Nejlepší chladicí polštář pro pohodlný spánek

Published:

Co je chladicí polštář a jak funguje?

Chladicí polštář je navržen tak, aby poskytoval pohodlné prostředí pro spánek, protože podporuje lepší proudění vzduchu, odvádí vlhkost a účinně odvádí teplo. Tyto polštáře využívají pokročilé materiály a technologie, které regulují teplotu v průběhu noci, a zajišťují tak lepší spánek těm, kteří mají sklon spát v horku nebo se v noci potí.

Materiály používané v chladicích polštářích

Chladicí polštáře jsou vyrobeny z různých materiálů s přirozenými chladicími vlastnostmi. Mezi oblíbené možnosti patří:

 • Paměťová pěna: Mnoho polštářů z paměťové pěny je napuštěno gelovými kuličkami nebo vrstvami chladivého gelu, které pomáhají odvádět teplo od těla a zároveň poskytují vynikající oporu.
 • Bambusová tkanina: Bambusové tkaniny jsou známé svou prodyšností a schopností účinně absorbovat vlhkost, takže jsou ideální pro použití v povlacích na polštáře.
 • Přírodní latex: Latexové polštáře skvěle regulují teplotu díky své struktuře s otevřenými buňkami, která podporuje cirkulaci vzduchu. Odolávají také zadržování tepla, jako je tomu u některých jiných typů pěn.

nejlepší chladicí polštář pro pohodlný spánek

Technologie pro účinný odvod tepla

Kromě použití specifických materiálů používají výrobci inovativní technologie, aby dále zlepšili výkon svých výrobků. Některé příklady zahrnují:

 • Drcená paměťová pěna s gelovou náplní: Tento typ výplně kombinuje podpůrný charakter paměťové pěny s další výhodou drobných gelových částic, které pomáhají odvádět teplo od těla během spánku.
 • Pevné jádro z paměťové pěny s větracími otvory: Polštáře s pevnou paměťovou pěnou se strategicky umístěnými větracími otvory umožňují lepší proudění vzduchu a regulaci teploty.
 • Materiály s fázovou změnou (PCM): PCM jsou látky, které při změně skupenství (např. z pevného na kapalné) absorbují, uchovávají a uvolňují teplo. Tyto materiály mohou být součástí potahů nebo výplní polštářů, které pomáhají regulovat tělesnou teplotu během noci.

Kombinací těchto pokročilých materiálů a technologií vytvářejí chladicí polštáře efektivně příjemné prostředí pro spánek tím, že absorbují tělesné teplo, podporují cirkulaci vzduchu a udržují optimální teplotu při spánku. Výsledkem je chladnější a klidnější spánek pro lidi s horkým spánkem nebo pro ty, kteří se potí v noci. Chcete-li najít dokonalý chladicí polštář přizpůsobený konkrétně vašim potřebám, zvažte faktory, jako jsou osobní preference z hlediska materiálů, úrovně tuhosti, specifické požadavky související s preferovanou polohou při spánku. Je důležité se zaměřit na látky a pokročilé technologie, které účinně regulují teplotu během noci.

Nejlepší chladicí polštáře na trhu

V současné době je k dispozici řada vysoce kvalitních chladicích polštářů, z nichž každý má své jedinečné vlastnosti vyhovující různým preferencím a potřebám. Mezi nejlepší možnosti patří latexový polštář Saatva, polštář Sweet Zzz na rostlinné bázi, polštář Cozy Earth Silk, polštář Layla Kapok, pěnový polštář Casper a polštáře Purple Harmony.

 • Latexový polštář Saatva: Tento polštář kombinuje drcený latex Talalay s měkkým potahem z organické bavlny, který zajišťuje vynikající prodyšnost a regulaci teploty. Tento hypoalergenní, antimikrobiální polštář je také odolný vůči roztočům a poskytuje skvělý spánek.
 • Sladký polštář Zzz na rostlinné bázi: Tento ekologický polštář je vyroben z rostlinné paměťové pěny s chladivými gelovými částicemi a poskytuje optimální oporu a zároveň odvádí teplo od těla po celou noc.
 • Útulný polštář z hedvábí: Tento luxusní polštář je vyplněn prvotřídními vlákny z morušového hedvábí, která přirozeně regulují teplotu, a je prodyšný a odvádí vlhkost, takže vás udrží v pohodě po celou noc.
 • Polštář Layla Kapok: Tento polštář se směsí drcené paměťové pěny a kapokových vláken nabízí plyšový a zároveň podpůrný pocit. Potah s příměsí mědi pomáhá účinně odvádět teplo a zároveň má antimikrobiální účinky.
 • Pěnový polštář Casper: Tento polštář je navržen ze tří vrstev perforované pěny a zajišťuje správné proudění vzduchu a regulaci teploty pro horké spáče. Jeho jedinečná konstrukce poskytuje vynikající oporu pro všechny polohy při spánku.
 • Fialové polštáře Harmony: Tyto polštáře kombinují pevné latexové jádro s inovativní technologií Grid Hex společnosti Purple a poskytují výjimečnou oporu krku a zároveň podporují proudění vzduchu, aby nedocházelo k přehřívání během noci.

Při výběru nejlepšího chladicího polštáře pro vaše potřeby je nutné vzít v úvahu faktory, jako jsou osobní preference z hlediska materiálů (latex, paměťová pěna), úrovně tuhosti (měkký, střední, tvrdý) a specifické požadavky související s preferovanou polohou při spánku (pro osoby spící na boku jsou některé typy polštářů pohodlnější). Vyhodnocením těchto aspektů spolu s odbornými doporučeními ze zdrojů, jako je The Good Housekeeping Institute, můžete najít dokonalé řešení šité na míru vašim potřebám, které pomůže regulovat tělesnou teplotu během noci a zajistí pohodlné spaní.

Výhody používání chladicího polštáře podle odborníků

Chladicí polštář může výrazně zlepšit kvalitu spánku díky účinné regulaci teploty během noci. Dr. Janet Kennedyová, klinická psycholožka a odbornice na spánek, zdůrazňuje, že používání chladicího polštáře může pomoci řídit distribuci tepla během spánku, což vede k celkově lepšímu odpočinku. Institut Good Housekeeping také doporučuje vynikající možnosti, jako je polštář The Coop Home Goods Eden a polštář Sleep Number True Temp, které zvyšují pohodlí.

Podporuje lepší kvalitu spánku

Chladicí polštáře jsou navrženy tak, aby poskytovaly optimální podmínky pro spánek tím, že pohlcují tělesné teplo a odvádějí ho od spícího. To pomáhá předcházet přehřátí a podporuje klidnější spánek osob s horkým spánkem nebo těch, kteří se v noci potí. Studie publikovaná v časopise Journal of Physiological Anthropology zjistila, že chladnější prostředí vede k hlubším fázím spánku mimo REM (rychlé pohyby očí), které jsou nezbytné pro fyzickou regeneraci.

Snižuje noční pocení a návaly horka

 • Noční pocení: Chladicí polštáře odvádějí teplo od těla a pomáhají tak udržet chladnou hlavu po celou noc.
 • Návaly horka: Ženy v menopauze často zažívají v noci návaly horka v důsledku hormonálních změn, které způsobují náhlé zvýšení tělesné teploty. Chladicí polštář může tyto příznaky zmírnit tím, že zajistí stálou regulaci teploty během odpočinku.

zmírňuje bolest a nepohodlí spojené s některými zdravotními potížemi

Lidé se zdravotními potížemi, jako je fibromyalgie nebo roztroušená skleróza, často pociťují zvýšenou citlivost na teplo a nepohodlí během spánku, což může chladicí polštář pomoci zmírnit regulací teploty a poskytnutím správné opory krku. Chladicí polštáře mohou pomoci zmírnit tyto příznaky tím, že udržují chladné prostředí pro spánek a poskytují správnou oporu krku.

Zlepšuje spánek alergiků

Chladicí polštáře se často vyrábějí z hypoalergenních materiálů, jako jsou tkaniny vyrobené z bambusu nebo latexové pěny, které jsou odolné vůči alergenům, roztočům a plísním. Díky tomu jsou vynikající volbou pro alergiky, kteří vyžadují čistý a pohodlný spací povrch.

Zvyšuje pohodlí při různých polohách při spánku

Chladicí polštáře jsou k dispozici v různých provedeních přizpůsobených různým polohám při spánku - pro spáče na boku, na zádech a na břiše. Výběrem správného polštáře podle preferované polohy si můžete zajistit optimální pohodlí a zároveň využít výhod chladicích vlastností polštáře.

Zařazení chladicího polštáře do režimu spánku je prospěšné nejen pro osoby s horkým spánkem, ale nabízí také řadu výhod v různých aspektech zdraví a pohody. Zlepšená regulace teploty vede ke kvalitnějšímu regeneračnímu spánku spolu s dalšími výhodami, jako je snížení výskytu alergií nebo úleva od bolesti spojené s určitými zdravotními potížemi, a je tedy jasné, proč odborníci doporučují toto inovativní řešení lůžkovin jako součást celkového přístupu k dosažení zdravého spánku noc co noc.

Faktory, které je třeba zvážit při výběru dokonalého chladicího polštáře

Chcete-li najít ideální řešení chladicího polštáře, které bude přizpůsobeno vašim potřebám, zvažte faktory, jako jsou osobní preference, pokud jde o materiály, úroveň tuhosti a specifické požadavky související s vaší preferovanou polohou při spánku. Je důležité hledat látky a pokročilé technologie, které účinně regulují teplotu během noci.

Osobní preference materiálu (latex, paměťová pěna atd.)

Různé chladicí polštáře používají různé materiály, například latex, paměťovou pěnu nebo pěnu s gelovou náplní. Latexové polštáře jsou známé svými přirozenými chladicími vlastnostmi a odolností, zatímco polštáře z paměťové pěny poskytují vynikající oporu tím, že se přizpůsobí tvaru hlavy a krku. Pěny s příměsí gelu zvyšují chladicí účinek tím, že absorbují tělesné teplo účinněji než tradiční paměťová pěna.

Požadovaná úroveň tvrdosti (měkká, střední, tvrdá)

Správná úroveň tvrdosti závisí na individuálních preferencích a stylu spánku. Lidé, kteří spí na boku, obvykle upřednostňují tvrdší polštář pro lepší oporu krku, zatímco lidé, kteří spí na zádech, mohou zvolit středně tvrdý polštář. Lidé, kteří spí na břiše, obvykle vyžadují měkčí polštář, který jim umožní udržet správnou polohu páteře bez namáhání krku. Abyste se ujistili, že si na základě těchto faktorů vyberete ten nejvhodnější:

 • Spáči na boku: Vyberte si pevné jádro z paměťové pěny nebo latexové varianty s dobrou výškou loftu.
 • Spáči na zádech: Podívejte se na možnosti drcené paměťové pěny nebo drcené paměťové pěny s gelovou náplní, které nabízejí nastavitelnou výšku podkroví.
 • Spáči na břiše: Vybírejte alternativní péřové spacáky s nízkou hloubkou lůžka nebo spacáky s měkkou bavlněnou výplní, které zabraňují přehřátí během spánku.

Poloha při spánku (na boku, na zádech, na břiše)

Při výběru nejvhodnějšího chladicího polštáře pro vás hraje zásadní roli vaše preferovaná poloha při spánku. Lidé, kteří spí na boku, potřebují podpůrný polštář s dostatečnou výškou loftu, aby si udrželi správnou polohu páteře a předešli přetížení krku. Spáči na zádech vyžadují polštář se střední výškou loftu, který jim poskytne oporu i pohodlí, aniž by způsoboval přílišný náklon hlavy dopředu nebo dozadu. Spáči s břichem využijí polštáře s nízkou výškou, které jim umožňují snadno dýchat a zároveň zachovávají správnou polohu páteře.

Pokročilé chladicí technologie

Kromě toho, že je třeba zvážit preference materiálů a úrovně tuhosti, je nezbytné prozkoumat pokročilé technologie, které zvyšují chladicí účinek vybraného polštáře. Některé příklady zahrnují:

 • Paměťová pěna s gelovou náplní: Tento typ pěny je navržen tak, že do struktury paměťové pěny jsou vpraveny částečky gelu, které během spánku účinně odvádějí teplo od těla.
 • Prodyšné kryty: Prodyšné potahy z látek odvádějících vlhkost, jako je bambus, vám pomohou udržet se v pohodě, protože odvádějí teplo od těla a podporují lepší proudění vzduchu v celém polštáři.
 • Technologie regulace teploty: Inovativní materiály, jako je Outlast nebo PCM (Phase Change Material), jsou navrženy speciálně pro účely regulace teploty - v případě potřeby absorbují přebytečné tělesné teplo a poté ho uvolňují zpět, jakmile teplota během spánku klesne pod optimální úroveň, čímž zajišťují trvale pohodlné prostředí pro spánek noc co noc.

Hlava 5: Inovativní možnosti - Carbon SnoreX

Carbon SnoreX je inovativní polštář navržený tak, aby řešil více příčin nedostatečné kvality spánku. Má hranatý tvar v kombinaci s bambusovou tkaninou ošetřenou aktivním uhlím, která pomáhá udržovat uživatele během spánku v chladu a zároveň odhánět alergeny. Tento jedinečný výrobek se navíc může pochlubit jádrem z paměťové pěny a speciálním kanálem zajišťujícím správné nastavení krku a optimální úhly pro podporu lepšího proudění vzduchu a snížení problémů s chrápáním.

Bambusová tkanina s aktivním uhlím pro chlazení a ochranu proti alergenům

Vnější potah polštáře Carbon SnoreX je vyroben z prodyšné bambusové tkaniny s aktivním uhlím. Bambus je známý svými přirozenými chladicími vlastnostmi, takže je ideální volbou pro horké spáče, kteří hledají úlevu od nočního přehřívání. Přídavek aktivního uhlí dále zvyšuje chladicí účinek tím, že absorbuje tělesné teplo a odvádí ho od pokožky. Směs těchto prvků navíc vytváří hypoalergenní štít, který zabraňuje přístupu roztočů, pylů, zvířecí srsti a dalších častých dráždivých látek.

Vnitřní vrstva s příměsí mědi proti bakteriím a zápachu

Kromě chladicích schopností obsahuje polštář Carbon SnoreX vnitřní vrstvu s příměsí mědi, která poskytuje antimikrobiální ochranu proti růstu bakterií, jež jsou zodpovědné za nepříjemný zápach často spojovaný s tradičními polštáři. Bylo prokázáno, že měď díky svému oligodynamickému účinku účinně ničí škodlivé mikroorganismy při kontaktu (zdroj). Tato vlastnost vám nejen zajistí čisté prostředí pro spánek, ale také prodlouží životnost polštáře tím, že zabrání jeho znehodnocení způsobenému hromaděním bakterií.

Jádro z paměťové pěny s kanálem pro vyrovnání krku pro snížení chrápání

Polštář Carbon SnoreX je vyplněn pevným jádrem z paměťové pěny, které poskytuje vynikající oporu a tvarovací schopnosti. Jedinečný hranatý tvar polštáře v kombinaci se speciálním kanálem pro vyrovnání šíje pomáhá udržovat správné nastavení páteře během spánku. To může být výhodné zejména pro osoby spící na boku, které často mají problém najít podpůrný polštář, který by nezpůsoboval zatížení krku a ramen.

Konstrukce tohoto inovativního chladicího polštáře navíc podporuje lepší proudění vzduchu kolem hlavy a krku tím, že vytváří optimální úhly pro cirkulaci vzduchu. Díky tomu účinně odvádí teplo a zároveň snižuje problémy s chrápáním způsobené omezením dýchacích cest v důsledku nevhodné polohy při spánku nebo nedostatečné opory (zdroj). Díky kombinaci všech těchto funkcí v jednom výrobku nabízí Carbon SnoreX ideální řešení pro ty, kteří hledají zlepšení kvality spánku prostřednictvím regulace teploty a zvýšení komfortu.

Jak správně pečovat o chladicí polštář

Chcete-li zachovat účinnost chladicího polštáře, je nezbytné vědět, jak jej správně prát a pečovat o něj. Dodržujte pokyny výrobce týkající se způsobů praní, technik sušení a všech specifických pokynů souvisejících s materiály použitými ve vámi vybraném polštáři. V této části se budeme zabývat některými obecnými tipy a doporučeními podle typu materiálu a také správnými technikami sušení, které zachovávají neporušenost chladicích vlastností.

Doporučení pro praní podle typu materiálu

 • Polštáře z paměťové pěny: Většina polštářů z paměťové pěny je vybavena snímatelným potahem, který lze prát v pračce. Pevnou paměťovou pěnu však neponořujte ani nenamáčejte do vody, protože by mohlo dojít k poškození její struktury. Místo toho vyčistěte skvrny pomocí jemného čisticího prostředku smíchaného s vodou a jemně potřete potřísněné místo. Nadace Sleep Foundation doporučuje po vyčištění položit na mokrá místa ručník a pevně jej přitlačit, aby absorboval přebytečnou vlhkost, a poté nechat zcela vyschnout na vzduchu.
 • Polštáře z paměťové pěny s gelovou náplní: Podobně jako běžné polštáře z paměťové pěny by se i polštáře z drcené paměťové pěny s gelovou náplní měly čistit pouze bodově. Vnější potah lze obvykle sejmout a vyprat v pračce podle pokynů výrobce.
 • Polštáře z bambusové tkaniny: Bambusové potahy jsou obvykle bezpečné pro praní v pračce, ale vždy se řiďte konkrétními pokyny výrobců, pokud jde o nastavení teploty nebo použití bělidel/pracích prostředků. Společnost Bamboo Detective doporučuje sušit potahy z bambusových tkanin raději na vzduchu než v sušičce, což by mohlo způsobit jejich smrštění nebo poškození.
 • Latexové polštáře: Latexové polštáře by neměly být ponořeny do vody. Povrch latexového polštáře jemně očistěte navlhčeným hadříkem s jemným mýdlem a poté opláchněte zbytky otřením jiným vlhkým hadříkem bez saponátu. Než na něj znovu nasadíte potahy nebo povlaky, nechte jej zcela vyschnout. Poradce Sleep Advisor poskytuje podrobné pokyny pro účinné čištění latexových polštářů.

Techniky sušení, které zachovávají chladicí vlastnosti

Aby si chladicí polštář zachoval své schopnosti regulace teploty, jsou zásadní správné techniky sušení. Zde je několik obecných tipů:

 • Nevystavujte polštáře z paměťové pěny nebo polštáře z paměťové pěny s gelovou náplní přímému slunečnímu záření, protože to může časem způsobit ztrátu jejich tvaru a podpůrných vlastností.
 • Kdykoli je to možné, sušte polštář na vzduchu namísto sušení v sušičce, které by mohlo poškodit některé materiály, jako jsou potahy z bambusové tkaniny nebo latexová jádra.
 • Pokud musíte použít sušičku pro specifické součásti, jako jsou odnímatelné kryty, vždy dodržujte pokyny výrobce týkající se nastavení teploty a délky sušících cyklů, abyste neohrozili integritu chladicích vlastností těchto materiálů.

Závěrem lze říci, že péče o chladicí polštář je zásadní pro zachování jeho účinnosti při poskytování pohodlí během spánku tím, že absorbuje tělesné teplo a zabraňuje přehřátí. Dodržováním správných metod praní podle typu materiálu a dodržováním doporučených technik sušení si můžete užívat kvalitnějšího spánku a zároveň zachovat svou investici do vysoce kvalitního řešení chladicího polštáře přizpůsobeného konkrétně vašim potřebám.

Časté dotazy týkající se chladicího polštáře

Opravdu fungují chladicí polštáře?

Ano, chladicí polštáře účinně odvádějí teplo a poskytují chladnější povrch pro spánek. Využívají materiály, jako je paměťová pěna s gelovou náplní, prodyšný latex nebo tkaniny odvádějící vlhkost, které regulují teplotu a podporují proudění vzduchu. Úroveň chlazení se však může lišit v závislosti na konkrétní konstrukci polštáře a použitých materiálech.

Proč lidé dávají přednost studeným polštářům?

Lidé dávají přednost studeným polštářům, protože pomáhají udržovat příjemnou teplotu během spánku po celou noc. Chladný polštář může snížit pocení, zabránit přehřátí a zlepšit celkovou kvalitu spánku tím, že podporuje lepší termoregulaci těla během odpočinku.

Jaký je nejlepší materiál na polštáře, aby byly chladné?

Mezi nejlepší materiály, které udržují chlad, patří paměťová pěna s gelovou náplní, přírodní latex s otevřenou buněčnou strukturou, látkové potahy z bambusu nebo materiály s fázovou změnou (PCM). Tyto materiály nabízejí vynikající prodyšnost a termoregulační vlastnosti, které pomáhají udržovat optimální teplotu při spánku.

Jak dlouho fungují chladicí polštáře?

Chladicí polštáře obvykle vydrží 2-5 let, než ztratí svou účinnost při poskytování chladnějšího povrchu pro spánek. Životnost závisí na faktorech, jako je četnost používání, postupy údržby dodržované uživateli, konstrukce polštáře a kvalita materiálů použitých při výrobě.

Zaregistrujte do našeho zpravodaje a užijte 10% slevu na jednu vaši objednávku

Jaký produkt potřebuji?