herním pracovišti nejen pomáhá omezit rozptylování, ale také přispívá k udržení jasného myšlení při hraní. Ujistěte se, že jsou všechny kabely úhledně schované, nepotřebné předměty jsou z prostoru stolu odstraněny a základní nástroje, jako jsou ovladače nebo klávesnice, jsou snadno dostupné.

Optimalizace světelných podmínek pro snížení namáhání očí

Správné osvětlení hraje důležitou roli při snižování únavy očí během dlouhých herních seancí. Vyhněte se ostrým světlům nad hlavou nebo přímému slunečnímu světlu na obrazovkách; místo toho zvolte měkké okolní osvětlení, které poskytuje dostatečné osvětlení, aniž by způsobovalo oslnění nebo nepohodlí.

 • Tipy:
 • - Pro optimální kontrolu kvality světla používejte žárovky LED s nastavitelnou teplotou barev.
 • - Zvažte přidání zkresleného osvětlení za monitory/obrazovky, které může pomoci zmírnit únavu očí tím, že poskytuje jemné podsvícení bez vytváření odrazů na povrchu obrazovky.
 • - Umístěte monitory alespoň na délku paže od úrovně očí (přibližně 20-28 palců), aby byly v pohodlné vzdálenosti pro sledování a nenamáhaly krční svaly v důsledku dlouhodobého používání ve vzpřímené poloze během herních sezení.

Hraní videoher, zejména akčních, může zlepšit vaše herní soustředění a zvýšit mozkovou aktivitu. Je však důležité zůstat soustředěný a věnovat hře pozornost. Řízením herního prostředí si můžete udržet trvalou pozornost a vizuální pozornost, což vede k celkově lepšímu hernímu zážitku.

Řízením herního prostředí můžete zajistit, že se minimalizuje rozptylování a snižuje se namáhání očí. Důležitým krokem v prevenci vyhoření při hraní videoher je plánování pravidelných přestávek.

Herní tipy: Naplánujte si pravidelné přestávky, abyste předešli vyhoření

Dlouhodobé hraní videoher může být psychicky i fyzicky vyčerpávající. Pravidelné přestávky během dlouhých herních sezení jsou zásadní pro udržení soustředění a prevenci vyhoření. Je nezbytné dopřát mysli a tělu čas na dobití energie a zajistit tak optimální výkon po celou dobu hraní. Jednou z účinných metod, jak zařadit přestávky do rutiny, je zavedení techniky Pomodoro, která spočívá v 25 minutách soustředěné práce a následné pětiminutové přestávce.

Jak provádět techniku Pomodoro

 • Nastavte si časovač na 25 minut a věnujte tento čas pouze hraní her.
 • Když se časovač vypne, udělejte si pětiminutovou přestávku od obrazovky.
 • Tento postup zopakujte čtyřikrát a poté si dejte delší přestávku (15-30 minut).

Během přestávek se protáhněte nebo se věnujte lehké fyzické aktivitě

Kromě duševní relaxace je důležité věnovat se během přestávek i lehké fyzické aktivitě. Ta může pomoci zmírnit svalové napětí způsobené dlouhodobým sezením a podpořit lepší krevní oběh. Zvažte možnost vyzkoušet některé z těchto aktivit:

Pravidelnými přestávkami a lehkou fyzickou aktivitou si můžete udržet soustředění a zvýšit svůj herní zážitek. Studie prokázaly, že hraní akčních videoher může zlepšit vizuální pozornost, mozkovou aktivitu a udržení pozornosti. Je však důležité věnovat pozornost potřebám svého těla a v případě potřeby dělat přestávky, abyste předešli vyhoření a udrželi si optimální výkonnost.

Pravidelné přestávky jsou důležitou součástí prevence vyhoření, proto je nezapomeňte zařadit do svého herního programu. Abyste dále zajistili svou bezpečnost, je nutné si uvědomit potenciální rizika spojená s poraněními z opakovaného namáhání při hraní her.

Be Mindful of Repetitive Strain Injury (RSI) Risks

Pozor na rizika opakovaného přetížení (RSI)

Dlouhé hodiny strávené hraním her mohou zvyšovat riziko poranění z opakovaného přetížení (RSI). Uvědomění si těchto rizik a přijetí preventivních opatření zajistí trvalé soustředění bez ohrožení zdraví. V této části se budeme zabývat správnou ergonomií při hraní a zařazením cviků na ruce a protahování do rutiny.

Správná ergonomie při hře

Zásadní význam pro prevenci RSI má udržování správného držení těla a používání ergonomického vybavení během hraní her. Dbejte na to, aby židle podpírala spodní část zad, mějte obě nohy rovně na zemi a nastavte si monitor do úrovně očí, abyste předešli namáhání krku. Kromě toho zvažte investici do ergonomické klávesnice navržené tak, aby snižovala zátěž zápěstí.

Zařazení cviků na ruce a protahování do rutiny

 • Protažení prstů: Roztáhněte všechny prsty doširoka od sebe a pak je pomalu opět spojte. Opakujte 10krát na každé ruce.
 • Protažení dlaně: Položte jednu dlaň na stěnu nebo okraj stolu a konečky prstů směřujte dolů; jemně tlačte, dokud neucítíte protažení svalů předloktí. Vydržte 15 sekund a poté ruce vyměňte.
 • Posilování úchopu: Stiskněte měkký míček nebo antistresový prostředek na pět sekund a postupně jej uvolněte.

Péče o tělo prostřednictvím správné ergonomie během hraní a pravidelného provádění cviků na ruce vám pomůže vyhnout se RSI a udržet si soustředění během hraní.

Nejčastější dotazy týkající se tipů pro zaměření na hry

Jak zlepšit soustředění při hraní her?

Chcete-li zlepšit své soustředění při hraní, investujte do kvalitního vybavení, optimalizujte svůj jídelníček pomocí potravin podporujících mozek, zvažte doplňky stravy, jako jsou nootropika nebo adaptogeny, vytvořte si rituály před hraním, jako je meditace nebo motivační hudba, stanovte si konkrétní cíle v rámci každého sezení pomocí technik SMART, spravujte své prostředí omezením rozptylování a optimalizací světelných podmínek. Kromě toho si naplánujte pravidelné přestávky, abyste předešli vyhoření, a dodržujte správnou ergonomii.

Může se ADHD soustředit na videohry?

Jedinci s ADHD se mohou snáze soustředit na videohry, protože poskytují okamžitou zpětnou vazbu a podněty, které udržují jejich pozornost. Nadměrné hraní her však může v některých případech příznaky ADHD zhoršit. Pro jedince s ADHD je důležité udržovat vyvážený životní styl a dodržovat veškeré předepsané léčebné plány.

Proč se nemohu soustředit při hraní?

Nesoustředěnost při hraní může být způsobena různými faktory, jako je únava, stres, špatný výběr stravy vedoucí k energetickým výpadkům nebo nevhodné prostředí, které rozptyluje pozornost. Chcete-li zvýšit úroveň soustředění během herních sezení, zajistěte si před hraním dostatek spánku, minimalizujte vnější rušivé vlivy, konzumujte výživná jídla/svačiny a zůstaňte během hry hydratovaní.

Je 1 hodina hraní her dobrá?

Pro většinu lidí je obecně považováno za bezpečné mírné denní hraní (přibližně 1 hodina), které by však nemělo narušovat jiné důležité aspekty života, jako jsou pracovní/školní povinnosti nebo fyzické aktivity (zdroj). Ujistěte se, že udržujete zdravou rovnováhu mezi volným časem stráveným hraním a ostatními důležitými aktivitami.

Závěr

Uplatněním těchto tipů pro soustředění při hraní her můžete zlepšit svůj herní zážitek a zvýšit vizuální pozornost, trvalou pozornost a mozkovou aktivitu. Investice do kvalitního vybavení, jako jsou sluchátka s potlačením hluku a ergonomické židle, může pomoci udržet správné držení těla, zatímco optimalizace stravy pomocí potravin podporujících mozek a doplňků stravy, jako jsou nootropika nebo adaptogeny, může zvýšit koncentraci.

Pro zlepšení soustředění je také důležité zavést si předherní rituály, stanovit si konkrétní cíle v rámci každé herní relace, řídit herní prostředí minimalizací rušivých vlivů a plánovat pravidelné přestávky, aby se zabránilo vyhoření. V neposlední řadě je zásadní dbát na rizika opakovaného namáhání (RSI) a dodržovat správnou ergonomii při hraní.

Zaregistrujte do našeho zpravodaje a užijte 10% slevu na jednu vaši objednávku

Jaký produkt potřebuji?